close
تبلیغات در اینترنت
Microchimerism جنین می تواند یک پازل ظریف و سرحال و پیچیده باشد
loading...

بهترین مشاور

والدین برای اطمینان از سلامت و رفاه فرزندان در حال رشد خود به طول انجامیدند. با این حال، نفع همیشه ممکن نیست. تحقیقات دراماتیک نشان داده است که در حین بارداری سلولهای جنین اغلب از طریق جفت مهاجرت می کنند و در بسیاری از نقاط بدن مادر قرار می گیرند و نفوذ آنها می تواند سلامت مادران را به خطر بیندازد. حضور سلول های جنینی در بافت مادر به عنوان میکرو شیمریسم جنینی شناخته می شود. این اصطلاح به شبیه سازی های اسطوره یونان باستان اشاره می کند - موجودات کامپوزیتی که از قسمت های مختلف حیوانی ساخته…

Microchimerism جنین می تواند یک پازل ظریف و سرحال و پیچیده باشد

tina بازدید : 0 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()


والدین برای اطمینان از سلامت و رفاه فرزندان در حال رشد خود به طول انجامیدندبا این حال، نفع همیشه ممکن نیست.

تحقیقات دراماتیک نشان داده است که در حین بارداری سلولهای جنین اغلب از طریق جفت مهاجرت می کنند و در بسیاری از نقاط بدن مادر قرار می گیرند و نفوذ آنها می تواند سلامت مادران را به خطر بیندازد.

حضور سلول های جنینی در بافت مادر به عنوان میکرو شیمریسم جنینی شناخته می شوداین اصطلاح به شبیه سازی های اسطوره یونان باستان اشاره می کند - موجودات کامپوزیتی که از قسمت های مختلف حیوانی ساخته شده اند مانند مار بز و شیر بز در مجسمه ی برنز اتریشی نشان داده شده است.

به گفته آمی بودی، محقق دانشگاه روانشناسی دانشگاه ایالتی آریزونا و نویسنده اصلی یک مطالعه جدید، شیمرها وجود دارنددر واقع، بسیاری از انسان ها در قالب سلول های خارجی از والدین، خواهر و برادر و فرزندان خود که در دوران بارداری به دست می آید، صفات کرومی دارند.

زوج درمانی

سلول های جنینی می توانند به عنوان سلول های بنیادی عمل کنند و به سلول های اپیتلیال، سلول های مخصوص قلب، سلول های کبدی و غیره تبدیل شوند. این نشان می دهد که آنها بسیار پویا هستند و نقش مهمی در بدن مادر بازی می کنند و حتی می توانند به مغز مهاجرت کنند و تمایز قائل شوند. به عصب ها، "Boddy می گوید" ما همه chimeras. "

محققان محقق ASU آنجلو فورتاناتو، ملیسا ویلسون سیرز و آتنا آکتیس، برای مطالعه جدید به Boddy ملحق شدند. Fortunato با آزمايشگاه ژنوميک انسانی و مقايسه ای موسسه Biodesign استویلسون سیرز و آکتیس - هر دو با مرکز تکامل و پزشکی Biodesign - نیز محققان با دانشکده علوم انسانی و گروه روانشناسی ASU هستند.

کمک های کوچک مادر

گرچه میکروکیمریسم جنینی یک بیماری معمول در پستانداران پستاندار است (از جمله انسان)، اثرات این سلول ها بر سلامت مادران همچنان موضوع بحث های شدید در جامعه بیولوژیکی است.

Boddy و همکارانش در تحقیقاتی که در نسخه پیشرفته آنلاین Bioessays منتشر شده اند، ادبیات موجود درباره microchimerism جنین و سلامت انسان را بررسی می کنند و از چارچوب تکاملی برای پیش بینی زمانی که سلول های جنین مایل به همکاری برای افزایش سلامت مادران هستند و زمانی که رفتار آنها احتمالا رقابتی است، گاهی اوقات منجر به اثرات سوء بر روی مادر میشود.

سلول های جنینی ممکن است بیش از سادگی مهاجرت به بافت های مادر انجام دهندنویسندگان پیشنهاد می کنند که می توانند به عنوان نوعی جفت در خارج از رحم عمل کنند و فعالیت های ضروری را از بدن مادر به جنین در حال رشد هدایت کنندسلول های مشتق شده از جنین که در دهه های بعد از تولد فرزند متولد می شوند در بافت های مادر باقی می ماند، به همراه محافظت و افزایش حساسیت به تعدادی از بیماری ها، از جمله سرطان ها و بیماری های خود ایمنی مانند آرتریت روماتوئید همراه است.

اما، به عنوان همکاری نویسنده ویلسون سیرز، هشدار می دهد، "این نه تنها کشش جنگ بین منافع مادرانه و جنین است، بلکه میل متقابل برای سیستم مادر برای زنده ماندن و ارائه مواد مغذی و برای سیستم جنینی برای زنده ماندن و گذراندن DNA. "

اگر برخی از میکروکیمریسم های جنینی تاثیر مثبتی بر بقای مادری و فرزند داشته باشند، احتمالا به وسیله تکامل به عنوان یک استراتژی انطباقی انتخاب می شود.

بررسی داده های موجود در مورد میکروشیمیایی جنین و سلامت نشان می دهد که سلول های جنینی در برخی از بافت های مادر وارد یک رابطه همکاری می شوند، برای منابع در بافت های دیگر رقابت می کنند و ممکن است به عنوان موجودات بی طرف وجود داشته باشنداحتمال دارد سلول های جنینی در هر زمان از هر یک از این نقش ها بازی کنند.

به عنوان مثال، سلول های جنینی ممکن است به پاسخ های التهابی و خود ایمنی در مادر کمک کنند، زمانی که آنها توسط سیستم ایمنی مادر مادر به عنوان موجودات خارجی شناخته می شونداین ممکن است بخشی برای میزان بالای autoimmunity در زنان باشد. (به عنوان مثال، زنان نسبت به مردان دارای سه برابر بیشتر از آرتریت روماتوئید هستند.)

سلول های جنینی همچنین می توانند برای مادران، مهاجرت به بافت آسیب دیده و ترمیم آن، مزایایی را به بار آورندحضور آنها در زخم ها - از جمله برش های سزارین - نشان دهنده مشارکت فعال آنها در بهبود استدر موارد دیگر، سلول های جنینی از جفت در جریان خون به مناطقی از جمله ریه جاری می شوند، جایی که آنها فقط می توانند به عنوان محرک ها ادامه یابند.

اختیار والدین توصیه می شود

با استفاده از یک رویکرد همکاری و درگیری، نویسندگان پیش بینی های قابل تردید در مورد شرایطی را که موجب همکاری یا رقابت جنین جنین می شوند و اثرات مثبت یا منفی آن بر سلامت مادران را نشان می دهد، فراهم می کند.

"نظریه همکاری و تجزیه و تحلیل تکاملی ابزار قدرتمند برای کمک به ما در بازتولید اثرات پیچیده سلول های جنینی در بدن مادر است. آنها می توانند به ما کمک کند پیش بینی زمانی که سلول های جنینی احتمالا به سلامت مادران کمک می کند و زمانی که آنها ممکن است دستکاری بافت مادر برای مزایای فرزندان و بالقوه مشارکت در بیماری مادران در این فرآیند، "Aktipis می گوید.

تئوری تکاملی نشان می دهد که سلول های جنینی همکاری می کنند تا سلامت مادران را ارتقا دهند، در حالی که هزینه های اقتصادی این کار کم است، به عنوان مثال، در نگهداری بافتاز آنجا که هزینه های سلول های جنینی بالا است، از جمله تقسیم منابع محدود بین جنین و مادر، رقابت بیشتر نتیجه می شود، با افزایش تداخل منجر به اثرات مضر برای مادر، در حال توسعه جنین و یا هر دو.

داستان های مربوطه

·         چاقی طولانی مدت بعد از زایمان ممکن است به دلیل برنامه ریزی مجدد متابولیسم انرژی مادران باشد

·         حفاظت از سرطان پستان از حاملگی چند دهه بعد آغاز می شود، مطالعه می یابد

·         مدیریت تهوع و استفراغ در دوران بارداری بیشتر از آنچه قبلا تصور می شد هزینه NHS را کاهش می دهد

به نظر می رسد سلول های جنینی نقش اساسی در سینه های زن بازی می کنند و بیش از نیمی از زنان مورد بررسی قرار گرفته اندبا توجه به تکامل سلولهای مادر و جنین در طی دوره 160 میلیون ساله تکامل پستانداران پستان، به نظر می رسد که سلول های جنینی شرکت کنندگان فعال در پستان و شیردهی هستند.

تولید شیر یک فعالیت حیاتی، اما انرژی برای مادر است، نیاز به تنظیم ظریف استشیردهی نامناسب - یک بیماری رایج - ممکن است با تعداد سلول های جنینی کم در بافت پستان ارتباط داشته باشد. (این فرضیه نشان می دهد که آزمایش ساده و غیر تهاجمی برای فراوانی سلول های جنینی در شیر مادر می تواند اولین شواهد قطعی تأثیر سلول های جنینی بر سلامت مادران باشد.)

با توجه به سرطان پستان، اطلاعات موجود یک تصویر پیچیده را نشان می دهددر زنان مبتلا به سرطان سینه ، جنین های جنینی به طور کلی در زنان مبتلا به سرطان سینه ، در مقایسه با زنان سالم، نشان می دهد که ممکن است نقش محافظتی ایفا کننداز سوی دیگر، برخی از داده ها نشان می دهد که سلول های جنینی ممکن است با افزایش گذرا در خطر ابتلا به سرطان سینه در سال های بلافاصله پس از بارداری مرتبط باشد.

غده تیروئید طیف وسیعی از عملکردهای نظارتی را انجام می دهد و در دوران بارداری، در انتقال موثر گرما از مادر به فرزند دخیل استباز هم، سلول های جنینی که در تیروئید یافت می شوند، متصل می شوند و ممکن است فعالیت تیروئید را به منظور افزایش انتقال حرارت به جنین، به طور بالقوه در هزینه های پر انرژی مادر انجام دهند.

سلول های جنینی در خون و بافت تیروئید زنان با بیماری های تیروئید شامل تیروئیدیت هاشیموتو، بیماری گریوز و سرطان تیروئید در مقایسه با زنان سالم بیشتر دیده می شوند. (جالب توجه است که سرطان تیروئیدتنها نوع خاصی از سرطان غیر جنسی است که در زنان بیشتر از مردان دیده می شود.) نویسندگان پیشنهاد می کنند که سیستم مادر در تلاش برای کنترل کنترل نفوذ سلول های جنینی ممکن است سطح خطرناکی از autoimmunity و التهاب.

جذب جنین

خلاصه کنونی نشان دهنده یک گام پیشین در راستای بیرون کشیدن اثرات بی شماری از میکروسموریزم جنین بر سلامت انسان استیکی از امکانات بسیار مهیج که در تحقیق جدید مطرح شده این است که سلولهای جنینی ممکن است مسیرهای عصبی را کنترل کنند و احساسات و رفتار را کنترل کنندآنها ممکن است، برای مثال، مکانیزم های ربوده شدن را که موجب انتشار اکسي توسين، هورمون طولاني همراه با پيوند عاطفي مادر و نوزاد، شود.

در واقع، سلول های جنینی در طیف گسترده ای از تظاهرات فیزیکی و عاطفی مادر، از جمله بیماری های مرتبط با بارداری مانند بیماری صبحگاهی و افسردگی بعد از زایمان، ممکن است مظنون باشندحتی شروع اولیه یائسگی می تواند نتیجه تلاش سلول جنین برای حذف مادر از فرزند دیگر باشد تا بتواند حداکثر منابع برای جنین و در نهایت کودک رشد کند.

در نهایت، نویسندگان خاطرنشان می کنند که میکروشیمیایی جنین ممکن است یک قطعه از پازل ظریف و سرحال و پیچیده استترافیک سلولی در واقع دو طرفه است و جنین سلول های مادر را دریافت می کند.سلولهای جنینی از بافت مادر ممکن است در حین بارداری بعدی مانع جفتی شوند، که به طور بالقوه بر سلامت پسران بعد تاثیر می گذاردبه منظور مسائل پیچیده تر، سلول هایی از جنین های بعد نیز می توانند از جفت عبور کنند تا بتوانند وارد عرصه میکروکنترلر شوند، شاید رقابت برادران خود را برای منابع محدود مادر معرفی کنند.

در نهایت سلول های جنینی ممکن است وسیله ای جدید و قوی برای تشخیص شرایط موجود و پیش بینی سلامت مادران درازمدت ارائه دهندهمانطور که نويسندگان خاطرنشان مي كنند، در آينده مي توان آنها را نيز درمان كرد، به طور بالقوه براي درمان شيردهي فقير، بهبود زخم، كاهش تومور و احتمالا اختلالات روان شناختي مرتبط با بارداري.

شناسایی سلول های جنینی در بافت های روده مادر، کبد و مغز تنها اولین قدم است.

محققان برای بررسی عملکرد واقعی این سلول ها باید بیان ژن و ارتباط آنها با بافت های مادر را بررسی کنندبازرسی سلولهای مادر در بافت های اطراف کمک می کند تا تعیین کنند که آیا آنها سلول های ایمنی هستند که هدف قرار دادن interlopers سلول های جنینی یا سلول های اپیتلیال طبیعی هستند که در هماهنگی وجود دارند.

Aktip می گوید: "اگر تحقیقات آینده پیش بینی های این چارچوب را پیش بینی کند، می تواند راه ما را در برخورد با انواع بیماری هایی که زنان، به خصوص مادران جدید را تحت تأثیر قرار می دهد، تغییر دهد."

روشهای پیشرفته غربالگری دانشمندان را در گفت وگو پیچیده بین سلول های جنینی و مادر، و درک ما از سلامت مادران و بیماری های مادر، به گوش می رسانند.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2408
 • کل نظرات : 25
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 18
 • آی پی دیروز : 29
 • بازدید امروز : 91
 • باردید دیروز : 91
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 262
 • بازدید ماه : 1,265
 • بازدید سال : 1,265
 • بازدید کلی : 16,142