close
تبلیغات در اینترنت
بهترین مشاور - مطالب ارسال شده توسط admin
loading...

بهترین مشاور

چرا کودکان نوپا همیشه می گویند نه

tina بازدید : 0 چهارشنبه 26 دي 1397 نظرات ()

هومن سه ساله دوست ندارد لباس زیر یا پیراهن آستین کوتاه بپوشد. مادرش مریم، می خواهد بداند چرا، اما هومن نمی تواند مخالفتش را توضیح دهد. «تنها کاری که او انجام می دهد این است که لباسش را چنگ می زند و فریاد می زند نه، نه، نه،» مادرش می گوید «نمی دانم چطور این را مهار کنم.»

اگر فکر می کنید شما و کودک نوپای سرسختتان همیشه این چنین بحث می کنید، درست فکر می کنید: مطالعه ی اخیر در مورد رشد کودک نشان می دهد که ۲ و۳ ساله ها  ۲۰ تا ۲۵ بار در ساعت با پدر و مادرشان بحث می کنند! ممکن است فقط با نگاه کردن بهاین ارقام درمانده شوید، اما جای نگرانی نیست.

برای مطالعه بیشتر:

لجبازی در کودکان

دو تا سه سالگی: رشد کودکان نوپا

جان سرجنت روانشناس کودک و استاد روانشناسی و علوم رفتاری در دانشکده پزشکی بایلور، در شهر هیوستن می گوید:«کودکان در این سن متوجه می شوند که می توانند خودشان را بروز دهند وجر و بحث کردن با شما راهی است که می توانند اعتماد به نفس بدست آورند.» به خاطر داشته باشید: که دنیا هنوز برای کودک نوپایتان جایی بزرگ و اسرار آمیز است و او اندکی احساس بی قدرتی در آن می کند. نه گفتن روشی طبیعی  و سالم برای اوست که احساس کند اندکی اختیار دارد.

با این وجود، کشمکش دائم جالب نیست و حل کردن آن معمولا دشوار است. نشان دادن سابقه ی بد، وقتی بیش از حد سخت گیر می شوید یا کودکتان را مجبور می کنید کاری که شما می خواهید را انجام دهد، می تواند باعث شود که احساس درماندگی، ترس، خشم و حتی ستیزه جویی بیشتر کند. از این شیوه ها برای تغییر کودک نوپای حرف گوش نکن خود به کودکی که «بله» می گوید، استفاده کنید.

روی مثبت ها تمرکز کنید

کودک نوپایتان همانند اغلب ما دوست ندارد همیشه «نه» بشنود، اما در مورد اینکه چند بار در روز این را به او می گویید فکر کنید (نه، دم سگ را نکش! نه، روی صندلی نایست!) این برای اینکه کسی را بدخلق کنیم کافی است. آنجی تی. کرانور، دانشیاررشد انسان و مطالعات خانواده در دانشگاه نورت کارولینا در شهر گرین برو می گوید: «بجای اینکه به کودکتان بگویید نمی خواهید چه کاری انجام دهد به او بگویید می خواهید چه کاری انجام دهد». برای مثال، گفتن این جمله که «با لباس جدیدت روی زمین غلط نزن» بیشتر احتمال دارد که بحث و جدال شروع کند درمقایسه با گفتن این جمله: «لطفا با لباس قشنگت روی مبل بنشین که تمیز بماند». لحن نیز مهم است. مطمئنا اگر کودکتان به سمت خیابان بدود داد خواهید زد، اما اگر از صدایی آرام و محکم استفاده کنید، بیشتر احتمال دارد که او آنچه خواسته اید را انجام دهد.

برای خواسته هایتان دلیل بیاورید

کودکان نوپا زمانی که به آنها می گویید چرا نمی توانند کار خودشان را انجام دهند کمتراحتمال دارد سرپیچی کنند. پسر سه ساله ی شبنم، مهرداد، عاشق بالا رفتن از آویزگاه جنگلی در حیاط پشتی شان است، اما او معمولا آن بالا وسط راه می ایستد و تکان نمی خورد. و شبنم که ۷ ماهه باردار است، هیچ راهی ندارد جز اینکه با او صحبت کند تا پایین بیاید. او می گوید: «زمانی که توضیح می دهم نمی توانم بالا بیایم یا او را بگیرم، زیرا یک نی نی کوچولو در شکمم دارم، او معمولا دست از متقاعد کردن من بر می دارد». دبورا لیبل، دانشیارروانشناسی در دانشگاه لیهای، پنسیلوانیا می گوید: اکثر کودکان نوپا می توانند توضیحات ساده مانند این را بفهمند.  نیاز نیست که وارد همه ی جزئیات شوید؛ اگر به جزئیات بپردازید، کودکتان به شما بی توجهی می کند یا دستپاچه می شود.

همیشه تصمیم گیرنده نباشید

دکتر کرانور می‌گوید: «حق انتخاب دادن به کودک نوپایتان کمک می کند تا نیازش مبنی بر احساس کنترل را بر طرف کند».

اگر وقت شام، کودک از کنار گذاشتن بلوک های خانه سازی اش خودداری کرد، با پرسیدن اینکه با غذایش شیر می خواهد یا آب سیب حواسش را پرت کنید. اگر لباس پوشیدن ماجرایی همیشگی است، بگذارید خودش لباسش را انتخاب کند، حتی اگر مثل برنامه تلوزیونی پروژه ی مد همه ی لباس ها را رد کند.

دکتر کرانور: «وقتی به کودکتان اجازه می دهید تصمیم های کوچکی بگیرد، احساس غرور خواهد کرد و بیشتر احتمال دارد به خواسته هایتان در آینده بله بگوید.»

تقلید را تشویق کنید

دکتر لیبل می گوید، ممکن است شما بدانید که کودکان نوپا عاشق تقلید ازشما هستند و ادای بزرگسالان را در می آورند، بدین ترتیب از این مزیت برای دفعه ی بعد که با شما همکاری نکرد استفاده کنید. اگر جوراب هایش را نپوشید، برای مثال به او بگویید: «پاهایم یخ کرد، می خواهم جوراب گرمتری بپوشم. پا ی تو هم ممکن است یخ کرده باشد، می خواهی باهم جوراب هایمان را بپوشیم؟»

او را بخندانید

لحظات خاصی وجود دارد که کودکان نوپایتان مدام می گوید نه. اگر مهمانی چای عروسک هایش را بخاط اینکه وقت حمام کردن است بهم بزنید، احتمالش هست که او از نزدیک شدن به حمام خود داری کند. اما اگر بتوانید درخواستتان را به بازی تغییر دهید، هر دو شما به جای بحث کردن از خندیدن لذت خواهید برد. پیشنهاد دهید تا حمام لی لی کند، بشمارید با چند گام بزرگ یا (یا کوچک) می تواند به حمام برسد یا ترانه های حمامِ خودش را بسازد.

به رفتار خوب جایزه دهید

احتمالا شما بخاطر اینکه به کودکتان بیسکوییت می دهید تا سوپر مارکت را روی سرش خراب نکند مقصر هستید. دکتر کرانور می گوید: اما با وجود اینکه این روش جواب می دهد، روش بلند مدت خوبی نیست. «وقتی بخاطر بد رفتاری به کودکتان جایزه می دهید، احتمالا دفعه ی بعد بدتر رفتار خواهد کرد». جایزه ی بهتر: وقتی رفتار می کند او را ستایش و بغل و بوسه باران کنید. او می گوید: «اندک توجه مثبتی کفایت می کند»

دکتر سارگینت: این به این معنا نیست که جایزه دادن همیشه ممنوع است. اما پول و غذا باید محدود باشد. درعوض وقتی که کودک نوپی شما خوب رفتار می‌کند برچسب، مداد شمعی، پنج دقیقه زمان بازی بیشتر یا یک کتاب بیشتر موقع خواب به او بدهید. فقط مطمئن شوید که بخاطر رفتار خوبش سریع به او جایزه می دهید، درک زمان هنوز برای کودکان نوپا بیش از حد انتزاعی است، وعده ی آینده زیاد معنی نمی دهد.

برای موقعیت هایی که «نه» می شنوید، خود را آماده کنید

موقعیت هایی وجود دارد که به راحتی می توانید حدس بزنید که فستیوال «نه» در راه است. زمانی که با این موقعیت های بغرنج مواجه می شوید آماده باشید تا با نافرمانی کودک نوپایتان روبرو شوید.

زمان استراحت نیمروز یا خواب

این یکی از بزرگ ترین “نه ها” است، زیراکودکان زمانی که خسته هستند بیشتر احتمال دارد که با شما نزاع کنند.

زمان غذا

کودکانتان اغلب اوقات می خواهند زمانی که وقت غذاخوردن است به فعالیتی شاد روی آورند.

دیدن هم بازی های جدید یا آغاز مهد کودک

هر نوع فعالیت ناشناخته ای می تواند بعضی از کودکان را از خود بیخود کند.

در فروشگاه یا زمین بازی شلوغ

وقتی آنها غرق در افراد جاهای دیدنی و صدا ها می شوند، به ندرت سازگار هستند.

رفتن به مطب دکتر

کودکتان تزریق یا داروی چسبناک قبل را از ملاقات قبلی فراموش نکرده است!

 

منبع: کودک و نوجوان

از دست همسر شکاکم، دیوانه شده ام – ۷ راهکار اساسی مشاور خانواده

tina بازدید : 0 چهارشنبه 26 دي 1397 نظرات ()

از دست همسر شکاکم، دیوانه شده ام – ۷ راهکار اساسی مشاور خانواده

بسیاری از افراد به مرکز مشاوره خانواده مراجعه کرده و از شکاک بودن همسرشان به شدت گلایه می کنند و به دنبال راهکاری برای بهبود شریط خویش هستند.

شک و شکاکیت از ویژگی های ادم های ضعیف النفس بوده که می تواند مشکلات زیادی را برای ان ها و اطرافیان ان ها به وجود اورد.

البته گاهی سبب می شود که زندگی فرد از خیانت و مشکلات نجات پیدا کند.

از نظر روانشناسی شکاکیت مثبت و منفی وجود دارد.

تاثیر شکاکیت منفی در زندگی زناشویی

یکی از مواردی که شک و شکاک بودن می تواند بیشترین اسیب ها را به افراد وارد کند در موضوع زندگی مشترک و زناشویی افراد است.

اگر همسر ما یک همسر شکاک باشد می تواند زندگی را به کام ما و خودش تلخ نموده و بدترین شرایط را برای ما رقم بزند.

متاسفانه امروزه بسیاری از افراد از داشتن همسر شکاک گله مند بوده و برخی از زندگی های مشترک به خاطر همین شک و شبهه ها و شکاکیت های میان دو طرف نابود شده است.

این زندگی ها به طلاق و جدایی کشیده شده است و با وجود اینکه بسیاری از شک و شکاکیت هایی که افراد به هم دارند نه به وقوع می پیوندد و نه انجام شده است این موضوع می توان بسیار پیچیده و خطرناک باشد.

افراد شکاک معمولا به دلیل شک های خود مدام خود و دیگران را ازار داده و همیشه در اینده زندگی می کنند و از بروز حوادث و اتفاقات ناگوار بسیار نگران اند.

در صورتی که بسیاری از این اتفاقات هرگز برای ان ها به وجود نخواهد امد و این تنها ناشی از دیدگاه انان است و از شک و شبهه انان نشات می گیرد.

از دست همسر شکاکم، دیوانه شده ام - 7 راهکار اساسی مشاور خانواده

از دست همسر شکاکم، دیوانه شده ام – ۷ راهکار اساسی مشاور خانواده

نمی شود گفت که زن ها یا مردها در زمینه ازدواج مشترک شکاک تر هستند.

این مشکل را باید در بین هر دوی جنس ها و با شرایط مختلف دانست.

چرا که هر کدام از ان ها ممکن است در موردی به همسر خود شک کنند.

اما در نهایت تماما شک و شکاکیت ها در زمینه ترس از خیانت است که یک طرف دیگری را متهم می کند و یا به او شک دارد که مبادا به او خیانت کند و مشکلاتی را برای او به وجود بیاورد.

می توان از ترس به عنوان مهم ترین دلیل بروز شکاکیت و شک در زنان سخن گفت.

چرا که ممکن است به همسرخود شک کنند که مبادا او خیانت کرده و با کس دیگری رابطه داشته باشد.

سایت مشاوره

tina بازدید : 0 چهارشنبه 26 دي 1397 نظرات ()

سایت مشاوره می تواند راهکار مطلوبی برای اطمینان خاطر از یک مشاوره موفق باشد. در سایتهای مشاوره بسیاری از مسائل مورد نیاز بازگو می شود.
در سایت مرکز مشاوره با استفاده از مشاوران مجرب روانشناسی تمامی افراد می توانند به بهبود روابط و عشق پایدار دست یابند. مرکزمشاوره طی تعیین چند جلسه مشاوره ای که بین مشاور و افراد برگزار می کند، نکات مهم و حیاتی را برای بهبود ارتباطات افراد بیان کرده و آنها را برای زندگی موفق آماده می کند. هدف از سایت مشاوره تحکیم روابط بین زوجین با استفاده از روانشناسان و مشاوران مجرب، آموزش و مشاوره های تحصیلی، کاهش طلاق مشاوره های خانواده و غیره است. شناخت زوجین از یکدیگر، اطلاعات درباره روانشناسی زن و مرد و تفاوت ها و مهارت های ارتباطی و نحوه تعامل صحیح افراد هدف اصلی سایت مشاوره و مشاوره است.


طلاق، بارداری‌های ناخواسته و ازدواجهای ناموفق، خانواده های طلاق، شکست های تحصیلی و شغلی سبب وارد شدن آسیبهای شدید، روانی، عاطفی، جسمی و مادی، بر افراد، خانواده ها و در نهایت جامعه می‌گردد.

این در حالی است که سایت مشاوره یکی از موثرترین راههای پیشگیری از این آسیب ها و مشکلات است. در سالهای اخیر، حرکت برای تقویت زندگی افراد به برنامه های مشاوره کشیده شده است.

نقش سایت مشاوره در آموزش

آموزشهای سایت مشاوره فرصت مناسبی است که سبب افزایش آگاهی و اطلاع افراد از نقش خود در ایجاد یک رابطه صحیح و ثمر بخش گشته و بر نگرش و رفتار آنان تاثیر می‌گذارد این آموزش ها میتواند طیف وسیعی از دانش نسبت به اهداف زندگی، شناخت روان شناسی زن و مرد، آگاهی از ملاک های صحیح ازدواج و برخورداری ازشرایط لازم برای ورود به ازدواج تا آموزشهای جنسی، مشاوره های خانواده و شغلی و تحصیلی و اعتماد به نفس را در برگیرد. هدف از ایجاد سایت مشاوره ارتقای سطح آگاهی افراد در خصوص اهمیت وضرورت کنترل جمعیت و بهداشت باروری، روشهای مختلف پیشگیری از بارداری، موفقیت های شغلی و تحصیلی و خانوادگی و کسب اعتماد به نفس است.


بیشتر بخوانید:

The Journal of Counseling Psychology

What is Counseling Psychology

 

برچسب ها: مرکز مشاوره ,مرکز مشاوره آنلاین ,

مشاوره ازدواج منطقه ۱۵ تهران

tina بازدید : 1 چهارشنبه 26 دي 1397 نظرات ()

همانطور که گفته اند ازدواج مانند هندوانه در بسته ای است که انسان از درون آن خبر ندارد و به قول قدیمی تر ها بستگی به شانس آدم دارد! اما امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از جوانان این سنت را ندیده گرفته و شیوه ازدواج مدرن را انتخاب میکنند، تا جایی که امروزه این دو روش در رقابت با یکدیگرند.

بسیارند پدر و مادرانی که این شیوه مدرن را قبول میکنند و نظر فرزندشان را محترم میشمارند اما بعضی نیز نه تنها این روش را قبول ندارند بلکه به روش های سنتی پایبند هستند و میخواهند فرزندشان با معرفی شدن به یک خانواده خوب و آشنایی با کسی که آنها برایشان در نظر گرفته اند ازدواج کند و تشکیل خانواده دهد. تا به حال فکر کرده اید که کدام یک ،روش صحیح تری است؟

مشاورین ما پاسخ این سوال و بسیاری از سوالات  دیگر شما را در زمینه ازدواج و طلاق خواهند داد کافیست تنها با یک مراجعه ، خود را از تصمیمی که گرفته اید مطمئن سازید.

از این رو و به منظور کمک به هموطنان تهرانی، کانون مشاوران ایران ،تصمیم به راه اندازی مشاوره ازدواج منطقه ۱۵ تهران کرده است. مشاوره ازدواج منطقه ۱۵ تهران  به منظورایجاد فضایی مناسب با بهره گیری از مشاورانی خوب، کاردان و با تجربه به صورت مداوم در مشاوره ازدواج افسریه و مشاوره ازدواج شوش و مشاوره ازدواج بسیج، مشاوره ازدواج خاوران پذیرای ساکنین این منطقه خواهد بود.

میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مشاوره ازدواج مراجعه کنید

منبع:مرکزمشاوره.com

دود قلیان بیشتر از سیگار است

tina بازدید : 0 چهارشنبه 26 دي 1397 نظرات ()
   
  دود قلیان بیشتر از سیگار است

  بنا به اعتقاد کارشناسان مصرف یک نخ سیگار بین ۵۰۰ سی‌سی تا یک لیتر دود تولید می‌ کند، اما استفاده ی یک بار از قلیان ۱۰ تا ۲۰ لیتر دود تولید خواهد کرد. مدت زمان استعمال سیگار معمولاً ۱۰ دقیقه است، اما قلیان با وجود دفعات کمتر استفاده در مقایسه با سیگار، در هر بار مصرف برای ۴۰ تا ۶۰ دقیقه استفاده می ‌شود. به این ترتیب اثرات مضر قلیان، کمتر از سیگار نیست، اما در فرهنگ جامعه ی ما به این حقیقت علمی توجهی نمی ‌شود.

  مشاوره خانواده تهران مشاوره آنلاین مرکز مشاوره خانواده مشاوره آنلاین ازدواج مرکز مشاوره آنلاین

  عکس العمل درست

  tina بازدید : 0 سه شنبه 25 دي 1397 نظرات ()

  همسر"رفتار"؟'درست'

  یکی از عادت هایی که دارم بعضی وقتا از روی کنجکاوی یا سرو سامان دادن به بخش پیام های شخصی همسرم سرک میکشم هم ببینم کی پیام داده هم بعضی هاش که به درد نمیخوره رو پاک میکنم بعضی وقتا خودش هم میفهمه…

  چند وقت پیش برحسب اتفاق به یه شماره برخوردم رفتم خوندم دیدم که خودشو یه خانم معرفی کرده و یه چیزایی میگه که من اینم و خلاصه چرت و پرت که بخواد از راه به در کنه…دقیقا شبایی که همسرم شب کار بود بعد از ساعت۱ونیم بهش اس میده و احتمالا زنگ هم میزنه…
  به همسرم بیشتر از چشمام اعتماد دارم از لحاظ پاکی و نجابت و اون طور که تو پیام ها هم جوابش رو میداد خیلی تند و بد جواب میداد…

  بعد که رفتم یه پیامی که به دوستش داده بود گفته بود فلان شماره تویی که منو اذیت میکنی من میدونم اونم فکر میکنم از سر شوخی همچین فکری کردی…
  (میدونم کارم خیلی بده که فضولی میکنم ولی خب…)

  تا اینه که شماره رو برداشتم تو گوشیم و بی خیال شده بودم…
  تا امروز که همون شماره که ذخیره کرده بودم به من زنگ زد… جا خوردم…برداشتم کسی نبود جز جاریم…که دعوت کرد

  این قدر اعصابم خرده که حد و حساب نداره…

  نمیدونم هدفش چی بوده؟اصلا چرا؟
  شاید یه شوخی ساده بوده ولی اشتباه کرده چرا با برادر شوهر…
  سوال من اینه چه جوری به همسرم مطرح کنم دوست دارم بهش بگم جوابمو بده اصلا شاید قضیه یه چیزه دیگه است!!
  میخواستم برم روک و راست تمام حرفایی که به شما زدم رو بهش بگم اما گفتم شاید با خودش بگه زنم فضوله و پیام هام رو میخونه و چه میدونم از این حرفا…
  میخوام بگید چی کار کنم؟!

  میخوام یه جوری بگم اونم بدونه دیگه از این کارا نکنه…که میدونم اگر برادر شوهرم بدونه زنده اش نمیذاره…

  0 votes

  با سلام
  ببیند دوست عزیز وقتی ما کنجکاوی داریم بدون مبنا نیست یعنی دنبال یه مساله هستیم که فرضیه ذهنیمون رو هر چند ناهشیار تایید کنه شوهر شما شب کار هستند و می فرمایید بهشون اعتماددارید درست ولی در ناهشیار چیز دیگری است .مساله این است که شما اعتماد کامل ندارید .و اینکه خوب خودتون می فرمایید همسرتون پاسخ تندی به شماره دادند و حالا که اشنا در امده مشخص است باعث ازار شما و شک و تردید می شود .ولی بهتره چون ایشون اشنا هستند زندگی خودتون و ایشون رو به این واسطه نابود نکنید چون به هر حال اشتباه قطعا از طرف اون ادم بوده که شروع کننده بود اون هم با برادر شوهر متاهل ولی هر چند غیر مستقیم هم مطرح کنید مطمئن باشید همسرتون متوجه می شوند که به گوشی ایشون سرزدید و شاید مشکلاتی ایجاد شود بهتره در مهمانی ها و ..روابط رو ببنید اگر چیزی بین این دو نفر باشه مطمئن باشید در فضاهای مهمانی و ..که فکر می کنند دیگران مطلع نیستند راحت برخورد می کنند و صمیمتی را مکنه مشاهد کنید ولی سرسنگین بودن و بی توجهی معنی دیگری دارد به هر حال بهتره فعلا صرف یک پیام و …مساله مطرح نشود مگر اینکه شواهدی داشته باشید که خوب بهتره مطرح بشه و همسرتون پاسخ گو باشند در هر حال امیدوارم هیچ مشکل خاصی نباشد و خوشبخت باشید

  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
  موفق باشید

  حمایت از کودکان و تقویت استقلال آنها

  tina بازدید : 0 سه شنبه 25 دي 1397 نظرات ()

  حمایت از کودکان در طول تغییرات دوره های آموزشی می تواند به سلامتی و عزت نفس آنها کمک کند.

  طبق مطالعات جدید محققان در دانشگاه فنلاند، وقتی پدر و مادر ها از استقلال فرزندانشان در گذارهای آموزشی حمایت می کنند، باعث ایجاد سلامت و عزت نفس بیشتری می شوند و احتمال افسردگی را کاهش می دهند.

  این یافته ها به همه ی گذار های آموزشی بالاترِ دانش آموزان مربوط می شود: از دبستان تا دوره ی راهنمایی، ازراهنمایی تا دبیرستان و از دبیرستان تا دانشگاه. تاثیرات مثبت آن با افزایش سن کودک افزایش می یابد.

  پدر و مادر ها می توانند با دادن انتخاب های بیشتر مطابق اهداف آموزشی آنها، فراهم کردن انعطاف پذیری در محیط ساختار یافته و با مهیا کردن محیط آنها  برای موفقیت، استقلال کودک را برانگیزانند. همچون تشویق کردن کودکان برای خوانا، آراسته و مرتب نوشتن تکالیفشان.

  مطالب مرتبط را در همین سایت بخوانید:

  راهنمای مادران در افزایش استقلال کودک

  استقلال طلبی در نوجوانان

  محققان تاکیید کردند که حمایت از استقلال، که پدر و مادر ها آن را فراهم می کنند، در طول هر سه ی این گذار ها از افسردگی جلوگیری می کند و عزت نفس نوجوانان را در دو مرحله ی گذارِ آخر (دبیرستان) افزایش می دهد.

  یافته ی مهم این است که تاثیرات مثبتِ حمایت از استقلال، همچنان که کودک بزرگتر می شود افزایش خواهند یافت.دکتر کاتارینا سالملا آرو گفت: «در گذشته تصور می شد که پدر و مادر ها فقط در دوران کودکی نقش مهمی دارند، اما این تحقیق اهمیت آنها را در طول نوجوانی و حتی بزرگسالی بیان می کند.»

  برای مدت زیادی، اهمیت خود تنظیمی فقط در ارتباط با سلامت و موفقیت در زندگی مورد تاکیید قرار می گرفت. با این وجود، یافته های جدید حاکی از این است که پدر و مادر ها و کودکان همچنان تاثیر قوی، متقابل و منظمی بر سلامت یکدیگر دارند.

  برای مثال فرزند پروری بر سلامت فرزندان تاثیر می گذارد، و سلامت فرزندان همچنین بر پدر و مادر تاثیر می گذارد. در حقیقت نسبت به نگرش قبل، فرزندان نقش موثرتری در تاثیر حمایت والدین برای استقلالشان ایفا می کنند: زمانی که فرزندان کمتر خوب عمل می کنند، پدر و مادر ها مایلند مداخله بیجا کنند و کنترل را بدست گیرند، درواقع از استقلال فرزندانشان کمتر حمایت می کنند.

  سالملا آرو گفت: «با این وجود، از دیدگاه سلامت جوانان، برای پدر و مادر ها مهم خواهد بود که در این مواقع بیشتر از آنها حمایت کنند، چرا که ثابت شده حمایت از استقلال فرد افسردگی را کاهش می دهد.»

  این تحقیق شامل ۲۰۰۰ فارغ التحصیل جوان می شود که محققان مسیر تحصیلی و سلامتشان را در طول همه ی گذار های تحصیلی پیگیری کرده اند.

  این پژوهش با کمک  پروژه ی LEAD و تحت نظارت برنامه های زیر انجام شده است:

  Future of Learning, Knowledge and SkillsAcademy

  مطالعه ی میان رشته ای Mind the Gap تحت نظارت برنامه ی Human Mind Academy

  منبع: آکادمی فنلاند

  تکنیک های مدیریت زمان برای دانش آموزان و دانشجویان

  tina بازدید : 0 سه شنبه 25 دي 1397 نظرات ()

  تکنیک های مدیریت زمان برای دانش آموزان و دانشجویان

  آیا دانش آموز یا دانشجوی پر مشغله ای  هستید؟ از خود می پرسید که چگونه از عهده ی تکالیف مدرسه برخواهم آمد؟ تکالیف خانه؟

  اجبار خانواده؟ از عهده ی یک کار به خوبی برمی آیم؟

  اگر این دغدغه ها را دارید تنها نیستید. به نظر می رسد مردم امروزه بیش از هر زمان دیگری مشغول هستند.

  در اینجا ما برخی از تکنیک های مدیریت زمان را ممکن است به شما کمک می کند تا هر روز بهره وری بیشتری داشته باشید، آورده ایم.

  تکنیک۱٫ زمانهای مختص مطالعه را مشخص کنید، بدون هیچ گونه مزاحمتی

  یکی از ساده ترین تله ها که می توان به دام آن افتاد این است که اجازه دهید عوامل مزاحم باعث شوند زمان مطالعه طولانی تر شده و کارایی کمتری داشته باشد.

  اگر برای انجام تکالیف خانه جلوی یک تلویزیون نشسته اید که روشن است، یا گوشی موبایلتان در نزدیکی شما قرار دارد، اینها حواس شما را پرت می کنند.

  بهترین کار برای اینکه زمان مطالعه تان کم و مفید باشد این است که عوامل مزاحم را به کلی حذف کنید.

  • گوشی موبایلتان را در اتاق دیگری قرار دهید
  • تلویزیون را خاموش کنید
  • اگر بصورت آنلاین در حال انجام تکالیفتان هستید، به دیگر وبسایت ها اصلا نگاه نکنید و بر کار خود متمرکز شوید
  • اگر با افراد دیگر زندگی می کنید، اتاقی پیدا کنید که بتوانید در آن را ببندید و از دیگران بخواهید در زمان انجام تکالیف حواس شما را پرت نکنند
  تمام حقوق این اثر متعلق به سایت”مشاورانه” است. “MOSHAVERANE”

  مرکز مشاوره ازدواج خوب

  tina بازدید : 0 سه شنبه 25 دي 1397 نظرات ()

  مرکز مشاوره ازدواج می تواند راهکار مطلوبی برای اطمینان خاطر از یک ازدواج موفق باشد. در مراکز مشاوره ازدواج بسیاری از مسائل بررسی می شوند. در مرکز مشاوره برای ازدواج با استفاده از مشاوران مجرب روانشناسی همه سنین می توانند به راهکارهای مناسب برای آینده خود دست یابند. مرکز مشاوره ازدواج طی چند جلسه مشاوره ای که بین مشاور و افراد برگزار می کند نکات مهم و حیاتی را برای پیش از ازدواج زوجین بیان کرده و آنها را برای ازدواج موفق و پایدار آماده می کند. این در حالی است که مرکز مشاوره برای ازدواج یکی از موثرترین راههای پیشگیری از این آسیب ها و مشکلات است. اخیرا، فعالیت های تقویت زندگی زناشویی به برنامه های مشاوره ازدواج تبدیل شده است.

  با استفاده از آموزش های قبل از ازدواج زوجین می توانند آغازگر یک رابطه صحیح و پایدار و در عین حال یک ازدواج کاملا موفق و ماندگار باشند.

  آموزش های قبل از ازدواج طیف وسیعی از آموزش ها از جمله آموزش های رفتاری اجتماعی، روابط جنسی، تربیتی، عشق و موارد مورد نیاز دیگر را در بر خواهد گرفت. براساس نتایج تحقیقات، آموزش و مدیریت زوجین در زمینه بهداشت باروری تاثیر مثبت بر رفتارهای جنسی آنها داشته و بر تصمیم گیری آنان در استفاده مناسب از روش های پیشگیری از بارداری موثر خواهد بود. در ایران طرح آموزش و مشاوره ازدواج از سال 1370 به اجرا در آمده است. هدف از اجرای این طرح ارتقای سطح آگاهی زوجین در خصوص اهمیت و ضرورت کنترل جمعیت و بهداشت باروری، شناخت عمیق تر زوجین از یکدیگر، بهبود روابط عاطفی بین زوجین و تحکیم روابط بین آنان است.

  خدمات مرکز مشاوره ازدواج

  در مرکز مشاوره ازدواج بسیاری از موارد استاندارد روانشناسی و مورد نیاز برای ازدواج موفق توسط روانشناسان مجرب بررسی و ارایه خواهد شد، همچنین با انجام تست های معتبر کلینیکی پیش از ازدواج می توان از تناسب زوجین اطلاعات عمیق تری کسب نمود و از ازدواجی مناسب و پایدار اطمینان بیشتری حاصل نمود.


  بیشتر بخوانید:

  Couples and Marriage Counseling

  Couples and Relationship Counseling

   

  برچسب ها: مرکز مشاوره ,مرکز مشاوره آنلاین ,مرکز مشاوره ازدواج ,

  قوانین داخل منزل

  tina بازدید : 0 سه شنبه 25 دي 1397 نظرات ()

  انتظار مادر شوهر

  tina بازدید : 2 سه شنبه 25 دي 1397 نظرات ()

  پاسخ : انتظار مادر شوهر

  نقل قول نوشته اصلی توسط Eli74f نمایش پست ها
  باسلام. بنده چهار ساله ازدواج کردم. از شوهرم راضی ام منتهی مادر شوهرم انتظارات بیجایی ازما داره. و احساس میکنم خیلی حسودی میکنه ازینکه پسرش با منه. اینو با حرفای خودش بهم فهمونده. مثلا یبار گفته وقتی پسرم پیش توئه رابطه ما بهم میخوره. یا یبار گفته اونقد که سهم و حق منه من پسرم رو نمیبینم. در حالیکه هر مناسبتی باشه میریم پیش اونا. یا توی رفت امدهامون به خونه پدر مادرم و خونه اونا با مساوات رفتار میکنیم. اما نمیدونم چرا دنبال بهونه است فقط میخواد پسرش صبح تا شب پیش اونا باشه با اونا باشه اینم نمیشه که ما خودمون زندگی داریم. راضی نمیشه خونه مامان بابای من بریم. خیلی با کنایه باهام حرف میزنه. خیلی بد دهنی کرده و بهم توهین کرده اما فقط سکوت کردم و تو خودم شکستم. میگه تو نمیذاری پسرم بیاد خونمون. میگه وقتی با من حرف میزنه تو ناراحت میشی اما بخدا اینطور نیست. همش با پیام هاش اذیتم میکنه. متنایه کنایه آمیز میذاره همیشه، اما من جوابش رو نمیدم. شما بگین چیکار کنم من؟ بخدا تا جاییکه میتونم بهش محبت میکنم اما نمیشه که نمیشه. تنها گناه من اینه که با پسرش زندگی میکنم و بیشتر ازون میبینمش خب چیکار کنم بگم وقتتو نصف کن نصفشو با اونا باش؟ اینطوری مگه میشه؟ ذره ای محبت نمیکنه بهم فقط سعی داره منو بچزونه اما نمیدونم در جواب کدامین گناه. تو رو خدا شما یه راه حل بگین. من جوابشو بدم ندم چیکار کنم
  سلام
  به نظرم دریه فرصت مناسب با همسرتون دراین مورد صحبت کنید وازشون بخوایید که بامادرش صحبت کنه وسوظن های مادرش رو درمورد شما رفع کنه وشما هم مسالمت آمیز با مادرشوهرتون رفتار کنید وسعی کنیدبا محبت هاتون ورفتار های خوبتون دلشوبدست بیارید و...

  مشاوره ازدواج منطقه ۱۶ تهران

  tina بازدید : 1 سه شنبه 25 دي 1397 نظرات ()

  یکی از مسائلی که در ازدواج و انتخاب همسر باید به آن توجه کرد سطح فرهنگ و رشد دو طرف است. دو طرف باید به آن سطح از رشد عقلی و فرهنگی رسیده باشند تا بتوانند یک زندگی نو را در آرامش شروع کنند. آنها باید یکدیگر را در همه شرایط و مسائل گوناگون درک کرده و به هم احترام بگذارند. ایده آل های یکدیگر را بدانند ، اخلاقیات یکدیگر را بشناسند ، همه شرایط را بسنجند و در آخر انتخابی از روی عقل داشته باشند و نه از روی احساس و همواره این را به یاد داشته باشند کسی را که به همسری برمیگزینند شریک همه شادی ها و غم هایشان در روزهای باقی مانده عمرشان میباشد. اما بسیارند کسانی که ناخواسته انتخابی احساسی انجام داده و خود را از یک زندگی شاد و آرام محروم می کنند! اما چگونه از انتخاب خود مطمئن شویم؟!

  ما به شما پیشنهاد می کنیم تا مشکلات و سوالات خود را در زمینه  مشاوره ازدواج  با مشاوران ما در مشاوره ازدواج منطقه ۱۶ تهران  در میان بگذارید. با توجه به نیاز های امروزه و اینکه وقت و هزینه، از جایگاه به خصوصی برخوردار است و همچنین با توجه به حساسیت های بالایی که مبحث ازدواج در بین خانواده ها دارد، اقدام به راه اندازی مشاوره ازدواج منطقه ۱۶ تهران کرده ایم این مرکز با شعب مشاوره ازدواج نازی آباد ، مشاوره ازدواج خزانه و مشاوره ازدواج جوادیه  با به خدمت گرفتن مشاورینی با تجربه آماده پذیرایی از ساکنین این منطقه از تهران در مرکز مشاوره ازدواج  می باشد.

  سایت مشاوره قبل ازدواج به شما در رابطه با این موضوع کمک خواهد کرد

  منبع:تریبون آزاد

  چای کاهنده فشار خون

  tina بازدید : 1 سه شنبه 25 دي 1397 نظرات ()

  چای بدون کافئین تاثیری که روی اعصاب مرکزی و سیستم اعصاب و ترشحات غدد داخلی جانوران می گذارد، اثر آرامبخش دارد. دانشمندان ژاپنی ماده ای از چای سبز و سیاه جدا کرده اند که قند خون را کاهش می دهد. دانشمندان ژاپنی درعین حال که خواص بسیار خوبی را برای چای عنوان نموده اند معتقدند که هیچ یک از این خواص ناشی از یک ماده خاص در چای نیست ،بلکه تاثیر مجموعهای از انواع مواد شفا بخش در چای است که به طور توام و باهم در یک مجموعه این آثار را دارند. ژاپنی ها از چای ۴ نوع مختلف کاتچین جداکرده اند که همه آنها ضد اکسید کننده ها هستند.

  مشاوره خانواده تهران مشاوره آنلاین مرکز مشاوره خانواده مشاوره آنلاین ازدواج مرکز مشاوره آنلاین

  ماهی و بهره هوشی بالاتر

  tina بازدید : 0 دوشنبه 24 دي 1397 نظرات ()

  خوردن هفته ای یک بار ماهی با خواب بهتر و بهره هوشی بالاتر در کودکان ارتباط دارد.

  براساس مطالعه ای جدید کودکانی که حداقل یکبار در هفته ماهی می خورند دارای خواب بهتری بوده و به طور متوسط نمرات ضریب هوشی آنها چهار نمره بالاتراز افرادی است که به ندرت یا اصلا ماهی نمی خورند. براساس تحقیقات دانشگاه پنیسیلوانیا و مطالعات قبلی، بین امگا۳؛ همان اسیدهای چرب دربسیاری از انواع ماهی، تقویت هوش و نیز امگا۳ و خواب بهتر رابطه ای را نشان دادند. محققان می گویند اما هرگز از قبل این ارتباط نبوده است.

  تحقیقات جدید انجام شده توسط جانیگونگ لیو جنیفر پینتو – مارتین و آلکساندرا هانلون از دانشگاه پرستاری و پن با ادغام دانش استاد آدراین راین نشان می دهند که خواب به عنوان یک مسیر تعدیل گر ممکن، حلقه گمشده رابطه بالقوه بین ماهی و هوش می باشد.

  برای مطالعه بیشتر:

  کودک و تغذیه‌‌‌‌‌‌ی سالم

  دستورالعمل هایی برای بهبود رژیم غذایی کودکان

  لیو نویسنده اول این مطالعه و دانشیار پرستاری و سلامت عمومی گفت:”این حیطه تحقیقی به خوبی رشد نیافته و در حال ظهور است.” اینجا ما امگا۳ ناشی از غذهای معمول خود می بینیم تا مکمل ها”.

  در این مطالعه محققان ۵۴۱ کودک سنین ۹ تا۱۱ ساله چینی را به کار گرفتند. بیش از نیمی، ۵۴ درصد را پسران، و ۴۶ درصد را نیز دختران تشکیل دادند. کودکان پرسشنامه ای در مورد اینکه آنها چه وقت اغلب در ماه گذشته ماهی خوردند مطابق گزینه های با طیف هرگز تا حداقل یکبار در هفته را تکمیل کردند. محققان گفتند از کودکان همچنین نسخه چینی آزمونی به نام “مقیاس هوش وکسلر تجدیدنظر شده کودکان” گرفته شد که مهارت های کلامی و غیرکلامی مانند  لغات و رمزگذاری را بررسی می کند.

  سپس والدین آنها با استفاده از پرسشنامه استاندارد شده عادات خواب کودکان شامل موضوعاتی مانند استمرار خواب و فراوانی بیدار شدن در شب یا خواب آلودگی در طی روز به سؤلاتی در مورد کیفیت خواب پاسخ دادند. در نهایت، محققان آنها را براساس اطلاعات جمعیت شناختی از جمله سواد والدین، شغل و وضعیت تأهل و تعداد کودکان دیگر کنترل کردند.

  با تحلیل این نقاط داده ای تیم پن دریافت که کودکانی که خوردن هفتگی ماهی  را گزارش کرده بودند نسبت به افرادی که هرگز یا به ندرت ماهی خورده بودند ۴.۸ نقطه بالاتر در آزمون های هوشی نمره گذاری شدند. همچنین، افرادی که گاهی اوقات ماهی خورده بودند ۳.۳ نقطه بالاتر نمره گذاری شدند. افزایش مصرف ماهی با اختلالات خواب کمتر ارتباط داشت که بنا به نظر محققان نشان دهنده کیفیت خواب کلی بهتر است. راین گفت فقدان خواب با رفتارهای ضداجتماعی و شناخت ضعیف با رفتارهای ضداجتماعی مرتبط می شود. ما دریافتیم که مکمل های امگا۳ رفتارهای ضداجتماعی را کاهش می دهند، پس نقش ماهی در پس این قضیه خیلی تعجب برانگیز نیست.

  پینتو- مارتین افزود: “این بحث به بخش روبه رشدی از شواهد می افزاید که در آنها مصرف ماهی واقعا فواید مثبت سالمی در خود دارد و می بایست بیشتر تبلیغ و ترویج شود”. کودکان باید از ابتدا با آن آشنا شوند”.

  ماهی باید در اوایل زندگی حدود ۱۰ ماهگی داده شود به شرطی که ماهی استخوان نداشته باشد و به دقت جدا شوند اما محققان توصیه می کنند باید در سن دوسالگی شروع شود. او گفت:”چشانیدن طعم ماهی در اوایل موجب دلپذیرتر شدن می شود”

  به ویژه در فرهنگ هایی که سرو کردن و بو دادن ماهی روش متداولی نیست. کودکان به بو حساس هستند. اگر آنها به آن بو عادت نکنند ممکن است از آن بیزار شوند.

  با توجه به سن کم گروه مطالعاتی محققان جزئیات گزارش شده شرکت کنندگان در مورد انواع ماهی های مصرف شده را تحلیل نکردند اگرچه، آنها قصد چنین کاری را در آینده و بر روی گروه بزرگسال دارند.

  محققان همچنین خواستند به مطالعه مشاهداتی رایج از طریق تلاش های کنترل شده تصادفی بیفزایند که خوردن ماهی می تواند منجر به خواب بهتر، عملکرد تحصیلی بهتر و دیگر نتایج کاربردی زندگی واقع می شود یا خیر. اکنون، محققان ادغام فزاینده ماهی بیشتری در قالب وعده های غذایی را توصیه کردند.

  محققان ذکر کردند خوردن ماهی یکبار در هفته خانواده را به بالای گروه خوردن ماهی همچون موارد تعریف شده در مطالعه می رساند. راین گفت: “انجام این کار آسانتر از به زور بردن کودکان به تختخواب است”. اگر ماهی خواب را تقویت می کند؛ خوب است. اگر عملکرد شناختی را مانند آنچه ما در اینجا دیدیم بهبود می بخشد نیز؛ چه بهتر. در واقع با یک تیر دو نشان می زند!

  منبع:مشاوره-آنلاین.com

  انتظار شما از مرکز مشاوره روانشناسی

  tina بازدید : 1 دوشنبه 24 دي 1397 نظرات ()

  مرکز مشاوره روانشناسی مکانیست که در آن نیازها و خواسته ها و مشکلات اساسی افراد به طور کامل در  مورد بررسی و واکاوی قرار می گیرد. در مراکز مشاوره روانشناسی نیازها و دغدغه های اصلی والدین برای تربیت کودکان و نحوه رفتار صحیح با آنان نیز مورد بررسی دقیق قرار خواهند گرفت . در بخش مربوط به نیازها ، تغییر و تحولات در زمینه‌های جسمی و عاطفی ، روانی – عاطفی ، اخلاقی و اجتماعی بررسی می‌شوند. مسائل و مشکلاتی که در هر یک از زمینه‌ها ممکن است رخ بدهد و شیوه حل این مشکلات در سطح فردی و اجتماعی مورد بحث قرار می‌گیرند. روانشناسی جنبه های مختلف و متفاوت و نیز  وسیعی از زندگی هر فرد رادر بر خواهد گرفت.
  مشاوره روانشناسی اشخاص قدرت بررسی مسائل و نیازهای عاطفی، رفتاری، تربیتی، جنسی، اجتماعی و تمامی موارد تاثیر گذار دیگر در زندگی فرد را تحت پوشش قرار می دهد. روانشناس همچنین به دنبال یافتن بهترین راهکار برای بهبود شرایط فرد و سوق دادن او به سمت آینده ای مناسب و روشن است. روانشناس با ارائه بینش و درک صحیح به فرد توانایی انجام این کار را به راحتی خواهد داشت.

  وظیفه مرکز مشاوره روانشناسی چیست؟

  مرکز مشاوره روانشناسی می تواند سبب رفع بسیاری از مشکلات افراد در دوره های مختلف زندگیشان باشد. در مرکز روانشناسی با استفاده از مشاوران روانشناس مجرب مشکلات بسیاری مرتفع خواهد شد. افراد دارای مسائل و مشکلات می تواند با حضور در مرکز مشاوره به همراه خانواده و یا دوستان و یا فردی بسیاری از پاسخ های مهم خود را دریافت نموده و با مشاوره با مشاوران خبره در مسیر زندگی درست و صحیح گام بردارد.

  مرکز مشاوره روانشناسی ارائه دهنده تمامی خدمات مورد نیاز روانشناسی افراد اعم از مشکلات عاطفی، مشکلات تحصیلی، مشکلات رفتاری و اجتماعی و روابط جنسی و غیره می باشد. 
  با حضور در مرکز مشاوره روانشناسی مشکلات روانی عاطفی و رفتاری خود را برطرف کنید و زندگی شاد و پرباری را برای خود و خانواده خود رقم بزنید.

  بیشتر بخوانید:

  Psychological Counseling Center

  Counseling and Psychological Services

   

  برچسب ها: سایت روانشناسی ,سایت مرکز مشاوره ,مرکز مشاوره ,

  پنج گیاه مناسب اتاق خواب

  tina بازدید : 1 دوشنبه 24 دي 1397 نظرات ()

  ) آلوئه ورا
  گیاه آلوئه ورا نمادی از ابدیّت است. یکی از بهترین گیاهانی که می توانید در خانه از آن استفاده کنید. نگهداری و حفاظت از آن بسیار آسان است. بر پایه نتایج یک تحقیق، گیاه آلوئه ورا، شب ها میزان زیادی اکسیژن آزاد می کند و این امر به بهبود کیفیت خواب شما کمک خواهد کرد. شما یک منبع اکسیژن در اتاق خود خواهید داشت.

  2) اسطوخودوس
  گیاه اسطوخودوس از استرس و اضطراب و گریه کردن بچه ها جلوگیری می کند.

  atabnakbato.ir_files_fa_news_1395_3_6_50296_681.jpg

  3) یاسمن
  گیاه یاسمن بسیار خوشبوست. توصیه می شود یک گیاه یاسمن را در کنار تخت خود قرار دهید. این گیاه بوی خوشی دارد و به شما آرامش می دهد.

  atabnakbato.ir_files_fa_news_1395_3_6_50294_896.jpg

  4) پیچک
  بر پایه تحقیقات یک مرکز پژوهشی، گیاه پیچک باعث تصفیه هوای اتاق و باعث جذب فرمالدئیدهای موجود در هوا می شود. حفظ و نگهداری این گیاه آسان است و نور و دمای متعادل می خواهد.

  atabnakbato.ir_files_fa_news_1395_3_6_50299_192.jpg

  5) گل مار (گیاهی از تیره کاکتوس ها)
  این گیاه تزئینی زیبا شب ها از خود اکسیژن متصاعد می کند و نگهداری آن در اتاق خواب برای افرادی که افت تنفس و سردرد دارند توصیه می شود.

  atabnakbato.ir_files_fa_news_1395_3_6_50295_110.jpg

   

  موضوعات مشابه

  تفاوت در مزاج

  tina بازدید : 0 دوشنبه 24 دي 1397 نظرات ()

  پاسخ : تفاوت در مزاج

  نقل قول نوشته اصلی توسط Mah24 نمایش پست ها
  سلام

  من دختری هستم ۳۳ ساله و خواستگارم ۳۸ سال سن داره طی چند جلسه ای که صحبت کردیم از لحاظ اخلاقی و اعتقادی باهم تناسب داریم و خانواده خوبی داره ولی از نظر ظاهری خیلی مطابق میل نیست یعنی ایشون یکم درشت اندام و چاق هستن و مزاجشون گرم ولی من لاغر اندام و مزاجم سرد و خشک.لطفا راهنمایی کنید که باتوجه به شرایط سنی این تفاوت ها را تا چه حد میشه نادیده گرفت و آیا تو زندگی زناشویی مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  خیلی ممنون
  سلام

  اگه ظاهر قضیه رو در نظر بگیریم مزاج سرد و خشک با مزاج گرم و تر میتونن یک مزاج متعادل رو ایجاد کنن.

  ولی به تعادل رسیدن بستگی به این داره که در یکی دو سال اول زندگی بتونن با همدیگه کنار بیان چون بعضی رفتاراشون دقیقاً متضاد همدیگه است و باعث دلخوری و ناراحتی خواهد شد.

  سرد و خشک مزاجها آدمای منطقی و اهل فکر و جزئی نگر هستن اما گرم و تر مزاجها آدمایی بیخیال و کلی نگر هستن، همین تفاوتها کافیه که نتونن همدیگه رو درک کنن.

  بهتره با پزشک طب سنتی مشورت کنید.

  مشاوره ازدواج منطقه ۱۷ تهران

  tina بازدید : 1 دوشنبه 24 دي 1397 نظرات ()

  مشکلات بسیاری قبل و بعد از ازدواج وجود دارد. از مشکلاتی که قبل از ازدواج ممکن است جوانان با آن برخورد کنند میتوان به نداشتن شناخت فرد از خود و هدف خود از ازدواج اشاره کرد ، گاهی اوقات فرد بدون اینکه بداند به آن حد از بلوغ  فکری ، عاطفی و اجتماعی رسیده است یا خیر ازدواج میکند و بعدها با مشکلات عمده ای روبرو خواهد شد. به طور مثال ممکن است به آن حد از بلوغ عاطفی نرسیده باشد و نتواند آن چه را که در دل دارد بازگو کرده و به همسرش و یا افراد بزرگتر انتقال دهد یا اینکه نتواند در خود انگیزه ای برای ازدواج و زندگی مشترک پیدا کند و بنا به خواست دیگران این کار را انجام دهد. اما چه باید کرد تا از این معضلات و مشکلات جلوگیری کرد؟ اصلاً از کجا باید بدانیم که آماده ازدواج هستیم و به آن حد از بلوغ فکری رسیده ایم؟

  کانون مشاوران ایران به همین منظور و برای کمک به تهرانیان عزیز اقدام به راه اندازی مشاوره ازدواج در تهران کرده و با مجزا کردن مناطق تهران سعی بر این دارد که شهروندان عزیز در کمترین زمان دسترسی آسان به مراکز ما داشته باشند. مشاوره ازدواج منطقه ۱۷ تهران با کادری با تجربه و مشاورینی خوب در نمایندگی های خود شامل مشاوره ازدواج زم زم، مشاوره ازدواج نیروی هوایی، مشاوره ازدواج باغ خزانه را معرفی می کنیم. شما با مراجعه به مشاوره ازدواج منطقه ۱۷ تهران می توانید مشکلات و سوالات خود را در همه زمینه های مربوط به ازدواج با مشاوران ما در میان گذاشته و بهترین تصمیم را بگیرید.

  مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع را در سایت مشاوره قبل ازدواج ببینید

  منبع:مقالات کانون مشاوران ایران

  راز های تربیت فرزند

  tina بازدید : 1 دوشنبه 24 دي 1397 نظرات ()

   

  ۱-     به کودکتان عشق بورزید.

  ۲-     افکار مثبت القا کنید.

  ۳-     مقررات منصفانه وضع کنید.

  ۴-     ابعاد مثبت را برجسته کنید.

  ۵-     حلقه شادی کودکتان را کامل کنید.

  ۶-     کودکان را به تحرک بیشتر وادارید.

  ۷-     شادی را در جعبه یادگاری ها ذخیره کنید.

  ۸-     لحظات جادویی ارتباط را بیابید.

  ۹-     تلاش دوباره را به کودک خود القا کنید.

  مشاوره خانواده تهران مشاوره آنلاین مرکز مشاوره خانواده مشاوره آنلاین ازدواج مرکز مشاوره آنلاین

  افسردگی من و مشکلات آن

  tina بازدید : 1 دوشنبه 24 دي 1397 نظرات ()

  سلام.نمیدونم واقعا این پرسش بدردم میخوره یا ن
  من مهدی ام و ۱۹ سالمه. چند وقتی میشه که احساس ناامیدی و بی حوصلگی و ناراحتی زیاد دارم. چند وقت که میگم یعنی حدود یکسال. من‌ اصلا قبلا اینجوری نبودم . اشتهام نصف شده.حتی از نصف هم کمتر. هیچ علاقه ای به غذا خوردن ندارم. موسیقی به شدت روم تاثیر میزاره به حدی که با مورزیک غمگین بغضم میگیره و با موزیک شاد ی شادی الکی زود و گذر .. فکرم همیشه مشغوله و اصن اروم و قرار ندارم. خسته شدم از این وضعیت همیشه میگفتم درست میشه‌ ولی خیلی بدتر شده. دیگه نمیتونم با کسی ارتباط برقرار کنم یا تو جمع حرفمو بزنم . اوایل فکر میکردم بی حوصلم ولی الان میفهمم که نمیتونم حرف بزنم. حتی به یک دختر تو کلاسمون علاقه مند شدم همین امسال ، ۳ ماه صبر کردم تا با خودم کنار بیام و بعد پا پیش بزارم، ولی بعد از اینکه حرفمو بش زدم جواب نه بم داد. حالا یک هفتست جدا از همه ی اون حس ها فکر میکنم بی عرضم. من با بی عرضگیم نتونسم به دستش بیارم و الان خیلی بیشتر ازقبل احساس ناراحتی میکنم.
  فکر میکردم زمان همه چیو درست میکنه، ولی بدتر کرد. حالا من ی ادم تنها و گوشه گیر و افسردم که الان تو ناامید ترین و داغون ترین دوره زندگیمم. بعضی وقتا هم بدون اینکه خودم بخوام فکر خودکشی میاد تو سرم یا مثلا ناخوداگاه به مرگ نزدیکام فکر میکنم.
  قدرت این که به چی فکر کنم رو ندارم، یعنی ی سری موضوع تو ذهنمه از وقتی که روزمو شروع میکنم تا شب . نمیتونم ازشون دور شم. دلم نمیخواد بشون فکر کنم.
  چیزای خوب هم هستن که بشون فکر کنم و حالم خوب شه ولی نمیتونم . من خیلی سعی کردم این حالت هارو از خودم دورکنم ولی نشد. این اواخر هم که خیلی زودرنج شدم با ی حرف خیلی کوچیک از کوره در میرم.
  تو این ی هفته که از شخص موردعلاقم جواب نه شنیدم حالم خیلی بدتر شده.چون بنظرم کسی که بش علاقه دارم میتونس حالمو‌ خوب کنه. دلم میخواس شرایطم عادی بود و حالم خوب بود تا بدستش میاوردم. فکر به این که بخاطر شرایط روحیم چه چیزایی رو از دست دادم داره داغونم میکنه.
  اوائل همیشه خونوادمو مقصر میدونسم ولی الان خودمو
  تمرکز ندارم، نمیتونم مطالب درسی رو بفهمم، حافظه کوتاه مدتم ضعیف شده، دو هفته ای میشه که خواب راحت ندارم نصف شب از خواب میپرم میبینم خیس عرق شدم، دلم واسه شاد بودن تنگ شده، انقدری تنها شدم که امیدمو به زندگی از دست دادم و خیلی راحت به مرگ فکر میکنم. دلم میخواد منم مثل همه برگردم به جریان عادی زندگی.

  مشاور گفته:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز
  شما در سن حساسی قرار دارید و اینکه گاهی اوقات احساس افسردگی کنید طبیعی می باشد واین موضوع برای همه انسانها رخ می دهد اما با توجه به اینکه شما مدت زیادی است علایم افسردگی را دارا می باشد می تواند بر روی زندگی شما و روابط اجتماعیتان تاثیر بگذارد . بهتر است اول اقدام به برطرف کردن افسردگی خود کنید تا بتوانید در مسیر رسیدن به اهدافتان قدم بردارید برای درمان افسردگی با توجه به زنگ خطری که خودتان اعلام کردید یعنی وجود افکار خودکشی بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید و با چند جلسه مشاوره این مشکل را برطرف کنید.
  و در مورد اینکه شما با شنیدن نه احساسات ناخشوایند بیشتری را احساس می کنید قابل درک است چون شما در سن حساسی قرار دارید اما بهتر است قدرت نه شنیدن و نه گفتن را در خودتان تقویت کنید تا آسیب کمتری در طول زندگی بخورید شما می توانید برای بعضی چیزها تلاش بیشتر کنید مثلا بدست آوردن این خانم اما نباید در این مسیر از نه شنیدن دچار کمبود یا بی ارزشی یا عدم اعتماد بنفس شوید چون دیدگاه افراد باهم بسیار متفاوت می باشد . بلکه می توانید دلیل جواب منفی ایشان را بپرسید و در صورتی که برایتان امکان دارد آن را برطرف کنید و در غیر این صورت به عنوان یک تجربه احساسی که تازه در شما رو به رد است نگاه کنید و برای رسیدن به اهدافتان از آن استفاده کنید.
  درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  ۰۲۱۲۲۳۵47100
  شاد باشید

  تاثیر موسیقی بر افزایش حافظه و تمركز

  tina بازدید : 1 دوشنبه 24 دي 1397 نظرات ()
  موسیقی از طریق تحریك فرد برای دقت بیشتر نسبت به نوع صدا‌، ریتم، ملودی، آهنگ، جهت صدا و... در افزایش حافظه و تمركز مؤثر است؛ به همین دلیل، اغلب دانش‌آموزانی كه به نوعی با موسیقی در ارتباط هستند در مدرسه و دانشگاه موفق‌تر هستند.

  امروزه ثابت شده كه حافظه می‌تواند از طریق موسیقی تقویت شود و افرادی كه از كودكی در معرض آموزش و بازی‌های موسیقایی بوده‌اند‌، حافظه بسیار بهتری دارند. ریتم، ملودی، هارمونی و... جزو عواملی هستند كه موجب تقویت حافظه می‌شوند. در آزمایشی كه در دانشگاه هنگ‌كنگ‌ انجام شد، ۴۵‌نوازنده اركستر بین سنین ۶ تا ۱۵‌سال از لحاظ قدرت حافظه و به‌خاطر‌سپردن كلمات، مورد بررسی قرار گرفتند.

  پژوهشگران دریافتند كه كودكان نوازنده نسبت به هم‌سن‌و‌‌سالان غیرنوازنده خود به‌مراتب كلمات بیشتری را حفظ می‌كنند. پس از یك‌سال آزمایش دیگری از این گروه گرفته و مشخص شد كه حافظه كودكانی كه هنوز نوازنده اركستر هستند نسبت به سال گذشته توانمند‌تر شده‌، درحالی‌كه حافظه كسانی كه از اركستر جدا شده‌اند‌، در همان سطح باقی مانده است. همچنین موسیقی كمك به درك و انتقال بهتر مفاهیم به افراد می‌كند كه از اركان مهم موفقیت در زندگی است.

  برخی از مناطق مغز كه در هنگام گوش‌كردن به موسیقی یا بازی‌های موسیقایی، فعال می‌شوند در 2 گروه:

  1-كسانی كه با موسیقی به‌صورت حرفه‌ای - چه نواختن و چه شنیدن- در ارتباطند

  2- افرادی كه با موسیقی آشنایی ندارند در جدول زیر مشخص است.

  اما متأسفانه برخی موسیقی‌ها به‌طور عكس عمل كرده و حتی باعث بیماری می‌شوند. استفاده از موسیقی‌های نامناسب همانند وارد‌كردن زهر به بدن است. دانشمندان در این زمینه، آزمایشی را روی تعدادی از گیاهان انجام دادند. تعدادی گیاه از یك نوع و در شرایط آب‌و‌هوایی یكسان، به 2 گروه تقسیم شدند. برای گروهی از آنها، موسیقی راك را با صدای بلند پخش كردند و دیدند كه پس از مدتی گیاهان پژمردند و تعدادی نیز خشك شدند و برای گیاهان گروه دوم، موسیقی كلاسیك ملایم پخش كردند و شاهد رشد سریع‌تر آنها بودند.

  موسیقی، عنصر بسیار قدرتمندی است كه همانند یك داروی شفابخش عمل می‌كند و حتی ممكن است شما به آن معتاد نیز بشوید. دیوید تیم، نویسنده كتاب «راز تاثیر‌گذاری موسیقی» در مقدمه كتاب خود می‌نویسد: موسیقی بیش از یك زبان است. در واقع موسیقی رب‌النوع زبان‌هاست.

  در واقع موسیقی در میان تمام هنر‌ها منحصر به فرد است زیرا به‌طور قدرتمندانه‌ای روی سطح هوشیاری افراد اثر می‌گذارد. اگر شما به شیوه‌‌ای صحیح موسیقی را وارد زندگی خود كنید، می‌توانید تا سالیان سال از اثرات مثبت آن روی خود و فرزندانتان بهره گیرید اما فراموش نكنید، به همان اندازه كه موسیقی می‌تواند تاثیرات خوب بگذارد‌، قادر است زیان‌بخش نیز باشد.

  awww.beytoote.com_images_stories_fun_fu18.jpg  چه می‌توان كرد؟

  والدین و مربیان می‌توانند از همان دوران كودكی علاقه به موسیقی را در كودك ایجاد كنند. برای این كار چند مورد پیشنهاد می‌شود.

  1 - موسیقی برای نوزاد

  برای كودكتان منتخبی از سبك‌های مختلف موسیقی را پخش كنید و اگر‌ سازی‌ می‌نوازید، اجازه دهید در بخشی از زمان تمرینتان، او نیز نزدیك شما باشد. البته مراقب باشید كه شدت صدا، متوسط باشد زیرا صدا‌های بلند به شنوایی كودك آسیب می‌رساند.

  2 – خواندن برای نوزاد

  این مهم نیست كه شما چقدر در خواندن تبحر دارید؛ شنیدن صدای شما باعث می‌شود كه كودكتان بهتر با كلمات و زبان مادری خود آشنا شود. نوزادان، عاشق ریتم و ملودی هستند. آنها توانایی این را دارند كه یك ملودی خاص را از بین چند ملودی كه می‌شنوند، تشخیص دهند.

  3 – خواندن با كودك

  هنگامی كه بچه‌ها بزرگ می‌شوند، از آوازخواندن لذت بیشتری می‌برند. كنار هم قرار دادن كلمات یك آهنگ در حقیقت به مغز كودك كمك می‌كند تا سریع‌تر یاد بگیرد و برای مدت طولانی‌تری آن را در خود جا دهد (تقویت حافظه)؛. به همین دلیل‌، اكثر ما آهنگ‌هایی را كه در كودكی شنیده یا خوانده‌ایم به خاطر داریم حتی اگر سال‌ها از خواندن یا شنیدن آنها گذشته باشد.

  4 - یادگیری موسیقی(ساز - آواز)

  اگر شما تصمیم دارید كه فرزندتان نواختن یك ساز را یاد بگیرد، نیازی نیست كه تا 8-7 سالگی او صبر كنید و آنگاه او را به كلاس بفرستید؛ مغز كودكان همیشه آماده دریافت اطلاعات جدید است. آنها آمادگی یادگیری موسیقی از سنین كم را دارند. بسیاری از كودكان 4 یا 5 ساله، عاشق ساختن یك آهنگ، خواندن و نواختن ساز‌های ساده هستند و شروع این كار در زمانی كه آنها سن چندانی ندارند، كمك می‌كند تا موسیقی به جزء لاینفك زندگی آنها در تمام عمر بدل شود.

  موسیقی به‌عنوان یك بخش مهم از زندگی كمك می‌كند تا مهارت‌های خلاقانه و گروهی در فرزندتان پرورش یابد و در آینده‌ای نزدیك، او به فردی كامل از نظر اعتماد به نفس، اراده، اجتماعی بودن و... تبدیل شود.
   

  موضوعات مشابه

  Last edited by a moderator: ‏شنبه ساعت 16:39

  با سلام حدود 3 ساله ازدواج کردم

  tina بازدید : 1 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()

  ازدواجروراست بودن

  با سلام حدود 3 ساله ازدواج کردم همسرم و خودم آدمهای مذهبی بودیم و هستیم به دلیل حجاب خانمم قبل از ازدواج اندامش را ندیدم بعد از ازدواج فهمیدم که قبلا خیلی چاق بوده وحدود 20 تا 30 کیلو وزن کم کرده و اندامش خیلی پیر و افتاده شده همیشه حس میکنم خانواده همسرم سرم کلاه گذاشتن هیچوقت دلم باهاشون صاف نمیشه همون شب اول مثل آدمهایی شدم که انگار کل زندگیشون را باختن از زندگیم به جز در موارد جنسی راضیم و لی گاهی اوغات به زور باید ارضا بشم خانمم23 سالشه ولی اندامش مثل پیرزن 50 ساله میمونه خیلی وقته به خاطر خودم و آبروم تحمل میکنم راجع به این موضوع به هیچکس هیچی نگفتم ولی خیلی حالم بده همش باید نقش بازی کنم لطفا راهنماییم کنید گاهی اوغات به ازدواج مجدد با یکی دیگه فکر میکنم

  0 votes

  با سلام
  دوست گرامی ایشون با توجه به مذهبی بودن که می فرمایید که نمی تونستند همه چیز رو توضیح بدن ضمن اینکه طبیعتا با حجاب چادر شما نیم تونستید متوجه بشید که مساله چیه ؟؟دقت داشته باشید که ایشون که نباید به جرم چاق بودن و عوارض لاغری محکوم شوند به هر حال بهتره خب ورزش داشته باشند و تغذیه مناسب باعث میشه شرایط بهتری پیدا کنند
  البته اگر واقعا فکر می کنید در رابطه نسی اذیت می شوید بهتره به ایشون بگید به ظاهر و اندامشون توجه داشته باشند بنابراین اینکه اصلا تمایلی نباشند و حتی به فکر رابطه باشید بهتره اول تکلیفتون با ایشون رو مشخص کنید چون طبیعتا برای ایشون سخت میشه که احساس کنه که شما کاملا نسبت به رابطه بی میل هستید .و کم کم خب شرایط باعث بیشتر و ایجاد مشکلات بیشتر خواهد شد .پس بهتره در این رابطه ابتدا دنبال حل مساله با هسمرتون باشید و بعد هم اگر فایده ای نداشت و پیگیری کردند و اتفاقی نیفتاد و مشکل حل نشد تصمیم دیگری بگیرید به هر حال ایشون به شما تمایل داشتند که پاسخ مثبت دادند و درست نیست راحت بگذرید .

  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  02188422495
  موفق باشید

  چگونه یک قلب شکسته را درمان کنیم؟ چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم؟

  tina بازدید : 1 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()

  چگونه یک قلب شکسته را درمان کنیم؟ چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم؟

  بهبود بعد از یک شکست عشقی

  یک قلب شکسته می تواند این احساس را بدهد که دیگر آخر دنیا است، خصوصا اگر شما انتظار این شکست را نداشته اید و گذر از این وضعیت ممکن است برایتان غیر ممکن به نظر برسد.

  اما رهایی از این احساس و بازسازی قلب و احساساتتان ممکن است. می پرسید چگونه؟

  بسیار خب ما به شما می گوییم که در مواجهه با حالات مختلف در یک شکست عاطفی چه کارهایی می توانید انجام دهید.

  زمانی که همه چیز تمام شده اما مغز شما نمی خواهد این را قبول کند

  زمانی که ارتباط تمام می شود اما شما هنوز به ویس هایش در گوشی تان گوش می دهید، پیام های قدیمی اش را دوباره و دوباره میخوانید و یا به عکس هایی که در زمان شادی با هم گرفته بودید نگاه می کنید و ممکن است در ترک باشید مثل افراد معتاد!

  عاشق بودن مثل اعتیاد به یک ماده ی مخدر است و به هم زدن این ارتباط مثل ترک اعتیاد می ماتد!

  محققین و روانشناسان معتقدند در موقع شکست عشقی، مغز به همان روشی عکس العمل نشان می دهد که زمانی که معتادان مواد مخدر مانند هروئنی را می خواهند ترک کنند.

  بمانند معتاد که نیاز است تا با فشارهایی برای استفاده مجدد از مواد مخدر به او وارد می شود، مقابله کند، در یک شکست عشقی نیز نیاز است تا شما شما در گام اول منطقی فکر کنید.

  راه حل چیست؟

  قبل از تلاش برای رهایی از شکست عشقی نیاز است بدانیم که این به هم خوردن رابطه به چه دلیل بوده است؟

  زمانی که شریک سابقتان در رابطه با علت های قطع رابطه صحبت می کند از او بخواهید واضح بگوید که دلیل چه بوده است، اگر بطور رک و صریح در مورد علل آن حرف نمی زند، شما خودتان در مورد علت آن فکر کنید تا به جواب روشنی برسید.

  زمانی که رابطه بدون دلیل واضحی تمام می شود مانند “مشکل از تو نیست مشکل از منه” به شریک شریک عاطفی سابقتان برای آوردن دلیل های قانع کننده التماس نکنید.

  تنها به سادگی یک دلیل برای خود در زهنتان ایجاد کنید. دلیلی که به عزت نفس خود شما لطمه ای وارد نکند مانند ” او در رابطه با تعهد به رابطه مشکل داشت!”.

  با درک یا فهمیدن اینکه چرا رابطه تمام شده است، ما به خودمان اجازه می دهیم تا از موضوع خارج شده و هر امید واهی و باطلی برای بازگشت مجدد به رابطه با همان فرد را از خود دور کنیم و بتوانیم زندگی خود را بصورت موفقیت آمیز از پیش ببریم.

  داشتن ارتباط مجازی با شریک عاطفی سابق فقط باعث بدتر شدن احساستتان می شود

  وقتی شریک عاطفی سابقتان هنوز در فضاهای مجازی در لیست دوستانتان قرار دارد، گاهی ممکن است چیزهایی در صفحه ی او ببینید و بخوانید که به یکباره باعث آشفتگی و بدتر شدن ناراحتیتان شود.

  پیگیری عکس های موقعیت های جدید او و یا کارهایی که می کند و یا روابط جدید او ممکن است باعث حسادت و خشم شما شود و گذر از این شکست عشقی را برایتان سخت تر کند.

  راه حل چیست؟

  هر گونه تحریکی برای اینگونه ارتباطات دورادور مجازی را حذف کنید. هرچند آنفرند کردن و یا آنفالو کردن شریک عاطفی سابقتان بچگانه به نظر می رسد. اما لازم است که شما در این زمان فقط به خودتان فکر کنید و حذف کردن مواردی که ممکن است با باز کردن دردهای قدیمی و گفتن آن به دیگران صدمه بزند نیز ضروری است.

  تمامی ارتباطات مجازی را از بین ببرید، محدود کردن دسترسی به هر نحوی به شریک عاطفی سابقتان به طور خودکار باعث خواهد شد احساس بهتری داشته باشید.

  زمانی که هر چیزی باعث گریه شما می شود

  وقتی هر چیزی باعث گریه شما می شود مثل فراموش کردن آوردن چتر در یک روز بارانی و یا مشاجره سر یک مساله ی خیلی کوچک با دوستتان، ممکن است این نگرانی برای شما پیش بیاید که به یک مشکل مغزی دچار شده اید.

  اما نترسید دیوانه نشده اید! و ممکن است هورمون استرس کورتیزول باعث شده که شما خودتان را به خاطر رفتارهای اخیرتان سرزنش کنید.

  راه حل چیست؟

  درد عاطفی ناشی از شکست عشقی اغلب باعث می شود بدن مقادیر زیادی از هورمون کورتیزول ترشح کند، که باعث تاثیرگذاری بر مکانیزم های مقابله می شود. اولین قدم برای حل این مساله این است که بدانید که این یک امر کاملا طبیعی و عادی است.

  بنابراین اگر کوچکترین مسائل باعث شکست احساسی بعد از بهم خوردن رابطه می شوند، چند لحظه ای به خودتان زمان بدهید تا تشخیص دهید و به یاد بیاورید که واکنش هایتان در واقع به خاطر پاسخ بدنتان به شکست عاطفی است و نه به خاطر ویژگی شخصیتی دائمی جدیدی مانند غم، خشم و غیره که پیدا کرده اید.

  زمانی که خودتان را سرزنش می کنید

  به نظر می رسد که سرزنش خود برای شکست عشقی می تواند واقعا گذر از این شکست را سخت تر کرده و می تواند منجر به چیزی شود که “تسلی پیچیده” نامیده می شود.

  این در حالی است که پرسیدن این سوال از خودتان که “من چه کار اشتباهی انجام داده ام؟” کاملا عادی است اما افکار منفی که پس از آن به سراغتان می ایند می تواند تلاشهایتان را برای التیام قلب شکسته تان هیچ و پوچ کند.

  راه حل چیست؟

  زمانی که دو فرد متفاوت غیر از اعضای خانواده به یک نقطه مشترک در بعد از رابطه اشاره می کنند ولی ما با پذیرش آن مشکل داریم، نیاز است به این توجه کنیم که به احتمال زیاد این افراد حقیقت را می گویند.

  به عنوان مثال، اگر چندین نفر می گویند که شما جذاب هستید ولی خوی تندی دارید، شاید زمان آن فرا رسیده است که یک ارزیابی از خودتان انجام دهید که چرا نظرشان را نمی پذیرید و یا احتمالا نیاز باشد که تجدیدی در رفتارتان داشته باشید.

  دلیل اصلی شما در نپذیرفتن نظر افراد احتمالا کم بودن اعتماد به نفس است پس روی این مورد نیاز است تا کار کنید.

  شما همچنان فکر می کنید که “او بی همتا بود”

  با نگاه صرف به زمان های خوشی رابطه، خیلی ساده است که مغز ما، ما را فریب دهد تا رابطه را طوری به یاد بیاوریم که حتی در زمان خود رابطه تا این حد خوب نبوده است.

  اما فقط به این علت که شما نمی توانید اوقات آزار دهنده مانند رها کردن لباس های انباشته روی زمین یا چیزهایی در مورد رفتار فرد مقابل که باعث عصبانیت شما می شد، نمی توان گفت که هیچ اوقات بدی در آن رابطه وجود نداشته است.

  راه حل چیست؟

  شما باید خودتان را مجبور کنید تا ارتباط را به درستی به خاطر بیاورید که این به این معنی نیست که به خودتان بقبولانید که فرد وحشتناکی هستید! در عوض، یک قلب شکسته باید نقص های ارتباطات خود را به یاد بیاورد.

  رابطه شما هرگز به زیبایی و بی نقصی شمع و گل و پروانه نبوده است و به خاطر بیاورید شریک عاطفی سابقتان آن فرد بی عیب و نقص و کاملی نبود که شما را از نگرانی پیدا کردن یک فرد کامل برهاند!

  هرگز نمی خواهید به جاهایی بروید که قبلا با عشقتان مشترکا می رفتید

  دوری از مکان هایی که یادآور خاطراتی از اوقات خوشی مشترکان است، هر چند ممکن است هنوز برایتان شیرین باشد، اما فقط شکست عشقی تان را در بلند مدت بدتر می کند.

  راه حل چیست؟

  بازگشت به مکان هایی که قبلا در آن اوقات خوش مشترک زیادی داشته اید ایده ی بدی است. نیاز است که ارتباطات خود با مکان ها را پاک نید و این کار با ایجاد تجارب جدید در مکان ممکن می شود.

  خاطرات جدید ایجاد کنید، با دوستان جدیدی به آن مکان ها بروید، و یا یک اتفاق را در آنجا جشن بگیرید. با ایجاد ارتباطات جدید با مکانها می توانید مکان های قدیمی را پاک و یا مکان های جدید را سرشار از خاطرات خوب کنید.

  هویت فردیتان خاموش شده است

  بودن در ارتباط تما در مورد مفهوم “ما” است. اما زماین که مجبور می شوید به “من” برگردید چه اتفاقی می افتد؟ شکست در پیدا کردن دوباره ی خود، استرس های روانی یک قلب شکسته را افزایش می دهد.

  راه حل چیست؟

  اجازه ندهید این شکست عشقی و عاطفی تعریف کند که شما چه کسی هستید. چیزهایی را که دوست داشتید به یاد بیاورید و دوباره دوستشان داشته باشید. و اگر اینها فعالیت هایی بودند که دوست داشتید با او انجام دهید، به هر حال و شده به تنهایی به انجام آنها ادامه دهید. برای گذر از این شکست، ما نیاز داریم تا به آن کسی که قبل از ایجاد رابطه بودیم، پیوند بخوریم.

  دوباره قرارهای عاشقانه را ترتیب دهید

  اگر از قرارهای عاشقانه جدید با افراد جدید ترس داریدیا احساس می کنید که زمان بیشتری برای گذر از این شکست عشقی نیاز دارید، این موارد را نایدیده بگیرید و نگذارید ترس هایتان شما را عقب نگهدارد.

  راه حل چیست؟

  ثابت شده است که بهترین مولفه برای انطباق با شرایط شکست عشقی و یک گذر سالم تر و سریعتر پیدا کردن یک شریک عاطفی جدید است.

  شاید به نظر اشتباه برسد، اما رفتن سر قرارهای مختلف با افراد جدید می تواند اعتماد به نفس شکننده شما را بهبود دهد و به یادتان بیاورد که افراد زیاد دیگری هستند که می توانند شریک خوبی برای شما باشند.

  بازگشت به بازی قرار عاشقانه، ذهن شما را از شکست عشقی که داشته اید منحرف می کند و ممکن است در این بین شما شریک عاطفی مناسب خودتان را هم پیدا کنید.

  ممکن است که شکست عشقی تجربه ای از تنهاترین فرد بودن در دنیا و درماندگی به نظر برسد اما بدانید که غالبا هر فردی از این مرحله گذر کرده و یا می کند.

  منبع : سارا نظری ، مشاورانه

  مشاوره ازدواج بهترین راه حل!

  tina بازدید : 1 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()

  مشاوره ازدواج با مشاور روانشناس مجرب می تواند به انتخاب صحیح شما کمک کند و موجب شود شما به خوشبختی امیدوار باشید. روانشناسان و مشاوران روانشناسی معتقدند ازدواج موفق مى تواند باعــث کاهش رفتارهاى غیر اخلاقى و ایجاد بهداشــت روانى گردد و مهم تــر از همه کاهش خود ارضایى، مزاحمت هاى خیابانى، هوسرانى و رفیق بازى و شرکت در شب نشینى ها، کاهش متلک ها و چشم چرانى ها و سست شدن باورهاى مذهبى است. در جهان کنونی مشاوره نقش بسزایی در پیش برد بسیاری از اهداف مهم زندگی دارد.

  تاثیر مشاوره ازدواج در زندگی

  یکی از اهداف مهم درزندگی هر فردی ازدواج است.مشاوره ازدواج توسط مشاور مجرب و دانا می تواند موجبات انتخاب درست در ازدواج و محکم شدن زندگی هر زوجی شود. مشاوره ازدواج می تواند آرامش خاطری برای جوانان از جهات تضمین آینده آن ها باشد.

  مشاور ازدواج طی چند جلسه صحبت و هم کلام شدن با زوج و یا زوجین می تواند کمک های بی نظیری به نمایان شدن راه ها و انتخاب های صحیح ازدواج برای جوانان باشد.
  مشاوره قبل از ازدواج نقش مهمی را در خوشبختی هر فردی ایفا میکند.

  با ازدواج نیمى از دین انســان از شــر شیطان حفظ مى شود و انسان با بهره مندى از این امنیت مى تواند به حفظ نیم دیگر خود بیاندیشــد. همچنین مســئولیت پذیرى، پرهیز ازخودکامگى، آسایش روانى، گسترش روابط انسانى و به تبع آن تجربه اندوزى و ایجاد دوستى هاى ارزشمند از دیگر فضائل ازدواج به شــمار مى رود، حتى از بعد ارزش شناســى جنسى نیز مى توان گفت که ازدواج به عنوان یک امر مقدس و به عنوان یکى از اساســى ترین راهکارهاى ارضاى غریزه جنســى مى تواند در رأس ارزش ها قرار گیرد، زیرا عفت، پاکدامنى، خویشــتندارى، و به طور کلى سلامت جنسى جز در بستر ازدواج مناسب و صحیح امکان پذیر نیست. همچنان که پیامبر اکرم (ص) فرمودند: اگر کسى براى خواستگارى دختر شما آمد که از اخلاق و دینش راضى هســتید، او را تزویج کنید. اگر چنین نکنید در زمین فتنه و فســاد بزرگ واقع خواهد شد. مشاوره ازدواج در دنیای کنونی امری واجب و لازم در جهت خوشبختی هر فرد می باشد.


  بیشتر بخوانید:
  7 Reasons to Seek Marriage Counseling
  Relationship counseling

   

  برچسب ها: سایت مشاوره ازدواج ,مرکز مشاوره ,

  نتایج جستجو در گوگل: سایت مشاوره ازدواج,  سایت مشاوره ازدواج تبیان,  سایت مشاوره ازدواج انلاین,  سایت مشاوره ازدواج مذهبی,  سایت مشاوره ازدواج انلاین رایگان,  سایت مشاوره ازدواج مشهد,  سایت مشاوره ازدواج و خانواده,  سایت مشاوره ازدواج تهران,  بهترین سایت مشاوره ازدواج,  نی نی سایت مشاوره ازدواج,  مرکز مشاوره دانشگاه تهران,  مرکز مشاوره,  مرکز مشاوره خانواده,  مرکز مشاوره زندگی بهتر,  مرکز مشاوره توحید,  مرکز مشاوره روشنا,  مرکز مشاوره روانشناسی,  مرکز مشاوره سگال,  مرکز مشاوره یاس اصفهان,  مرکز مشاوره اکسیر,  

  لاغری موضعی با آراف (RF) چیست؟

  tina بازدید : 1 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()
  لاغری موضعی با آراف یا درمان رادیوفرکوئنسی یک روش درمان غیر تهاجمی است که برای تغییر شکل لایه‌های زیرین پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  در این روش با استفاده از دستگاهی پیشرفته چربی ها را به صورت عمیق و موضعی از بین می بریم علاوه بر آن از RF می‌توان در درمان سلولیت نیز استفاده کرد.
  برخلاف روش‌های تهاجمی که عمدتاً بر لایه‌های سطحی پوست تاثیر دارد، امواج رادیوفرکوئنسی RF عمدتاً بر لایه‌های عمیق‌تر پوست همچون درم تاثیر گذاشته و بر لایه‌های بالای پوست(اپیدرم) تاثیر خاصی ندارند. adrmoradi_diet.ir_filegallery_drmoradi_diet.ir__c700x420.jpg
  نواحی تحت درمان لاغری موضعی

  یا استفاده از دستگاه لاغری موضعی rf میتوان نواحی مختلفی از بدن را به صورت موضعی لاغر کرد.

  کاهش سایز موضعی درنواحی مختلفی مانند:
  ⦁ ناحیه بالای بازو
  ⦁ شکم
  ⦁ ران
  ⦁ باسن
  ⦁ لگن
  ⦁ زانوها
  ⦁ ساق پا
  ⦁ قوزک
  ⦁ * مردان
  از این دستگاه برای رفع چربی صورت و گردن نیز استفاده می‌شود که تکنیک‌های لیفتینگ یا بالاکشیدن،تایتنیگ یا سفت کردن و جوانسازی به ویژه برای رفع غبغب را نیز شامل می‌شود.
  لاغری موضعی با RF چگونه باعث از بین رفتن چربی و کاهش سلولیت در نواحی تحت درمان می‌شود؟

  در روش درمان کاهش بافت چربی موضعی و سلولیت با رادیوفرکوئنسی (RF) این امواج رادیویی دوقطبی از لایه‌های چربی پوست عبور کرده و باعث تجزیه این بافت‌ها می‌شوند. به این ترتیب سلول‌های چربی در محل تحت درمان آزاد شده و توسط سیستم لنفاوی جذب می‌شوند. در ادامه این چربی‌ها از طریق عملکرد کبد از بدن دفع می‌شوند
   

  موضوعات مشابه

  Last edited by a moderator: دیروز ساعت 18:05

  الان اینجا کی مقصره؟

  tina بازدید : 0 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()

  سلام
  من دو هفته پیش با یه خانم دوست شدم و اولش خیلی خوب بود یعنی تا یکم تحریک شد یه کارایی باهم کردیم و... خلاصه اینکه هردو لذت بردیم

  تا اینکه یه روز بهم دروغ گفت و من دلم واقعا شکست چون اصلا ازش توقع نداشتم، بعد به جای اینکه ناز مو بکشه یه هفته رفت و بهم پیام هم نداد و حالا اومده میگه مشکل داشتم... میدونم مشکل داشته ولی نباید یه بخاطر بهم میداد؟ من تو این یه هفته یه بار بستری هم شدم، ولی یه ببخشید هم نگفته هنوز... تا جایی که برعکس شد من مجبور شدم ناز شو بکشم، تا بود فقط حال میکردیم، الان که برگشته زده تو فاز اخلاق و فلان و میگه من که مثل تو به دخترا حس ندارم تو باید دل منو به دست بیاری
  الان هم قهر کرده. حق با منه یا اون
  انصافا راستشو بگید

  پاسخ : الان اینجا کی مقصره؟

  با سلام خدمت شما دوست عزیز
  ممکنه بفرماید هردوی شما چندسالتون هست؟
  و اینکه منظور شما این است که هردوی شما دختر هستید و وارد یک رابطه جنسی با یکدیگر شده اید که الان طرف مقابلتان از داشتن این رابطه پشیمان است؟
  شاد باشید

  مشاوره ازدواج منطقه ۱۸ تهران

  tina بازدید : 1 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()

  در ازدواج های امروزی کمتر ممکن است با مسائلی مانند ازدواج های اجباری مواجه شویم اما متاسفانه هستند تعداد کمی از خانواده ها که فرزندانشان را بنا به دلایلی مجبور به انجام این کار میکنند. این دلایل ممکن است بر سر مسائلی مانند ازدواج های فامیلی و اعتقاداتی که برخی از مردم در این مورد دارند و یا بیشتر کردن روابط بین خانواده ها به دلیل مسائل کاری و شراکتی از طریق فرزندان باشد. بد نیست این خانواده ها اندکی تامل کرده و خود را جای فرزندشان بگذارند تا در صورت مخالفت آنان او را درک کرده و به او احترام بگذارند و انتخاب را بر عهده خودش گزارده و او را قربانی خواسته های خود نکنند تا هم خودشان و هم فرزندشان زندگی شاد و ایده آلی به دور از اجبار و اضطراب و تنش داشته باشند.

  یکی از مهمترین اهداف کانون مشاوران ایران ایجاد فضایی باز است تا اعضای خانواده بتوانند با طرح مشکلات خود و در میان گذاشتن آن با مشاورین ما، سعی در بهبود آن و در نهایت رسیدن به بهترین انتخاب و سپس آرامش کنند. این کانون با برپایی مرکز خود با نام مشاوره ازدواج  و سپس با ایجاد شعب خود در مشاوره ازدواج منطقه ۱۸ تهران می کوشند تا هر زمان که شما خواستید در دسترس باشند و شما را یاری نمایند تا بهترین زندگی را برای آینده فرزندان خود رقم بزنید. مشاوره ازدواج منطقه ۱۸ تهران با به خدمت گرفتن مشاوران با تجربه و ماهر در شعب مشاوره ازدواج یافت آباد، مشاوره ازدواج شمس آباد و مشاوره ازدواج شهرک امام خمینی در مبحث مهم و حساس ازدواج در کنار شما خواهد بود.

  برای دیدن مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع به مرکز مشاوره ازدواج رجوع کنید

  منبع:مشاوره-آنلاین.com

  مرکز مشاوره:خوره‌ای‌که به جان مو می‌ افتد

  tina بازدید : 1 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()

  چند شاخه شدن نوک موها، یکی از معضلاتی است که خیلی از افراد با آن روبه‌رو می‌شوند و معمولا به معنی آن است که باید موها را کوتاه‌تر کرد. بخصوص کسانی که موهای بلندی دارند، این مورد را بیشتر از دیگران تجربه می‌کنند و اکثرا از این‌که مجبورند به خاطر موخوره موهای‌شان را کوتاه کنند، کلافه و ناراضی هستند.

  موها از دو قسمت تشکیل می‌شود، ریشه و ساقه. قسمت ریشه مو، آن بخشی است که تمام ساختمان‌های مو از آن ایجاد می‌شود و حدود یک میلی‌متر زیر پوست قرار دارد و ساقه مو قسمتی است که ما می‌بینیم و به چشم می‌آید. قسمت زنده مو، ریشه است که زیر پوست قرار دارد و اگر آسیبی به آن وارد آید، دیگر مویی تولید نمی‌شود یا اگر هم تولید شود، یک موی مشکل‌دار و بیمار است؛ اما ساقه، در واقع قسمت مرده موهاست و در آن سلول زنده‌ای وجود ندارد. بنابراین اگر این قسمت آسیب ببیند، در صورتی که مشکل به ریشه نرسد، معمولا ریشه دوباره موی سالم را ایجاد می‌کند و مشکل خاصی پیش نمی‌آید

  مشاور خانواده خوب  وبهترین مشاور خانواده را از مشاور خانواده بخواهید.

  مرکز مشاوره آنلاین مشاوره ازدواج مشاوره خانواده مرکز مشاوره مشاوره تلفنی

  tina بازدید : 1 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()


  در پاسخ به افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی ملی، دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا و موسسه علوم بالینی و ترجمه ایندیانا یک مرکز جدید برای افزایش کارایی و کاهش هزینه ها در چهار ارائه دهنده اصلی مراقبت های بهداشتی در سراسر ایندیانا را راه اندازی کرده اند.

  مرکز جدیدی برای نوآوری و پیاده سازی علوم، یا CIIS که قبلا "ابتکار علمی نوآوری و پیاده سازی" است، چهار واحد تحقیق و تحقیق تخصصی را که توسط محققان مدرسه پزشکی IU در دانشگاه بهداشت ایندیانا، بیمارستان رایلی کودکان برای سلامت IU ، بهداشت Eskenazi و ریچارد L. Roudebush VA مرکز پزشکی در ایندیاناپولیسمأموریت مرکز این است که مشکلات را با پتانسیل کاهش هزینه ها یا تولید درآمد جدید که حدود 5 میلیون دلار در هر سال یا بیشتر باشد، برطرف سازد.

   ناخن جویدن در کودکان

  مالاز A. Boustani، MD، استاد پزشکی در دانشکده پزشکی IU گفت که این مرکز یکی از اولین مراکز اختصاصی در این کشور خواهد بود، که به عنوان عامل اصلی این مرکز خدمت خواهد کرد. "این تمرکز تمرکز کشور در اصلاح مراقبت های بهداشتی را برای تبدیل شرکای مراقبت بهداشتی دانشکده پزشکی IU به آزمایشگاه های کشف که سلامت مردم ما و کیفیت مراقبت از آنها را بهبود می بخشد، و هزینه ها را کاهش می دهد."

  این مرکز همچنین پاسخ مستقیم به یک گزارش تأثیرگذار موسسه پزشکی است که خواستار ایجاد سیستم های مراقبت بهداشتی در ایالات متحده برای تبدیل شدن به سیستم های مراقبت های بهداشتی بسیار سازگار، یادگیری شده است.

  پشتیبانی از CIIS از دانشکده پزشکی IU و CTSI ایندیانا استبودجه اضافی از ابتکار تحقیقات استراتژیک، تعهد 150 میلیون دلاری از سوی دانشکده پزشکی IU و IU Health برای تأمین مالی پروژه های تحقیقاتی نوآورانه مراقبت های بهداشتی، به استخدام و آموزش دانشمندان پیاده سازی اضافی برای مدرسه پزشکی IU کمک می کندحمایت ابتدایی مرکز، زمانی که این ابتکار علمی نوآوری و پیاده سازی بود، شامل 700،000 دلار از دانشکده پزشکی IU، موسسه Regenstrief و ایندیانا CTSI بود.

  واحدهای تحقیق و کشف، از جمله مدیران و کارمندان، از طریق سیستم های تحویل مراقبت های بهداشتی که در آنها مستقر هستند، تامین می شوددکتر بوستنی به عنوان مدیر اجرایی و اجرایی نظارت بر واحد در IU Health به عنوان اولین مقام در کشور برای یک سیستم بهداشتی بزرگ نظارت خواهد کرداو همچنین سه جایزه CIIO را در سایر سیستم های بهداشتی و بیمارستان های شرکت کننده نظارت خواهد کرد.

  دکتر بوستانی، اگر چه واحدهای تحقیق و کشف در صنعت پزشکی، رایج هستند، مرکز تحقیقاتی CIIS اولین مرکز درمانی است که مرکز آموزش و پرورش علمی بالینی و انتقال علمی و مدرسه پزشکی این واحدها را در سیستم های تجاری و دیگر مراقبت های بهداشتی نظارت می کننددر طی پنج سال آینده، CIIS انتظار دارد تا 10 تا 20 دانشمند پیاده سازی، و همچنین کارمندان پشتیبانی، در سراسر IU Health، Eskenazi Health و Roudebush VA را استخدام کنند.

  دکتر بوستنی گفت: "ایالات متحده و کشورهای غربی سالها در محیطی غنی از منابع نامحدود بوده اند. "با این حال، نوآوری در حال رشد با منابع محدود و چالش های دیگر رو به رو است. من به شدت بر این باورم که محدودیت های جدید در منابع، واقعا توانایی ما برای نوآوری در آمریکا را بهبود می بخشد."

  موقعیت های اضافی CIIO توسط:

  • ویلیام M. Tierney، MD، رئیس موسسه Regenstrief، معاون تحقیقات اثربخشی بالینی، و Sam Regenstrief استاد خدمات تحقیقات بهداشتی در دانشکده پزشکی IU، در بهداشت Eskenazi، ویلیام M. Tierney، MD.
  • در مرکز پزشکی Roudebush VA، مایکل وینر، MD، مدیر مرکز تحقیقات خدمات بهداشتی و درمانی IU، مدیر مرکز برنامهای در زمینه پیاده سازی اقدامات مبتنی بر شواهد در تحقیقات و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی Roudebush VA و استاد دانشکده پزشکی در دانشکده پزشکی IU.
  • در بیمارستان رایلی، استفان م. داونز، MD، ژان و جری بپکو استاد کودکان در دانشکده پزشکی IU.

  داستان های مربوطه

  ·         مطالعه به دنبال فرزندان در نوجوانی به منظور ارزیابی ریسک ابتلا به دیابت نوع 1 است

  ·         اوتیسم می تواند در اوایل استفاده از آزمون شنوایی شناسایی شود

  ·         الیمپوس و USC اعلام کرده اند که مشارکت جدید برای پیشبرد تحقیقات سرطان است

  Anantha Shekhar، MD، Ph.D.، مدیر ایندیانا CTSI و معاون محترم پژوهش تحلیلی و ریموند E. هوک استاد روانپزشکی در IU گفت: "اهداف CIIS کاملا با ماموریت ایندیانا CTSI متناسب است." مدرسه پزشکی. "CTII ایندیانا با هدف از بین بردن موانع به طور ایمن و موثر اکتشافات جدید را به درمان های جدید و درمان های جدید انتقال می دهد. CIIS یک شریک در سیستم های مراقبت بهداشتی عالی دولتی را متمرکز خواهد کرد که بر روی راه های سریع و موثر پیاده سازی نوآوری ها و اطمینان از دسترسی آنها به بیماران و روش های مراقبت های بهداشتی ما را تغییر دهید. "

  این مرکز همچنین مبالغی را برای جذب صندوق های فدرال به ایندیانا از طریق برنامه های ویژه دولتی متمرکز بر نوآوری در زمینه مراقبت های بهداشتی، از جمله مرکز مدیکر و مدیکاید نوآوری و طرح های پژوهشی نتایج محور بیمار، یک موسسه غیر دولتی در ایالات متحده ایجاد کرده است. پاسخ به قانون حفاظت از بیمار و مقرون به صرفهاولین این کمک هزینه 7.8 میلیون دلار جایزه نوآوری CMS بود که توسط این ابتکار عمل در اوت 2012 به تأمین بودجه گسترش سریع برنامه مراقبت مغز سالخورده سالمت، یک سیستم مدیریت مراقبت از بیماری های تناسلی، به 11 مرکز بهداشت عمومی در بهداشت Eskenazi و IU Health Arnett بیمارستان در لافایت

  پروژه های دیگر که توسط IISI اجرا می شود شامل یک داشبورد کامپیوتری برای سنجش کیفیت، ایمنی و کارایی اتاق عمل در بیمارستان متدیست پزشکی IU می باشدسیستم مراقبت از بیمار به بیمارستان تغییر می کند تا بیماران بیمارستان شیمی در بیمارستان IU Health Simon Cancer را کاهش دهد؛ و یک استراتژی برای اعمال مداخلات بهداشت روانی ویژه به اعضای بیمارستان IU با شرایط مزمن و افسردگی برای کاهش هزینه ها و بهبود مراقبت درون سیستم.

  دیوید سیل ویلکز، دبیر اجرایی امور پژوهشی و اوت M. Watanabe استاد پژوهشی پزشکی در دانشکده پزشکی IU، گفت: "دستاوردهای IISI در طول سال گذشته قابل توجه بوده است." "انرژی و شور و شوق که دکتر Boustani به راه اندازی این ابتکار عمل به مرکز قرار داده است شهادت توانایی او در ترجمه تئوری به عمل در سرعت رعد و برق سریع و نماینده آنچه مدرسه پزشکی IU انتظار دارد که این مرکز برای رسیدن به در سراسر شرکای ما در سیستم مراقبت های بهداشتی محلی. "

  نادیا آدامز، مدیر اجرایی CIIS، گفت که علم پیاده سازی به طور منحصر به فرد برای حل مشکلات دشواری مراقبت های بهداشتی به دلیل تمرکز بر داده های خود بر روی کارایی و مقیاس پذیری قرار دارداین رشته بر تاکید قوی بر راه حل های مبتنی بر شواهد برای مشکلات واقعی جهان با روش هایی نظیر کنترل بودجه های محدود از طریق مدیریت منابع تأکید می کند؛ مدیریت عوامل انسانی از طریق روانشناسی سازمانی، روانشناسی رفتاری و اقتصاد رفتاری؛ و اصلاح "راه حل های شکست خورده" از طریق روش های ارزیابی پروژه های قوی.

  آدامز گفت: «پیاده سازی یک راه حل یک فرایند پویا و بی پایان است که در محیط همیشه در حال تغییر است. "برخی از دانشمندان می دانند که پس از انتشار یک مطالعه، آنها باید به سادگی به چالش بعدی حرکت کنند. ما می گوییم که باید اندیشه های بیشتری را در مورد اینکه چگونه ایده ها در مقالات مجله می توانند هزاران یا میلیون ها نفر از زندگی را تحت تأثیر قرار دهند، - نه تنها تعداد بیماران در یک مطالعه تحقیقاتی. "

  دکتر بوستانی افزود که مرکز قصد دارد تعادل بین نقاط قوت هر دو پزشکی دانشگاهی و مراقبت های بهداشتی شرکتی را جلب کند.

  او گفت: "طی پنج سال آینده، هدف ما این نیست که ما شرکای مراقبت های بهداشتی ما را به سیستم های مراقبت بهداشتی سازگار تبدیل کنیم که به طور مداوم برای بیماران و جوامع آنها ارزش بسیار خوبی به ارمغان می آورد."

  دانشمندان 2013 جایزه لوئیسا گروس هورویتس را برای پیشرفت در زمینه علوم اعصاب دریافت می کنند

  tina بازدید : 1 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()


  برای کشف درباره اینکه چگونه مغز محاسبه و به یاد می آورد جایی است که می تواند بخشی از پایه و اساس حافظه باشد، دانشگاه کلمبیا جایزه لوئیزا گروس هورویتس 2013 را به ادوارد ای. موسر، دکترا و مهبرت موسر، PhD، از دانشگاه نروژی علم و فناوری در نروژ و جان مایکل اوکیف، PhD، از کالج دانشگاه لندن در انگلستانکار آنها، انجام شده در مدل های حیوانی، ممکن است منجر به درمان های جدید برای اختلالات آلزایمر و سایر اختلالات عصبی که بر قابلیت های مکانی مغز تاثیر می گذارد.

  جایزه ی Horwitz در سال 1967 تاسیس شد و افتخار دانشگاه کلمبیا برای دستیابی به تحقیقات زیست شناسی و بیوشیمی است.

  کودک طلاق

  لی گلدمن، MD، دبیر دانشکده ها گفت: "ما خوشحالیم که جایزۀ جوایز Horwitz 2013 خود را به دکتر Edvard Moser، May-Britt Moser و John O'Keefe برای پیشرفت های چشمگیری در زمینه علوم اعصاب اعطا کنیم." از علوم بهداشتی و پزشکی در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا و معاون اجرایی بهداشت و علوم زیست پزشکی دانشگاه کلمبیا.

  یافته ی جان اکیف که بخشی از مغز به عنوان یک نقشه شناختی عمل می کند، نقطه عطف مهمی در توسعه علوم شناختی عصب شناسی بود و مدل نظری این که چگونه مغز محاسبه شده محل خود را توسط ادوارد و میر برت مسر تصحیح می کند جرارد کارستی، دکترای دکتر، ریاست کمیته جایزه Horwitz و گروه ژنتیک و توسعه در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا، گفت: امروزه یکی از اجزای مهم مطالعه عملکرد هیپوکامپ است.

  براساس اظهارات نوبل، اریک R. Kandel، MD، استاد دانشگاه و استاد کاولی استاد علوم مغزی، مدیر مورتیمر بوک Zuckerman، گفت: "چگونه مغز مدارک و مسیر خود را از طریق فضایی به یاد می آورد، برای شناخت حافظه فضایی ضروری است." موسسه رفتار ذهنی ذهن و مدیر موسسه علوم مغزی Kavli در دانشگاه کلمبیا و محقق ارشد موسسه پزشکی هوارد هیوز.

  در سال 1971 دکتر اوکیف کشف سلولهای خاصی در هیپوکامپ که موقعیت مکانی را ثبت می کنداین سلولهای محل، همانطور که آنها نامیده می شوند، مکان هایی از نقاط خاصی مانند آزمایشگاه یا قصابی را ثبت می کننددر حالی که ضبط شلیک نورون ها در موشها از آنجا که آنها از یک مکان به مکان دیگر منتقل شد، متوجه شد که هر مکان با مجموعه منحصر به فرد سلول های عصبی خود در منطقه CA1 هیپوکامپ ثبت شده است، و این نشان می دهد که سلول ها یک نقشه مجازی از محل حیوانات محل شلیک هر سلول در طول زمان پایدار بود و حرکت حیوان به مکان دیگر سبب ساخت نقشه جدید شد، با استفاده از برخی از سلول های مشابه علاوه بر موارد جدیدهنگامی که حیوان به محل اصلی خود بازگردانده شد، نقشه اصلی آن شکل گرفت.

  در سال 1996، Drs. ادوارد موزر و میر برت موسیر، همکارانی که مدتهاست که ازدواج کرده اند، با دکتر اوکیف کار کرده اند، که معلم آنها شد، تا یاد بگیرند که چگونه فعالیت سلول های هیپوکامپ را ثبت کنند.

  تقریبا یک دهه بعد، تیم Moser سلول ها را در مغز موش ها، که در سیستم ناوبری عمل می کنند، کشف کردنداین سلول های شبکه، همانطور که آنها نامیده می شوند، مسئول حیوانات هستند که می دانند جایی که هستند، جایی که آنها بوده، و جایی که می روند؛ آنها دائما در تلاشند تا نقشه ای از جهان خارج ایجاد کنند.سلول های شبکه ای در سیستم عصبی ساخته شده از ورودی های لمسی، تصویری و دیگر حسی، بینش های اساسی را در مورد نحوه محاسبه مکان و حافظه مکانی در مغز ارائه کرده انداطلاعات نقشه برداری از کورتکس entorhinal به هیپوکامپ و سپس پشت آن جریان می یابد و دانشمندان در حال حاضر کار می کنند تا بدانند چگونه سلول های شبکه اطلاعات سلول های محل را اعلام می کنند و بالعکس.

  از آنجایی که قشر انتورینال، که حاوی سیستم ناوبری سلولی شبکه است، اغلب در مراحل اولیه بیماری آلزایمر آسیب دیده است، کار توسط Mosers و دکتر O'Keefe در مورد چگونگی از دست دادن حافظه و شناختی توانایی بالقوه بالقوه برای تحقیقات آلزایمردانشمندان معتقدند که این یافته ها ممکن است توضیح دهد که چرا از دست رفته اغلب نشانه های اولیه آلزایمر است و چرا حافظه پس از پیشرفت بیماری ناکام می ماندگروه دکتر اوکیف در حال حاضر نشان داده است که سلول های محل در مدل موش دمانس در شناسایی محل حیوانات دقیق تر است و میزان نارسایی عصبی با کسری در حافظه فضایی و همچنین میزان پلاک آمیلوئید نوروپاتولوژیکی .

  داستان های مربوطه

  ·         جهش PAC1R در کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است به شدت مشکلات اجتماعی مرتبط باشد

  ·         محققان پنج نوع بی خوابی را نشان می دهند

  ·         منبع نور در تحلیل کمی: نقش آن چیست؟

  Michael Purdy، PhD، معاون رئيس جمهور برای تحقیق، دانشگاه کلمبیا، گفت: "سهم این سه دانشمند در زمینه علوم اعصاب آنها را به دست آورندگان جایزه جوایز Horwitz 2013 می دهند." "دیدگاه نظری آنها - و همچنین این واقعیت که جان اکیبی آموزش داد Edvard و May-Britt Moser در تکنیک تحقیقاتی که به کار خود محوری تبدیل شده است - تأیید ارزش تشویق دانشمندان جوان برای ارتباط با مربیان در زمینه خود برای یادگیری فنی مهارت ها و استراتژی های تحقیق ".

  بیوگرافی اعضا

  ادوارد موزر، استاد دانشکده علوم اعصاب، مدیر موسسه علم مغز و اعصاب سیستم های عصبی، و همکار مدیر مرکز محاسبات عصبی، در دانشگاه علوم و تکنولوژی نروژی در تروندهایم، نروژ استاو مدرک کارشناسی ارشد رشته روانپزشکی را از دانشگاه اسلو در نروژ دریافت کرد و در آنجا نیز دکترای روانشناسی نورولوژی را به دست آورد.

  May-Britt Moser، PhD، استاد علوم اعصاب و مدیر مرکز محاسبات عصبی در دانشگاه علوم و فنون نروژی استاو مدرک کارشناسی ارشد در علوم نورولوژیک از دانشگاه اسلو، که در آن او نیز به دست آورد دکترا در نوروفیزیولوژی.

  با هم ادوارد و میر برت موسر هم در نروژ و هم در سطح بین المللی با جوایز متعدد و انتخابات به انجمن های معتبر علمی، از جمله Academia Europaea و سازمان زیست شناسی مولکولی اروپا شناخته شده استآنها بیش از 60 نشریه را در نشریات مورد بررسی بررسی کرده اند.

  جان اوکیف، استاد دانشکده علوم اعصاب شناختی و مدیر مرکز سلامت سینزبری، برای مدارهای عصبی و رفتار در دانشگاه کالج لندن در انگلستان استاو مدرک لیسانس روانشناسی از کالج شهر نیویورک و دکترای روانشناسی فیزیکی از دانشگاه مک گیل در مونترال دریافت کرددکتر O'Keefe در سراسر جهان برای کار خود در علوم اعصاب شناختی احترام گذاشته شده است و عضو هیئت تحریریه انجمن سلطنتی و آکادمی علوم پزشکی استاو بیش از 110 مقاله را در نشریات مورد بررسی بررسی کرده است.

  جایزه ی Horwitz به طور گسترده ای به عنوان یک پیشکسوت نوبل شناخته می شوداز آن زمان تاکنون جایزه 91 جایزه هووریتز، 43 جایزه نوبل دریافت کرده استاخیرا، جیمز E. Rothman، PhD، برنده جایزه Horwitz 2002 و استاد اعصاب فیزیولوژی و بیوفیزیک سلولی در کالج پزشکان و جراحان دانشگاه کلمبیا، جایزه نوبل سال 2013 در فیزیولوژی و پزشکی را به اشتراک گذاشت

  جایزه لوئیسا گروس هورویتس تحت نظریه اواخر S. Gross Horwitz از طریقی به دانشگاه کلمبیا تاسیس شداین نام به افتخار مادر اهدا کننده Louisa Gross Horwitz، که دختر دکتر ساموئل دیوید گروس (1805-89)، یک جراح برجسته فیلادلفیا بود و به عنوان رئیس انجمن پزشکی آمریکا خدمت می کرد، نامگذاری شد و "سیستم های جراحی" نوشت. "

  تزریق دوزهای کم التهاب مصنوعی، محافظت در برابر بیماری های سپتیک را فراهم می آورد

  tina بازدید : 1 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()


  تحقیق بر مبنای MRC که از دانشگاه لستر انجام شده نشان می دهد تزریق دوزهای کم التهاب مصنوعی، محافظت قابل توجهی در برابر بیماری های سپتیس در موش دارد

  "من واقعا در مورد این کشف برجسته هیجان زده هستیم. ما نشان می دهیم که تقویت سیستم ایمنی ذاتی می تواند تأثیر قابل توجهی بر توانایی بدن برای دفاع از خود در برابر عفونت های تهدید کننده حیات داشته باشد" - پروفسور ویلهلم شویلبل از بخش بیماری عفونی، دانشگاه لستر و التهاب

  کانون مشاوران ایران

  محققان دانشگاه لستر یک نسخه مصنوعی از یک پروتئین طبیعی، properdin را تولید کرده اند که با موفقیت در مبارزه با پنومونی باکتریایی و مننژیت در موش آزمایش شده است.

  پژوهش جدید که امروز (24 مارس) منتشر شده در نسخه اولیه مجله مجله Proceedings of the National Academy of Sciences ( PNAS )، نشان داده است که تقویت کننده دفاع ایمنی ذاتی اثر جدی و فوری بر روی توانایی بدن برای پاک کردن عفونت، حتی زمانی که باکتری ها به جریان خون رسیده اند.

  این تحقیق که توسط شورای تحقیقات پزشکی (MRC) تأمین مالی شده بود، تولید دندان مصنوعی تولید شده (Pn) برای مبارزه با عفونت 100 برابر بیشتر از عصاره طبیعی طبیعی بود، که در برابر موش های مقاوم به سرایت با بیماری های استرپتوکوک پنومونیه و عفونت Neisseria meningitidis موثر بود.

  استرپتوکوک پنومونیه علت اصلی پنومونی و علت اصلی سپتی سمی و مننژیت است که حدود 1.2 میلیون مرگ و میر در جهان را در سراسر جهان مسئول داردNeisseria meningitidis مننژیت باکتریایی و سپتی سمی را با مرگ و میر بالا در کودکان و نوجوانان ایجاد می کند.

  سرپرست تحقیق پروفسور ویلهلم شویلبل، استاد ایمونولوژی و دارنده جایزه تحقیقاتی دانشگاه سلطنتی وولفسبون، از دانشگاه لستر، توضیح داد: "من واقعا در مورد این کشف برجسته هیجان زده هستم. ما نشان می دهیم که تقویت سیستم ایمنی ذاتی می تواند تاثیر قابل توجهی روی توانایی بدن برای دفاع از خود در برابر عفونت های تهدید کننده زندگی است. "

  یکی دیگر از مزایای این درمان این است که نشان داده شد که سموم مضر منتشر شده توسط باکتری ها هنگام تخریب آنها را خنثی می کنندیک مشکل شناخته شده با درمان های فعلی وجود دارد که می توانند باکتری را از بین ببرند اما از اثرات مواد سمی داخل یا خارج از باکتری ها جلوگیری نمی کنند، که اغلب مضرتر از باکتری ها است.

  به نظر می رسد که عصاره مصنوعی مصنوعی باکتری ها را از بین برده و با استفاده از بالن های موش و خون انسان با تعداد زیادی از باکتری های مننژیت که به طور مستقیم پس از درمان Pn تخریب می شوند، کشته شونداین روش نیز توسط محققین بر روی خون انسان در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار گرفت که در آن اثرات مشابه مشابهی نیز یافت شد.

  داستان های مربوطه

  ·         کشف پروتئین می تواند منجر به پشه "کنترل تولد"

  ·         اپال: فشار مرزهای تحقیق در مورد بیماری پارکینسون

  ·         نورون هایی که پس از سکته مغزی تولید می شوند، موفق به ایجاد آن نمی شوند

  پروفسور Schweilde اضافه کرد: "آنچه فوق العاده هیجان انگیز است این است که موش های آلوده پس از درمان Pn به دنبال سالم و طبیعی بودند. ما از تهذیب سرچشمه می کردیم که انتشار عروق مننگوکوک به جریان خون به عنوان یک نتیجه از این درمان می تواند کشنده باشد، با این حال واقعیت این است که موشهای درمان شده پس از آلودگی سالم به نظر می آیند، نشان می دهد که Pn همچنین اثر خنثی بر باقی مانده های باکتری بالقوه سمی آزاد شده است.

  "بعد، ما تحقیق خود را برای بررسی سایر گونه های باکتریایی برای بررسی اینکه بیماری های عفونی را می توان به طور مؤثر با تزریق های Pn درمان کرد، گسترش می دهیم. ما همچنین آماده سازی مطالعات سم شناسی Pn انسان هستیم و امیدواریم که اولین آزمایش های انسان در آینده را ببینیم. پنج سال."

  پروفسور دیوید وینفورد توماس، معاون معاون رئیس دانشکده پزشکی، علوم زیستی و روانشناسی و دكتر پزشکی دانشگاه می گوید: "این كار جدیدترین در مجموعه ای از دستاوردهای تحقیقاتی پیشرفته توسط پروفسور Schweil است این نشان دهنده یک مثال عالی از آنچه در حال حاضر اغلب به نام "تحلیلی" تحقیق - استفاده از دانش علمی اصلی برای توسعه روش های جدید برای درمان بیماری های انسانی - که یک اولویت کلیدی کالج پزشکی، علوم زیستی و روانشناسی در دانشگاه لستر. "

  دکتر دزموند والش، سرپرست عفونت و ایمنی در شورای تحقیقات پزشکی، افزود: "درمان های جدید برای مبارزه با عفونت باکتری ضروری است. این مطالعه برای اولین بار نشان می دهد که افزایش مکانیسم های طبیعی حفاظت در برابر باکتری ها با پروتئین های مصنوعی ممکن است حیاتی باشد جایگزین در مبارزه با عفونت باکتریایی.

  "تیم در لستر اولین گام ها را در نشان دادن این رویکرد هیجان انگیز در مدل های حیوانی گرفته است و قصد دارند آزمایش های خود را به انسان گسترش دهند. کار آنها نمونه ای عالی از چگونگی تحقیق اساسی بودجه صندوق های کمک مالی می تواند در توسعه درمان های جدید کمک کند. ، و همچنین نشان دادن تعهد ما برای مقابله با چالش های بیماری های عفونی ".

  • پروتئین مصنوعی برای تقویت سیستم ایمنی یافت می شود
  • مننژیت و سپتی سمی را قبل و بعد از عفونت تجاوز می کند
  • کشف راه های جدیدی را برای مبارزه با عفونت ها باز می کند
  • نشان داده شده است که 100 برابر موثرتر در مبارزه با عفونت نسبت به پروتئین طبیعی موجود در سیستم ایمنی بدن ما است
  • کشف ثبت شده است و برای آزمایشات بالینی در دسترس خواهد بود

  Microchimerism جنین می تواند یک پازل ظریف و سرحال و پیچیده باشد

  tina بازدید : 1 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()


  والدین برای اطمینان از سلامت و رفاه فرزندان در حال رشد خود به طول انجامیدندبا این حال، نفع همیشه ممکن نیست.

  تحقیقات دراماتیک نشان داده است که در حین بارداری سلولهای جنین اغلب از طریق جفت مهاجرت می کنند و در بسیاری از نقاط بدن مادر قرار می گیرند و نفوذ آنها می تواند سلامت مادران را به خطر بیندازد.

  حضور سلول های جنینی در بافت مادر به عنوان میکرو شیمریسم جنینی شناخته می شوداین اصطلاح به شبیه سازی های اسطوره یونان باستان اشاره می کند - موجودات کامپوزیتی که از قسمت های مختلف حیوانی ساخته شده اند مانند مار بز و شیر بز در مجسمه ی برنز اتریشی نشان داده شده است.

  به گفته آمی بودی، محقق دانشگاه روانشناسی دانشگاه ایالتی آریزونا و نویسنده اصلی یک مطالعه جدید، شیمرها وجود دارنددر واقع، بسیاری از انسان ها در قالب سلول های خارجی از والدین، خواهر و برادر و فرزندان خود که در دوران بارداری به دست می آید، صفات کرومی دارند.

  زوج درمانی

  سلول های جنینی می توانند به عنوان سلول های بنیادی عمل کنند و به سلول های اپیتلیال، سلول های مخصوص قلب، سلول های کبدی و غیره تبدیل شوند. این نشان می دهد که آنها بسیار پویا هستند و نقش مهمی در بدن مادر بازی می کنند و حتی می توانند به مغز مهاجرت کنند و تمایز قائل شوند. به عصب ها، "Boddy می گوید" ما همه chimeras. "

  محققان محقق ASU آنجلو فورتاناتو، ملیسا ویلسون سیرز و آتنا آکتیس، برای مطالعه جدید به Boddy ملحق شدند. Fortunato با آزمايشگاه ژنوميک انسانی و مقايسه ای موسسه Biodesign استویلسون سیرز و آکتیس - هر دو با مرکز تکامل و پزشکی Biodesign - نیز محققان با دانشکده علوم انسانی و گروه روانشناسی ASU هستند.

  کمک های کوچک مادر

  گرچه میکروکیمریسم جنینی یک بیماری معمول در پستانداران پستاندار است (از جمله انسان)، اثرات این سلول ها بر سلامت مادران همچنان موضوع بحث های شدید در جامعه بیولوژیکی است.

  Boddy و همکارانش در تحقیقاتی که در نسخه پیشرفته آنلاین Bioessays منتشر شده اند، ادبیات موجود درباره microchimerism جنین و سلامت انسان را بررسی می کنند و از چارچوب تکاملی برای پیش بینی زمانی که سلول های جنین مایل به همکاری برای افزایش سلامت مادران هستند و زمانی که رفتار آنها احتمالا رقابتی است، گاهی اوقات منجر به اثرات سوء بر روی مادر میشود.

  سلول های جنینی ممکن است بیش از سادگی مهاجرت به بافت های مادر انجام دهندنویسندگان پیشنهاد می کنند که می توانند به عنوان نوعی جفت در خارج از رحم عمل کنند و فعالیت های ضروری را از بدن مادر به جنین در حال رشد هدایت کنندسلول های مشتق شده از جنین که در دهه های بعد از تولد فرزند متولد می شوند در بافت های مادر باقی می ماند، به همراه محافظت و افزایش حساسیت به تعدادی از بیماری ها، از جمله سرطان ها و بیماری های خود ایمنی مانند آرتریت روماتوئید همراه است.

  اما، به عنوان همکاری نویسنده ویلسون سیرز، هشدار می دهد، "این نه تنها کشش جنگ بین منافع مادرانه و جنین است، بلکه میل متقابل برای سیستم مادر برای زنده ماندن و ارائه مواد مغذی و برای سیستم جنینی برای زنده ماندن و گذراندن DNA. "

  اگر برخی از میکروکیمریسم های جنینی تاثیر مثبتی بر بقای مادری و فرزند داشته باشند، احتمالا به وسیله تکامل به عنوان یک استراتژی انطباقی انتخاب می شود.

  بررسی داده های موجود در مورد میکروشیمیایی جنین و سلامت نشان می دهد که سلول های جنینی در برخی از بافت های مادر وارد یک رابطه همکاری می شوند، برای منابع در بافت های دیگر رقابت می کنند و ممکن است به عنوان موجودات بی طرف وجود داشته باشنداحتمال دارد سلول های جنینی در هر زمان از هر یک از این نقش ها بازی کنند.

  به عنوان مثال، سلول های جنینی ممکن است به پاسخ های التهابی و خود ایمنی در مادر کمک کنند، زمانی که آنها توسط سیستم ایمنی مادر مادر به عنوان موجودات خارجی شناخته می شونداین ممکن است بخشی برای میزان بالای autoimmunity در زنان باشد. (به عنوان مثال، زنان نسبت به مردان دارای سه برابر بیشتر از آرتریت روماتوئید هستند.)

  سلول های جنینی همچنین می توانند برای مادران، مهاجرت به بافت آسیب دیده و ترمیم آن، مزایایی را به بار آورندحضور آنها در زخم ها - از جمله برش های سزارین - نشان دهنده مشارکت فعال آنها در بهبود استدر موارد دیگر، سلول های جنینی از جفت در جریان خون به مناطقی از جمله ریه جاری می شوند، جایی که آنها فقط می توانند به عنوان محرک ها ادامه یابند.

  اختیار والدین توصیه می شود

  با استفاده از یک رویکرد همکاری و درگیری، نویسندگان پیش بینی های قابل تردید در مورد شرایطی را که موجب همکاری یا رقابت جنین جنین می شوند و اثرات مثبت یا منفی آن بر سلامت مادران را نشان می دهد، فراهم می کند.

  "نظریه همکاری و تجزیه و تحلیل تکاملی ابزار قدرتمند برای کمک به ما در بازتولید اثرات پیچیده سلول های جنینی در بدن مادر است. آنها می توانند به ما کمک کند پیش بینی زمانی که سلول های جنینی احتمالا به سلامت مادران کمک می کند و زمانی که آنها ممکن است دستکاری بافت مادر برای مزایای فرزندان و بالقوه مشارکت در بیماری مادران در این فرآیند، "Aktipis می گوید.

  تئوری تکاملی نشان می دهد که سلول های جنینی همکاری می کنند تا سلامت مادران را ارتقا دهند، در حالی که هزینه های اقتصادی این کار کم است، به عنوان مثال، در نگهداری بافتاز آنجا که هزینه های سلول های جنینی بالا است، از جمله تقسیم منابع محدود بین جنین و مادر، رقابت بیشتر نتیجه می شود، با افزایش تداخل منجر به اثرات مضر برای مادر، در حال توسعه جنین و یا هر دو.

  داستان های مربوطه

  ·         چاقی طولانی مدت بعد از زایمان ممکن است به دلیل برنامه ریزی مجدد متابولیسم انرژی مادران باشد

  ·         حفاظت از سرطان پستان از حاملگی چند دهه بعد آغاز می شود، مطالعه می یابد

  ·         مدیریت تهوع و استفراغ در دوران بارداری بیشتر از آنچه قبلا تصور می شد هزینه NHS را کاهش می دهد

  به نظر می رسد سلول های جنینی نقش اساسی در سینه های زن بازی می کنند و بیش از نیمی از زنان مورد بررسی قرار گرفته اندبا توجه به تکامل سلولهای مادر و جنین در طی دوره 160 میلیون ساله تکامل پستانداران پستان، به نظر می رسد که سلول های جنینی شرکت کنندگان فعال در پستان و شیردهی هستند.

  تولید شیر یک فعالیت حیاتی، اما انرژی برای مادر است، نیاز به تنظیم ظریف استشیردهی نامناسب - یک بیماری رایج - ممکن است با تعداد سلول های جنینی کم در بافت پستان ارتباط داشته باشد. (این فرضیه نشان می دهد که آزمایش ساده و غیر تهاجمی برای فراوانی سلول های جنینی در شیر مادر می تواند اولین شواهد قطعی تأثیر سلول های جنینی بر سلامت مادران باشد.)

  با توجه به سرطان پستان، اطلاعات موجود یک تصویر پیچیده را نشان می دهددر زنان مبتلا به سرطان سینه ، جنین های جنینی به طور کلی در زنان مبتلا به سرطان سینه ، در مقایسه با زنان سالم، نشان می دهد که ممکن است نقش محافظتی ایفا کننداز سوی دیگر، برخی از داده ها نشان می دهد که سلول های جنینی ممکن است با افزایش گذرا در خطر ابتلا به سرطان سینه در سال های بلافاصله پس از بارداری مرتبط باشد.

  غده تیروئید طیف وسیعی از عملکردهای نظارتی را انجام می دهد و در دوران بارداری، در انتقال موثر گرما از مادر به فرزند دخیل استباز هم، سلول های جنینی که در تیروئید یافت می شوند، متصل می شوند و ممکن است فعالیت تیروئید را به منظور افزایش انتقال حرارت به جنین، به طور بالقوه در هزینه های پر انرژی مادر انجام دهند.

  سلول های جنینی در خون و بافت تیروئید زنان با بیماری های تیروئید شامل تیروئیدیت هاشیموتو، بیماری گریوز و سرطان تیروئید در مقایسه با زنان سالم بیشتر دیده می شوند. (جالب توجه است که سرطان تیروئیدتنها نوع خاصی از سرطان غیر جنسی است که در زنان بیشتر از مردان دیده می شود.) نویسندگان پیشنهاد می کنند که سیستم مادر در تلاش برای کنترل کنترل نفوذ سلول های جنینی ممکن است سطح خطرناکی از autoimmunity و التهاب.

  جذب جنین

  خلاصه کنونی نشان دهنده یک گام پیشین در راستای بیرون کشیدن اثرات بی شماری از میکروسموریزم جنین بر سلامت انسان استیکی از امکانات بسیار مهیج که در تحقیق جدید مطرح شده این است که سلولهای جنینی ممکن است مسیرهای عصبی را کنترل کنند و احساسات و رفتار را کنترل کنندآنها ممکن است، برای مثال، مکانیزم های ربوده شدن را که موجب انتشار اکسي توسين، هورمون طولاني همراه با پيوند عاطفي مادر و نوزاد، شود.

  در واقع، سلول های جنینی در طیف گسترده ای از تظاهرات فیزیکی و عاطفی مادر، از جمله بیماری های مرتبط با بارداری مانند بیماری صبحگاهی و افسردگی بعد از زایمان، ممکن است مظنون باشندحتی شروع اولیه یائسگی می تواند نتیجه تلاش سلول جنین برای حذف مادر از فرزند دیگر باشد تا بتواند حداکثر منابع برای جنین و در نهایت کودک رشد کند.

  در نهایت، نویسندگان خاطرنشان می کنند که میکروشیمیایی جنین ممکن است یک قطعه از پازل ظریف و سرحال و پیچیده استترافیک سلولی در واقع دو طرفه است و جنین سلول های مادر را دریافت می کند.سلولهای جنینی از بافت مادر ممکن است در حین بارداری بعدی مانع جفتی شوند، که به طور بالقوه بر سلامت پسران بعد تاثیر می گذاردبه منظور مسائل پیچیده تر، سلول هایی از جنین های بعد نیز می توانند از جفت عبور کنند تا بتوانند وارد عرصه میکروکنترلر شوند، شاید رقابت برادران خود را برای منابع محدود مادر معرفی کنند.

  در نهایت سلول های جنینی ممکن است وسیله ای جدید و قوی برای تشخیص شرایط موجود و پیش بینی سلامت مادران درازمدت ارائه دهندهمانطور که نويسندگان خاطرنشان مي كنند، در آينده مي توان آنها را نيز درمان كرد، به طور بالقوه براي درمان شيردهي فقير، بهبود زخم، كاهش تومور و احتمالا اختلالات روان شناختي مرتبط با بارداري.

  شناسایی سلول های جنینی در بافت های روده مادر، کبد و مغز تنها اولین قدم است.

  محققان برای بررسی عملکرد واقعی این سلول ها باید بیان ژن و ارتباط آنها با بافت های مادر را بررسی کنندبازرسی سلولهای مادر در بافت های اطراف کمک می کند تا تعیین کنند که آیا آنها سلول های ایمنی هستند که هدف قرار دادن interlopers سلول های جنینی یا سلول های اپیتلیال طبیعی هستند که در هماهنگی وجود دارند.

  Aktip می گوید: "اگر تحقیقات آینده پیش بینی های این چارچوب را پیش بینی کند، می تواند راه ما را در برخورد با انواع بیماری هایی که زنان، به خصوص مادران جدید را تحت تأثیر قرار می دهد، تغییر دهد."

  روشهای پیشرفته غربالگری دانشمندان را در گفت وگو پیچیده بین سلول های جنینی و مادر، و درک ما از سلامت مادران و بیماری های مادر، به گوش می رسانند.

  تزریق با دوزهای کم التهاب مصنوعی، محافظت در برابر بیماری های سپتیس در موش ها را فراهم می کند

  tina بازدید : 1 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()


  تحقیق بر مبنای MRC که از دانشگاه لستر انجام شده نشان می دهد تزریق دوزهای کم التهاب مصنوعی، محافظت قابل توجهی در برابر بیماری های سپتیس در موش دارد

  • پروتئین مصنوعی برای تقویت سیستم ایمنی یافت می شود
  • مننژیت و سپتی سمی را قبل و بعد از عفونت تجاوز می کند
  • کشف راه های جدیدی را برای مبارزه با عفونت ها باز می کند
  • نشان داده شده است که 100 برابر موثرتر در مبارزه با عفونت نسبت به پروتئین طبیعی موجود در سیستم ایمنی بدن ما است
  • کشف ثبت شده است و برای آزمایشات بالینی در دسترس خواهد بود
  • مشاوره آنلاین ازدواج

  "من واقعا در مورد این کشف برجسته هیجان زده هستیم. ما نشان می دهیم که تقویت سیستم ایمنی ذاتی می تواند تأثیر قابل توجهی بر توانایی بدن برای دفاع از خود در برابر عفونت های تهدید کننده حیات داشته باشد" - پروفسور ویلهلم شویلبل از بخش بیماری عفونی، دانشگاه لستر و التهاب

  محققان دانشگاه لستر یک نسخه مصنوعی از یک پروتئین طبیعی، properdin را تولید کرده اند که با موفقیت در مبارزه با پنومونی باکتریایی و مننژیت در موش آزمایش شده است.

  پژوهش جدید که امروز (24 مارس) منتشر شده در نسخه اولیه مجله مجله Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS)، نشان داده است که تقویت کننده دفاع ایمنی ذاتی اثر جدی و فوری بر روی توانایی بدن برای پاک کردن عفونت، حتی زمانی که باکتری ها به جریان خون رسیده اند.

  این تحقیق که توسط شورای تحقیقات پزشکی (MRC) تأمین مالی شده بود، تولید دندان مصنوعی تولید شده (P n ) را برای مبارزه با عفونت 100 برابر موثرتر از طبیعی دریافت کرد، و در برابر موشهای ضد استروپتوکوک پنومونیه و عفونت Neisseria meningitidis موثر بود.

  استرپتوکوک پنومونیه علت اصلی پنومونی و علت اصلی سپتی سمی و مننژیت است که حدود 1.2 میلیون مرگ و میر در جهان را در سراسر جهان مسئول دارد. Neisseria meningitidis مننژیت باکتریایی و سپتی سمی را با مرگ و میر بالا در کودکان و نوجوانان ایجاد می کند.

  سرپرست تحقیق پروفسور ویلهلم شویلبل، استاد ایمونولوژی و دارنده جایزه تحقیقاتی دانشگاه سلطنتی وولفسبون، از دانشگاه لستر، توضیح داد: "من واقعا در مورد این کشف برجسته هیجان زده هستم. ما نشان می دهیم که تقویت سیستم ایمنی ذاتی می تواند تاثیر قابل توجهی روی توانایی بدن برای دفاع از خود در برابر عفونت های تهدید کننده زندگی است. "

  یکی دیگر از مزایای این درمان این است که نشان داده شد که سموم مضر منتشر شده توسط باکتری ها هنگام تخریب آنها را خنثی می کنندیک مشکل شناخته شده با درمان های فعلی وجود دارد که می توانند باکتری را از بین ببرند اما از اثرات مواد سمی داخل یا خارج از باکتری ها جلوگیری نمی کنند، که اغلب مضرتر از باکتری ها است.

  داستان های مربوطه

  ·         اپال: فشار مرزهای تحقیق در مورد بیماری پارکینسون

  ·         باکتری ها در ایستگاه بین المللی فضایی برای زنده ماندن، آسیب زدن سازگار نیستند

  ·         دستگاه MS با عملکرد بالا به مشخصه های ناخالصی پروتئین می رسد

  properdin مصنوعی برای کشتن باکتری ها با ساخت آنها 'پاپ' مانند بالن در ماوس و خون انسان با تعداد زیادی از باکتری مننژیت به طور مستقیم نابود زیر P نشان داده شد N درمان استاین روش نیز توسط محققین بر روی خون انسان در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار گرفت که در آن اثرات مشابه مشابهی نیز یافت شد.

  استاد Schwaeble افزود: "آنچه به ویژه هیجان انگیز است که موش آلوده به نگاه سالم و طبیعی پس ازN درمان ما می ترسیدند که از انتشار باقی مانده مننگوکوک به جریان خون به عنوان یک نتیجه از این درمان می تواند ثابت کند منجر به مرگ، با این حال،. این واقعیت که موشهای درمان شده پس از آلودگی سالم به نظر می رسید، نشان می دهد کهn نیز اثر خنثی بر باقی مانده های باکتری بالقوه سمی آزاد شده است.

  "بعد، ما تحقیقات خود را گسترش دهیم به تحقیق درباره سایر باکتری برای ارزیابی که بیماری های عفونی می تواند به طور موثر توسط P درمان N تزریق. ما همچنین آماده سازی P انسان N برای مطالعات سم شناسی و امیدواریم که برای دیدن اولین محاکمه در بشر در پنج سال بعد. "

  پروفسور دیوید وینفورد توماس، معاون معاون رئیس دانشکده پزشکی، علوم زیستی و روانشناسی و دكتر پزشکی دانشگاه می گوید: "این كار جدیدترین در مجموعه ای از دستاوردهای تحقیقاتی پیشرفته توسط پروفسور Schweil است این نشان دهنده یک مثال عالی از آنچه در حال حاضر اغلب به نام "تحلیلی" تحقیق - استفاده از دانش علمی اصلی برای توسعه روش های جدید برای درمان بیماری های انسانی - که یک اولویت کلیدی کالج پزشکی، علوم زیستی و روانشناسی در دانشگاه لستر. "

  دکتر دزموند والش، سرپرست عفونت و ایمنی در شورای تحقیقات پزشکی، افزود: "درمان های جدید برای مبارزه با عفونت باکتری ضروری است. این مطالعه برای اولین بار نشان می دهد که افزایش مکانیسم های طبیعی حفاظت در برابر باکتری ها با پروتئین های مصنوعی ممکن است حیاتی باشد جایگزین در مبارزه با عفونت باکتریایی

  "تیم در لستر اولین گام ها را در نشان دادن این رویکرد هیجان انگیز در مدل های حیوانی گرفته است و قصد دارند آزمایش های خود را به انسان گسترش دهند. کار آنها نمونه ای عالی از چگونگی تحقیق اساسی بودجه صندوق های کمک مالی می تواند در توسعه درمان های جدید کمک کند. ، و همچنین نشان دادن تعهد ما برای مقابله با چالش های بیماری های عفونی ".

  نظرسنجی آنلاین می گوید که تقریبا شش ده نفر به اندازه کافی در خواب نیستند

  tina بازدید : 0 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()


  تحقیق جدید آنلاین، انجام شده به همراه آخرین نشریه کتابشب مدرسه" پروفسور ریچارد ویسمن ، نشان می دهد که تقریبا شش در ده (59٪) بزرگسالان در بریتانیا - بیش از 28 میلیون نفر - در حال حاضر محروم شده اند و هفت ساعت خواب کمتری دارند هر شباین افزایش قابل توجهی در رقم سالانه یازده درصد از مطالعات قبلی است.

  ریچارد ویسمن، استاد روانشناسی عمومی در دانشگاه هرتفوردشایر، اظهار داشت: "این یک افزایش بزرگ است و نتایج بسیار نگران کننده است زیرا کمتر از 7 ساعت خواب شبانه زیر دستورالعمل های توصیه شده است و با آن ارتباط دارد طیف وسیعی از مشکلات، از جمله افزایش خطر افزایش وزن، حملات قلبی، دیابت و سرطان. "

  برای ارزیابی یک علت بالقوه اپیدمی بی خوابی، پاسخ دهندگان نیز از دو ساعت قبل از رفتن به رختخواب، از رایانه، تلفن هوشمند یا رایانه لوحی استفاده می کردند.

  "نور آبی از این دستگاه ها تولید ملاتونین هورمون القاء کننده خواب را متوقف می کند، و بنابراین مهم است قبل از خواب آنها از اجتناب از آنها جلوگیری شود"، Wiseman اظهار نظر کرد.

  هفتاد و هشت درصد (78٪) پاسخ دهندگان نشان دادند که از این دستگاه ها در این دوره استفاده می کنند.در میان 18-24 ساله این رقم به نود و یک درصد قابل توجه (91٪) می رسد.

  مرکز مشاوره ازدواج

  Wiseman گفت: "بررسی 2013 نشان داد که حدود 57 درصد از مردم در انگلستان از این دستگاه استفاده می کنند، بنابراین ما شاهد افزایش قابل توجهی از مقدار نور آبی قبل از خواب هستیم."

  این نظرسنجی همچنین نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق رویاهای مردم بسیار شیرین است و فقط ده درصد (10 درصد) از پاسخ دهندگان با وضوح بیانیه ای "من رویاهایم را به عنوان دلپذیر" توصیف می کنم.

  پروفسور ویسمن خاطرنشان کرد: "داده های رویایی در سراسر انگلستان تفاوت های قابل توجهی را نشان دادند، با آنهایی که در لندن و جنوب غربی بیشترین موافقت کردند، و کسانی که در شمال غرب و میدلند با کمترین موافقت کردند."

  ده توصیه مبتنی بر علم توسط پروفسور ویسمن برای کمک به کشور در خواب شب بهتر است.

  داستان های مربوطه

  ·         سلول های ملانوم به وسیله سلول های T به خواب می روند، نتایج را بهبود می بخشد، محققان را پیدا می کنند

  ·         فقط یک شب از محرومیت از خواب باعث افزایش میل به خوردن می شود

  ·         کلاس جدید قرص خواب، توانایی واکنش به سیگنال های خطر را از بین می برد

  10 راهنمایی مبتنی بر علمی برای خواب شب بهتر:

  1) بلوز زدن: از دو ساعت قبل از رفتن به رختخواب، از کامپیوترها، تلفن های هوشمند یا قرص ها استفاده نکنیدنور آبی مغز شما را تحریک می کند و مانع خواب آلودگی می شود.

  2) لیست: لیستی از همه چیزهایی را که شما باید روز بعد انجام دهید و یا در ذهن خود بازی کنید را لیست کنیداین به شما کمک می کند که در مورد مسائل مربوط به این که شما در دروغ گفتن دروغ می گویید.

  3) مغز خود را ببندید: اگر شما در حال تلاش برای خواب هستید، با فکر کردن به یک حیوان برای هر حرف از الفبای، خسته شوید (A برای مورچه، B برای «خرس» است).

  4) تخت خود را حرکت دهید: زمانی که می توانید خطر را در اوایل زود تشخیص دهید و زمان فرار بگذارید، احساس راحتی می کنید. وقتی رختخواب خود را در درب قرار می دهید و از آن دورتر است احساس آرامش می کنید.

  5) رسیدن به یک موز: قبل از رفتن به رختخواب یک موز بخوریدآنها کربوهیدرات های غنی هستند و این کمک می کند بدن و مغز شما را شل کنید.

   6) روانشناسی معکوس: در واقع تلاش برای بیدار شدن در واقع باعث خستگی شما می شود، بنابراین سعی کنید چشم خود را باز کنید و روی خوابیدن تمرکز نکنید.

   7) جوراب را بپوشید: اگر گردش خون بد داشته باشید، پای خود را سرد می کند و باعث بی خوابی می شودبرای جلوگیری از این مشکل، یک جفت جوراب گرم را در رختخواب بپوشانید.

   8) اجتناب از لجن شبقه: اگرچه مقدار کمی از الکل باعث می شود که شما سریع تر بخوابید، همچنین به شما یک شب تکان دهنده تر می دهد و خواب را مختل می کند.

   9) قدرت انجمن: اطمینان حاصل کنید که همان قطعه موسیقی سرسبز است هر زمان که به خواب می روید بازی بی سر و صدا استبا گذشت زمان، موسیقی را با خواب درمی آورید، و گوش دادن به آن به شما کمک می کند تا صدای خود را بشنوید.

   10) اره منبت کاری اره مویی: اگر بیش از بیست دقیقه بیدار بمانید، بیدار شوید و برای چند دقیقه چیزی تحریک نکنید، مانند کار بر روی اره برقی.

  همسر دوم هستم

  tina بازدید : 1 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()

  شوهرم فوت شد ازش یه دختر دارم به دلیل فقر وهزار دلیل وعذر غیر موجه به تن فروشی روی آوردم مدت زمان کوتهای نگذشته بود که توی تلگرام آدم خیری ازم خواست باهزینه کسی برم کربلا یهویی پیش اومد توی راه بایه زن وشوهر سادات همسفر شدم عین لیلی ومجنون بودن ومن به این رابطه حس حسادت داشتم وقتی به حرم رسیدم چنان گریه وزجه زدم که عربها از گریم گریشون گرفت ازش همسری بافلان مشخصات خواستم گفتم نشونیش سید بودنش باشه به شهرم برگشتم وهمچنان تن فروشی رو ادامه دادم هنوز چند روز نگذشته بود با آقایی آشنا شدم که سید بود به من ابزاز عشق کرد جوری که بابقیه آدما فرق داشت برام خونه گرفت گفت بریم صیغت کنم تا بعد ببینم چطور میتونم کمکت کنم وقتی رسیدیم پیش آخوند تا گفت مدتش چند وقت من گفتم دائمی و۱۱۴ سکه مهریه شوهرم دم نزد وبعدا هم راضی بود یه دختر ۲ساله داشتم آوردمش الان کلاس اوله وشوهرمو پدر واقعیش میدونه وبراش میمیره همه چی خوبه اما ایشون همسر اولشون درجریان نیستند چه کنم من موندمو عذاب وجدان غصه وناراحتی شوهرم میگه همون خدایی که تو رو از فحشا واز فحشا به زندگی سالم هدایت کرد همون نگهدارته وعذاب وجدان نداشته باش از آینده نترس اما من بعداز این همه سال بچه دیگه ای میخام دخترم بیکس وتنهاس چه کنم

  مشاور گفته:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز
  در اینکه کار شما اشتباه بوده است شکی نیست چون تن فروشی در اول به خودتان لطمه وارد می کند و بعد دیگران اما در این مورد هیچ کسی حق قضاوت کردن شما را ندارد و همه افراد در معرض خطر و اشتباه قرار دارند اما اینکه فرد متوجه اشتباهات خود شود و مسیر درست را انتخاب کند یعنی نوعی شکر گذاری.اما در مورد این آقا با توجه به اینکه فرد محترمی هستند و برای شما ودخترتان ارزش قایل شده اند شکی نیست و قابل تشکر است اما رابطه پنهانی ممکن است برای شما آسیب هایی به همراه داشته باشد و بر روی زندگی دیگر ، همسرتان نیز تاثیر بگذارد در این مورد به صورت جدی و در کمال احترام با ایشون صحبت کنید و به یک نتیجه مشترک برسید و بعد در مورد داشتن فرزند دیگر تصمیم گیری دو نفره کنید.
  درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  ۰۲۱۲۲۳۵۴۷۸۳
  شاد باشید

  خنده دار

  tina بازدید : 1 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()
  پسره : اسمت چیه ؟
  دختره : یه شارژ بفرست.
  پسره : چند سالته ؟؟؟
  دختره : یه شارژ بفرست.
  پسره : خیلی دوسِـت دارم میخـوام بیام خواستگاریـت !!
  دختره : واقعاً ؟؟ کِی ؟؟
  پسره : یه شارژ بفرست !…
   

  موضوعات مشابه

  دوستی با خاله

  tina بازدید : 0 شنبه 22 دي 1397 نظرات ()

  تگ1

  سلام.پسری هستم 20 ساله که یه مدتی هست عاشق خاله ی27تا28 سالم شدم و میل جنسیه شدی بهش دارم و میخوام هرجور شده باهاش دوست بشم.تورو خدا کمکم کنید باهاش باشم یا هر کمکی.دوتا بچه داره یکی 6ساله و یکی هم 2 ماه میشه به دنیا اومده

  با سلام
  دوست عزیز احتمالا انتظار ندارید که فردی به شما پاسخ دهد و بگوید به چه شیوه ای با ایشون رابطه برقرا کنید به هر حال تمایل جنسی به محارم حرام است و حنی فکر ان گناه است ایشون دو فرزند دارند و فکر نمی کنید اگر از شرایط و خواشته شما مطلع شوند چه اتفاقی خواهد افتاد و اینکه در خانواده چه شرایطی ایجاد می شود ببینید می تواند این تمایل جنسی دلایلی داشته باشد بهتره حتما زودتر مراجعه داشته باشید و بدانید این تمایلات بعدا هم در زندگ زناشویی در اینده شما را دچار مشکل می کند و اینکه درگیری ذهنی رابطه با فردی را داشته باشید در صورتی که می دانید به او دسترسی پیدا نخواهید کرد و اینکه این ذهنیت کم کم شما را به مسائلی خواهد کشاند در هر صورت امیدوارم مشکلتون برطرف بشه چون اصلا شرایط نورمالی نیست .

  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
  موفق باشید

  تعارض در کودک و نوجوان و حل آن

  tina بازدید : 1 شنبه 22 دي 1397 نظرات ()

  در تجربه ی تعارض، نکته ی مهم آن می باشد که؛ تعارض باید در هر صورت به گونه ای رفع و حل شود. بهترین انتخاب از بین انتخاب های نامناسب گزینش می شود، و شخص مسئولیت انتخاب  و همچنین زیستن با آن را می پذیرد. اگر شخص در حل تعارض، دچار شکست بشود، به طور معمول به تنش های عاطفی شدید و عدم بروز رفتار سازگارانه مبتلا می شود.

  تجربه ی تعارض در زندگی هرکسی، امری عادی و معمولی به نظر می رسد. به همین دلیل؛ داشتنتوانایی در حل تعارض، از اهمیتی ویژه برخوردار می باشد.

  مقالات مرتبط:

  رفتارهای نابهنجار در نوجوانان

  مدیریت رفتارهای پرخطر نوجوانان

  بدیهی است شخص، خصوصا کودک و یا نوجوان، به طور معمول در مورد ماهیت تعارض و حتی وجود آن در خودش، کاملا آگاه و روشن نیست، ولی انواع مختلفی از رفتار ها بیانگر وجود تعارض در شخص می باشند و مطالعه درباره ی کود ک و نوجوان و همچنین موقعیت او، احتمالا سبب آشکار شدن ماهیت یک تعارض خاص در او می شود.

  علائم رفتاری در تعارض:

  ۱) نسبت به انجام دادن تصمیمیات شخصی، بی میلی نشان می دهد.

  ۲) به دیگران برای راهنمایی و تصمیم گیری اتکاء می کند.

  ۳) در موقعیت های مدرسه ای، واکنش های تعارضی که در رفتار کلامی و عاطفی شخص نمایان می شود.

  ۴) همانند موج، هرلحظه به سویی رفتن، از جمله علائم وجود تعارض در شخص می باشند. در روشن و آشکار ساختن ماهیت تعارض در نوجوانان، مشاوره می تواند کمک به سزایی داشته باشد.

  درمان تعارض:

  مشاوران و مربی ها می توانند از راه روشن و آشکار ساختن نتیجه های انتخاب ها و راه چاره های متفاوت، به نوجوانان را تصمیم گیری کمک کنند. و همچنین در مواردی احتمالا ضروری باشد که شخص را متوجه سازند که هر انتخابی که می کند، به صورتی نتایجی نامناسب در پی خواهد داشت، و کسی که باید زندگی کردن با نتایج تصمیمات خود و نیز مسئولیت آن ها را یادبگیرد و قبول کند، کسی جز خودِ او نمی باشد. مانند آن کودکی می باشد که کمترین میل و رغبتی به مطالعه ندارد، و درعین حال هم می خواهد نمره ی خوبی در امتحان بگیرد، اما مطالعه را بسیار سخت و نامناسب می داند. چنین کودکی احتمالا، از انواع مختلفی از مکانیسم های دفاعی درجهت کاهش دادن فشارهای روحی و تنش های عاطفی خود استفاده می کند.

  معلم باید کودک را نسبت به عواقب درس نخواندن هوشیار کند و نیز او را به درس خواندن تشویق کند، هر زمان این روش مؤثر واقع نشد، باید این اجازه را به کودک داد که با نتایج تصمیمی که برای درس نخواند گرفته است، مواجهه شود. معلمانی که به اجبار کودکان را وادار به درس خواندن می کنند ، در واقع او را از فرصت تصمیم گیری برای خود و زیستن با آن منع کرده اند. همچنین سبب افزایش تنش های عاطفی در کودک می شود، و سبب ایجاد تهدید و ترس در کودک می شود. علاوه بر این؛ مربیان و مشاوران می توانند از طریق بررسی و شناخت انگیزه های کودکان و نوجوانان و همچنین گاهی از طریق طرح تعارض های اخلاقی در آنان، در مورد وجود تعارض در این افراد، سبب از بین بردن تعارض در آنان بشوند. در هر صورت نباید این مسئله را فراموش کرد که؛ برطرف کردن تعارض های شدید و جدی به کمک و مشاوره ی متخصصان روانی نیاز دارد.

  منبع: کودک و نوجوان

  جدیدترین راه تشخیص و درمان فوبیا / ترس/--

  tina بازدید : 1 شنبه 22 دي 1397 نظرات ()

  جدیدترین راه تشخیص و درمان فوبیا / ترس

  فوبیا یک اختلال ترس و اضطراب غیر منطقی است که در آن فرد یک وحشت بی قید و شرط از موقعیت، موجود، مکان یا چیزی دارد.

  افراد مبتلا به ترس و وحشت، زمان زیادی را صرف راندن خطر می کنند که در ذهن آنها بسیار بزرگتر از زندگی واقعی است.

  اگر آنها با ترس و وحشت مواجه شوند، از دشواری شدید رنج می برند، که می تواند عملکرد نرمال شان را مختل کند، و گاهی اوقات به وحشت عمومی منجر می شود.

  برای برخی افراد، حتی در مورد چیزهای کوچک فکر بسیار آزار دهنده و دردناک وجود دارد.

  یک فوبیا زمانی شروع می شود که فرد شروع به ساختن زندگی در اطراف خود در جهت اجتناب از هر چیزی که ترس دارد می کند.

  یک فوبیا بسیار جدی تر از یک ترس ساده است.

  افراد مبتلا به هراس باید از هر چیزی که موجب اضطراب و تنش می شود، غلبه کنند.

  حقایق کوتاه درباره ترس و وحشت

  در این بند برخی نکات کلیدی در مورد ترس و وحشت وجود دارد.

  • فوبیاها بسیار جدی تر از ترس ساده هستند
  • بیش از ۵۰ میلیون نفر در ایالات متحده فوبیا دارند
  • زنان به طور کلی از فوبیا بیشتر از مردان رنج می برند
  • با اینکه مردم می دانند ترس آنها غیر منطقی است، نمی توانند احساساتشان را کنترل کنند.
  • علائم ممکن است شامل عرق کردن، درد قفسه سینه می باشد
  • برخی مناطق مغزی در ترس و وحشت هستند

  انواع بیماری های روانی خطرناک چیست و راه تشخیص آن/-

  tina بازدید : 1 شنبه 22 دي 1397 نظرات ()

   

  مشاورانه-صدا-صوتی روانشناسی

  بیماری های روانی خطرناک شامل انواع مختلفی است که هر کدام به نوعی سلامت روان را به خطر می اندازند.

  سلامت روان به رفاه احساسی و روانی اشاره دارد که به زندگی سالم و سالم کمک می کند.

  سلامت روان شما با تأثیرات مختلفی از جمله وقایع زندگی و ژنتیک تحت تاثیر قرار می گیرد.

  استراتژی های زیادی وجود دارد که می تواند به ایجاد و حفظ سلامت روان کمک کند.

  در این مقاله شما را به انواع بیماری های روانی معرفی می کنیم.

  انواع بیماری های روانی خطرناک چیست و راه تشخیص آن

  درمان بیماری روحی

  • حفظ نگرش مثبت
  • داشتن فعالیت کافی
  • کمک به دیگران
  • خواب کافی
  • داشتن رژیم سالم

  اگر شما نیاز به بهبود سلامت روان خود دارید، به متخصص مراجعه کنید.

  شما همچنین می توانید با افرادی که از بودن با ان ها لذت می برید معاشرت کنید.

  تعریف اختلال روانی

  اختلال روحی شرایطی است که احساسات و افکار شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

  بیماری روانی همچنین می تواند توانایی شما در زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار دهد.

  بیماری های روانی می تواند تحت تأثیر عوامل مختلف قرار گیرد که شامل موارد زیر است:

  • ژنتیک
  • محیط
  • عادت های روزانه
  • نحوه زندگی

  انواع بیماری های روانی در ایالات متحده رایج هستند.

  حدود یک تا پنج بزرگسال آمریکایی حداقل یک بیماری روحی در هر سال تجربه می کنند و معمولا نوجوانان سیزده تا هجده ساله در معرض خطر بیماری روانی هستند.

  اختلالات روانپزشکی رایج است اما شدت آن متفاوت است.

  حدود یک نفر در هر بیست ونفر پنج بیمار مبتلا، بیماری روانی شدید را هر ساله تجربه می کند.

  این بیماری روحی می تواند توانایی شما برای انجام زندگی روزانه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

  گروه های مختلف افراد ممکن است انواع بیماری های روانی را در سطوح مختلف تجربه کنند.

  طبق گفته موسسه ملی سلامت روان، زنان بیشتر احتمال دارد که بیماری روانمی خطرناک را نسبت به مردان تجربه کنند.

  افراد بالای سن بیست و شش تا چهل و نه سال ممکن است یک نوع بیماری روحی را تجربه کنند و کسانی که نژاد ترکیبی دارند بیشتر از دیگران در معرض این خطر هستند.

  قومیت بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های روانی جدی است. هر بیماری روحی نشانه های خاص خود را دارد، اما اکثر آنها ویژگی های مشترک دارند.

  تعداد صفحات : 60

  تبلیغات
  Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2408
 • کل نظرات : 25
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 22
 • آی پی دیروز : 29
 • بازدید امروز : 209
 • باردید دیروز : 91
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 380
 • بازدید ماه : 1,383
 • بازدید سال : 1,383
 • بازدید کلی : 16,260