close
تبلیغات در اینترنت
محققان فنلاند، بینش جدیدی راجع به فعالیت مغز در بیهوشی عمومی به دست می آورند
loading...

بهترین مشاور

محققان فنلاند با ثبت تغییرات در فعالیت الکتریکی مغز، اطلاعات جدیدی در مورد فعالیت مغز در طول بیهوشی عمومی به دست آوردند. آنها کشف کردند که تغییرات الکتروانسفالوگرام در ارتباط با از دست دادن خودآگاهی و نیز اثرات غير اختصاصی داروها است. تقریبا تمام شرکت کنندگان در هنگام عدم پاسخ به خواب خوابیدند و، تا حدی شگفت آور، کلمات در طی بیهوشی در مغز هنوز در حال پردازش بودند، حتی اگر شرکت کنندگان نتوانستن آنها را بعدا یاد بگیرند. به نظر می رسد که افراد بیهوشی را به حال خود رها می کنند - یا حداقل آنها…

محققان فنلاند، بینش جدیدی راجع به فعالیت مغز در بیهوشی عمومی به دست می آورند

tina بازدید : 0 شنبه 17 آذر 1397 نظرات ()

محققان فنلاند با ثبت تغییرات در فعالیت الکتریکی مغز، اطلاعات جدیدی در مورد فعالیت مغز در طول بیهوشی عمومی به دست آوردندآنها کشف کردند که تغییرات الکتروانسفالوگرام در ارتباط با از دست دادن خودآگاهی و نیز اثرات غير اختصاصی داروها استتقریبا تمام شرکت کنندگان در هنگام عدم پاسخ به خواب خوابیدند و، تا حدی شگفت آور، کلمات در طی بیهوشی در مغز هنوز در حال پردازش بودند، حتی اگر شرکت کنندگان نتوانستن آنها را بعدا یاد بگیرند.

به نظر می رسد که افراد بیهوشی را به حال خود رها می کنند - یا حداقل آنها واکنش نشان می دهند به محیط زیست خوداما آیا آگاهی در طول بیهوشی کاملا از بین می رود یا آگاهی در مغز باقی می ماند، اما در حالت تغییر یافته؟ این سوال در پروژه تحقیقاتی مشترک "ذهن آگاه: ادغام پدیده شناسی ذهنی با اندازه گیری های عینی" از دانشگاه تورو و بخش بیمارستان جنوب غربی فنلاند مطالعه شده است که مکانیسم های عصبی آگاهی انسان را مورد مطالعه قرار می دهددر این مطالعه، تغییرات ناشی از بیهوشی با استفاده از الکتروانسفالوگرام (EEG) و توموگرافی انتشار پوزیترون (PET) مورد بررسی قرار گرفت.

رشت

این مطالعه یک پروژه مشترک بین گروه تحقیقاتی استاد Pharmacology Adjunct و متخصص بیهوشی هری Scheinin در مطالعه مکانیسم های بیهوشی و گروه تحقیق استاد روانشناسی Antti Revonsuoمطالعه آگاهی و مغز انسان از نقطه نظر فلسفه و روانشناسی استاین مطالعه با همکاری محققان دانشگاه میشیگان، آن آربور و دانشگاه کالیفرنیا، ایروین، ایالات متحده آمریکا انجام شدآخرین یافته های تحقیق در این پروژه به عنوان چهار نشریه مختلف در نشریات ژوئیه دو مجله علمی بیهوشی منتشر شده استاهدا کنندگان اصلی این پروژه آکادمی فنلاند و بنیاد جین و آاتوس ارککو هستند.

رویاهای مغز و کلمات پردازش در طی بیهوشی

در بخش اول مطالعه، شرکت کنندگان سالم داوطلبانه با دگزمودومیدین یا پروپوفول بیهوش شدندداروها با انفوزیون کنترل شده توسط کامپیوتر بر روی کامپیوتر تزریق می شود تا زمانی که موضوع به ندرت پاسخی را از دست بدهداز این وضعیت، افراد بدون تکان دادن نور و یا صدای بلند، بدون تغییر تزریق دارو، می توانند از خواب بیدار شوندبلافاصله پس از پاسخگویی افراد پاسخ دادند که آیا آنها در طی دوره بیهوشی چیزی تجربه کرده اند.

پروفسور Revonsuo می گوید: تقریبا تمام شرکت کنندگان گزارش هایی از تجارب روان دارند که برخی اوقات با واقعیت مخلوط می شوند.

این افراد در طول بیهوشی جملات فنلاندی را پخش کردند، نیمی از آنها به عنوان انتظار می رفت (هماهنگ) و نیمی در یک کلمه غیرمنتظره (غیرمستقیم) مانند "آسمان شب با گوجه فرنگی سوسو زده شد ". به طور معمول، زمانی که فرد بیدار می شود، کلمه غیر منتظره باعث پاسخ در EEG می شود، که نشان می دهد که چگونه مغز معنی جمله و کلمه را پردازش می کندمحققان آزمایش کردند که آیا افراد در زمان بیهوشی، کلمات یا جملات کامل را درک کرده و درک کرده اند.

- پاسخ در EEG نشان داد که مغز در هنگام بیهوشی نمی تواند بین جملات عادی و عجیب تفاوت کندهنگامی که از دکسمتموتیدین استفاده کردیم، همچنین کلمات مورد انتظار واکنش قابل توجهی ایجاد کردند، به این معنی که مغز سعی در تفسیر معنای کلمات داشتبا این حال، پس از شرکت کنندگان از بیهوشی بیدار شد، آنها احکام شنیده نشدند و نتایج با هر دو دارو مشابه بود، می گوید: استاد ارشد، استاد Adjunct استاد Katja Valli که در این مطالعه شرکت کردند.

داستان های مربوطه

·         مطالعه نشان می دهد که ممکن است ارتباط بین هیسترکتومی و عملکرد مغز

·         محققان مریلند دریافت کمک مالی برای مطالعه ارتباط مغز و روده در اسکیزوفرنیا را دریافت می کنند

·         محققان قهوه ای مبلغ 12 میلیون دلار به NIH اختصاص دادند تا بنیادهای عملکرد مغز را بررسی کنند

این افراد در طول بیهوشی نیز صداهای ناخوشایند را بازی کردندپس از آنکه افراد از خواب بیدار شدند، صداها دوباره پخش می شدند و به طرز شگفت آوری آنها به این صداها واکنش سریعتری نسبت به صداهای جدیدی که قبلا شنیدند نبودندافرادی که دگزمودومیدین داده بودند، صداهای پخش را نیز بهتر از شانس به رسمیت شناختند، حتی اگر آنها نمیتوانستند خودشان را به یاد بیاورند.

- به عبارت دیگر، مغز می تواند صداها و کلمات را پردازش کند، گرچه موضوع بعدا آن را به یاد نمی آورددکتر Scheinin توضیح می دهد که بر خلاف اعتقاد کلی، بیهوشی به طور کامل از بین نمی رود، زیرا کافی است بیمار را از محیط جدا سازد.

طراحی مطالعات کاربردی امکان جدا شدن آگاهی از اثرات دیگر دارو را فراهم می کند

تغییرات درک شده در EEG عمدتا مشابه مطالعات قبلی بودبا این حال، در مطالعه حاضر از تزریق مداوم هر دو زمانی که مشارکت کنندگان خواب و بیدار بودند، استفاده می کردند، که محققان را قادر می ساخت تا اثرات داروها بر آگاهی را از دیگر اثرات مستقیم یا غیر مستقیم ممکن تشخیص دهندبخشی از آن که این اثرات مخلوط شده است، هنوز هم یک چالش بزرگ برای برآورد عمق بیهوشی در طی عمل جراحی است.

این پروژه همچنین به بررسی اثرات چهار بیهوشی مختلف بر متابولیسم گلوکز مغز منطقه با تصویربرداری PET پرداخته استیافته ها موجب نگرانی در مورد اثرات مخرب دگزمودموتیدین نسبت به جریان خون مغزی و متابولیسم شددر آینده، پروژه بیشتر ارتباط بین جریان خون یا متابولیسم مغزی و وضعیت آگاهی را بررسی خواهد کرد.

آگاهی در حین بیهوشی در حالت خواب رویایی است

در مجموع، یافته های نشان می دهد که در طول بیهوشی آگاهی لازم نیست، هرچند که فرد دیگر واکنش نشان نمی دهد به محیط زیست خودبا این حال، تجربیات و افکار مانند رویا ممکن است در آگاهی شناور باشدمغز هنوز ممكن است سخنرانی را ثبت كند و سعی كند كلمات را رمزگشایی كند، اما این فرد به طور آگاهانه آنها را درك نخواهد كرد و مغز نمی تواند جملات كامل آنها را تفسیر كند.

- وضعیت آگاهی ناشی از بیهوشی می تواند شبیه به خواب طبیعی باشددر حالی که خواب، مردم رویای و مغز رخ می دهد و محرک ها در محیط خود ناخودآگاه، پروفسور Revonsuo خلاصه می گوید.

- بیهوشی می تواند بیش از آنچه که قبلا تصور می کرد بیشتر شبیه خواب طبیعی باشد، دکتر Scheinin می افزاید.

https://www.utu.fi/fa/news/news/Pages/Sonsciousness-Is-Partly-Preserved-during-General-Anesthesia.aspx

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2074
 • کل نظرات : 25
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 26
 • آی پی دیروز : 24
 • بازدید امروز : 175
 • باردید دیروز : 131
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 175
 • بازدید ماه : 1,380
 • بازدید سال : 12,437
 • بازدید کلی : 12,437