close
تبلیغات در اینترنت
زنان دشمن بیشتر احتمال دارد که آترواسکلروز داشته باشند
loading...

بهترین مشاور

سخت تر شدن شریان های عروق کرونر بیشتر در زنان است که آنها و همسرانشان در دوران اختلافات زناشویی ابراز خصومت می کنند و در همسران شایع تر است، زمانی که آنها یا همسرانشان به طور کنترل رفتار می کنند. اینها یافته های کلیدی مطالعه 150 زوج سالم و بزرگتر، بیشتر از 60 سالگی است که توسط پروفسور تیم اسمیت و سایر روانشناسان دانشگاه یوتا انجام شده است . اسمیت می گوید: "زنان که خصمانه هستند بیشتر احتمال دارد که آترواسکلروز [سخت شدن شريان های عروق کرونر] باشد، به خصوص اگر همسران آنها خصمانه…

زنان دشمن بیشتر احتمال دارد که آترواسکلروز داشته باشند

tina بازدید : 1 شنبه 22 دي 1397 نظرات ()

سخت تر شدن شریان های عروق کرونر بیشتر در زنان است که آنها و همسرانشان در دوران اختلافات زناشویی ابراز خصومت می کنند و در همسران شایع تر است، زمانی که آنها یا همسرانشان به طور کنترل رفتار می کنند.

اینها یافته های کلیدی مطالعه 150 زوج سالم و بزرگتر، بیشتر از 60 سالگی است که توسط پروفسور تیم اسمیت و سایر روانشناسان دانشگاه یوتا انجام شده است .

اسمیت می گوید: "زنان که خصمانه هستند بیشتر احتمال دارد که آترواسکلروز [سخت شدن شريان های عروق کرونر] باشد، به خصوص اگر همسران آنها خصمانه باشند." "میزان تسلط یا کنترل در زنان یا شوهرانشان به سلامت قلب زنان مربوط نیست."

وی افزود: "در مردان، خصومت - خصومت خود و یا همسرشان در طول تعامل - به آترواسکلروز وابسته نبود." "اما سلطه یا رفتار کنترلشان - و یا سلطه همسرانشان - مربوط به آترواسکلروز در شوهران بود."اسمیت خلاصه می کند: "یک رابطه با کیفیت پایین یک عامل خطر برای بیماری های قلبی عروقی است."

مرکز مشاوره خانواده

اسمیت این مطالعه را با روانشناسان دانشگاه یوتا سینتیا برگ، استاد انجام داد؛ برت اوچینو و پل فلورسیم، هر دو استادان؛ و گل پریس، یکی از اعضای پس از دکتری دانشگاه یوتا در حال حاضر در دانشکده وست مینستر کالج در سالتلیک سیتی است.

مطالعه - که در سال 2002 آغاز شد و در سال 2005 به پایان رسید - شامل 150 زوج متاهل با حداقل یک عضو 60-70 ساله و دیگری بیش از پنج سال سن یا بیشترزوج ها از طریق تبلیغات روزنامه ها و شرکت رای گیری استخدام شدندکسانی که مشارکت داشتند هیچ سابقه بیماری قلبی عروقی نداشتند و برای آن دارو مصرف نمی کردند.

هر همسر و همسر 150 دلار برای شرکت در این برنامه پرداخت کردند و همچنین 300 دلار سی تی اسکن رایگان برای بررسی کلسیفیکاسیون در شرایین عروق کرونری خود دریافت کردند - شریانهایی که عضلات قلب را فراهم می کنند و در هنگام مسدود شدن می توانند منجر به حمله قلبی شونداسمیت می گوید که در افراد سالم دیگر، کلسیفیکاسیون، سخت شدن و تنگ شدن شریان ها است که آنها را در معرض خطر ابتلا به حمله قلبی قرار می دهد.

هر زوجی گفته شد که یک موضوع را انتخاب کند - مانند پول، قانون، کودکان، تعطیلات و وظایف خانگی - که موضوع اختلافات در ازدواج آنها بودسپس، هنگام نشستن در صندلی های راحت و روبرو شدن با یکدیگر در یک میز، هر زن و شوهر موضوع مورد نظر را به مدت شش دقیقه در حالی که فیلم برداری شدند، مورد بحث قرار دادند.

دانشجویان فارغ التحصیل روانشناسی مکالمات ویدئویی را رمزگذاری کردند تا "هر نظر که منعکس کننده یک تفکر کامل" بود، یک کد نشان داده شد که میزان آن نسبت به خصمانه و متخاصم و مطیع نسبت به غالب یا کنترل است.

مثلا نظرات مانند: "شما می توانید گاهی اوقات احمقانه" و یا "شما بیش از حد منفی تمام وقت"، به عنوان خصمانه و غلط کدگذاری شده استیکی دیگر از نظریات غالب و کنترل کننده این است: "من نمی خواهم که شما این کار را انجام دهید؛ من می خواهم که این کار را انجام دهید."

اسمیت می گوید: "نظر گرم و تلخ می تواند باشد،" اوه ایده خوبی است، بگذارید این کار را انجام دهیم ". "یک گرم کمتر خواهد بود،" اگر آن را برای شما مهم است، من آنچه شما می خواهید انجام دهید. " یک دیدگاه غیر قابل تحسین و تسلی دهنده، "اگر شما از پشت من بیرون بیایید، آنچه را که میخواهم انجام خواهم داد."

اسمیت می گوید برخی از بحث های زناشویی آرام و صلح آمیز بوده اما در بعضی موارد زوج ها کاملا خصمانه هستند و دانشجویان فارغ التحصیل روانشناسی آنها را به مشاوره ازدواج ارجاع می دهندمحققان تصور می کردند رفتار زن و شوهر در طی بحث منعکس کننده الگوی رفتاری خود را در دراز مدت می دانند، هرچند یک جفت زناشویی در مقابل محققان احتمالا "یک نسخه خاموش از آنچه در خانه می گذرد، می افزاید".

دو روز پس از بحث، هر دو زن تحت سی تی اسکن سینه در مرکز پزشکی پیشرفته پزشکی دانشگاه یوتا قرار گرفتندپزشکان از یک مقیاس استاندارد برای اندازه گیری سطح سرمی کلسفیکردن عروق کرونر استفاده کردند. این نشان دهنده ایجاد پلاک آترواسکلروز در شریانهایی است که خون را به قلب عرضه می کنند.

داستان های مربوطه

·         داروهای ارزان قیمت و موثر کاهش عوارض جانبی قلبی عروقی را کاهش نمی دهد

·         اسکن های شخصی که میزان آترواسکلروز را نشان می دهند، به کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی کمک می کند

·         روغن ماهی یا مکمل های اسید چرب امگا 3 می تواند از حملات قلبی جلوگیری کند

از آنجا که شرکت کنندگان سالم بودند، هیچیک از آترواسکلروز "سکوتکه توسط سیتی اسکن شده بود، به یک اورژانس پزشکی تبدیل نشداسمیت می گوید: "اما افرادی که نمرات بالایی داشتند، نیاز داشتند که با دکتر خود در مورد آن بحث کنند، زیرا به لحاظ آماری آنها خطر ابتلا به بیماری عروق کرونری را بالا می برد".

محققان دریافتند:

 • نظرات متخاصفتر زنان در طول بحث، بیشتر از میزان کلسیفیکاسیون یا سخت شدن سرخرگها استو "به خصوص سطح بالای کلسیفیکاسیون در زنان" یافت شد که به شیوه ای خصمانه و غیر دوستانه رفتار می کردند و با همسرانشان هم خصومتی و غیر دوستانه داشتند ".
 • میزان اینکه همسران یا همسران خود را به نحوی غالب یا کنترل رفتار می کنند، به شدت سخت شدن سرخرگهای همسران ارتباط نداشتند.
 • میزان چاقی که زن و شوهر با خصومت با آن صحبت کردند هیچ ارتباطی به شدت سخت شدن شریان ها در شوهران نداشتند.
 • شوهراني که سلطه بيشتري يا رفتار کنترلي نشان دادند يا زنهايي که اين رفتار را نشان مي دادند، احتمال بيشتري نسبت به ساير مردان داشتند که سخت تر شدن شریان ها باشد.

"راه دیگری برای گفتن این است که کنترل داشتن یا ازدواج با کسی که کنترل است به اندازه کافی برای ترویجآترواسکلروز در مردان است"، اسمیت می گوید: "بنابراین در زوج هایی که مبارزه برای کنترل وجود نداشت - جایی که آن یک مسابقه نبود - این مردان دارای سطوح پایینتری از آترواسکلروز بودند.

برای خلاصه کردن این همه، خصومت در دوران اختلافات زناشویی برای قلب زنان بد است، در حالی که کنترل رفتار در هنگام اختلافات زناشویی برای قلب مردان بد است.

اسمیت می گوید: "اختلاف نظرها یک واقعیت اجتناب ناپذیر از روابط است." "اما ما در حین اختلافات صحبت می کنیم به ما فرصتی برای انجام کاری سالم می دهد."

"اگر شما در مورد سلامت قلب مردان نگران بودید، از زوج ها بخواهید راه هایی برای صحبت کردن در مورد اختلافات را بدون تلاش برای کنترل هر یک از دیگران پیدا کنند. اگر شما درباره سلامت قلب زنان نگران بودید، زوج ها را تشویق کنید تا راه هایی برای اختلاف نظر پیدا کنید" T خصومت. "

او اضافه می کند که همسران نسبت به یکدیگر نگران یکدیگر هستند و از خصومت و کنترل رفتار در حین اختلاف نظر جلوگیری می کنند.

اسمیت می گوید: تحقیقات قبلی نشان می دهد که "روابط نزدیک برای سلامت قلب ما مناسب است. داشتن روابط شما را در خطر کمتری نسبت به احساس تنهایی و جدا شدن قرار می دهد." اما مطالعه جدید نشان می دهد که "کیفیت آن روابط مهم است."

علاوه بر این، "ابعاد کیفیتی که مهم هستند برای مردان و زنان متفاوت است. دیدگاه های متداول هماهنگی در مقابل اختلاف - چگونگی تعاملات گرم و دردناک - برای زنان واقعا برای زنان اهمیت دارد، اما بعد دیگری از کیفیت برای مردان مهم تر است و که با قدرت و کنترل در روابط است. "

اسمیت می گوید یک عامل رایج، خشم است: خشم همسران از احساس خصومت و یا خصومت؛ و خشم شوهر از تجربه و یا حداقل درک یک چالش به حس خود را از کنترل.

او اضافه می کند که "مطمئنا با یک بخش بزرگ از ادبیات پیشین در مورد احساسات، روابط و سلامت سازگار است." "این رمان در مورد این مطالعه یک عکس فوری از اینکه چگونه زوج ها با یکدیگر صحبت می کنند و مربوط به یک بیماری خاموش، پیشرونده و بالقوه مرگبار هستند، است."

اسمیت نیز در مورد یافته های دیگر احتیاط بیشتری ارائه می دهد.

او می گوید: "افراد مبتلا به بیماری های قلبی به دلایل زیادی هستند." "اگر کسی گفت:" مهمترین چیز برای حفظ سلامت قلب من چیست؟اولین پاسخ من این است: "سیگار نکشید"، "ورزش" و "خوردن یک رژیم منطقی". اما جایی در لیست خواهد بود، "توجه به روابط شما".

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2408
 • کل نظرات : 25
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 18
 • آی پی دیروز : 29
 • بازدید امروز : 89
 • باردید دیروز : 91
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 260
 • بازدید ماه : 1,263
 • بازدید سال : 1,263
 • بازدید کلی : 16,140