close
تبلیغات در اینترنت
بهترین مشاور - 8
loading...

بهترین مشاور

مشاوره/-

tina بازدید : 0 پنجشنبه 20 دي 1397 نظرات ()

مشاوره جنسی

سلام . خانم من دوست دارد که به ا صطلاح پایینشو بخورم اما من به علت ترشحات و بوی آن ناحیه اجتناب کردم. پیشنها د شما چیست؟ ایا هنگام خوردن چیزی ترشح می شود؟ممنون

با سلام دوست عزیز اینکه ترشخاتی نباشد که امکان ندارد چون به هر حال عمل رابطه جنسی و لذت باعث خروج رطوبت از همسر شما خواهد شد منتهی بحث این است که اگر ایشون از این کار لذت می برند و شما نگران بو و طعم وازن هستید می شود با استفاده از خوشبو کننده ها و تمیز کردن اون قسمت ارتباط رو بدون مشکل اداره کرد .یعنی ایشون اگر از چنین مساله ای لذت می برند باید به خواست شما درارتباط توجه داشته باشند .و باید دید ایا همسر شما این کار رو برای شما انجام می دهند یا خیر ؟اگر ایشون با شما چنین ارتباطی داشته باشند طبیعتا چنین انتظاری دارند و خوب برای ایشون هم قطعا داشتن چنین مساله ای اسان نخواهد بود ولی چون موجب لذت برای شما ست انجام می دهند مسائل مربوط به رابطه کاملا سلیقه ای و با توجه به خواست دو طرف صورت می گیرد .د ر هر صورت اگر به هیچ وجه نمی توانید این شرایط را بپذیرید طرق ارضای دیگری را مشخص کنید و در این باره به همسرتون توضیح بدید که نمی تونید با این مساله کنار بیاید و خوب طبیعتا شاید اشتباه باشد ولی این مساله اضطراب شما را در رابطه افزایش می دهد و موجب می شود لذتی که بای طرفین نبرند .

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

982122354790
موفق باشید

پیشنهاد آشنایی از طرف دختر به پسر/-

tina بازدید : 0 پنجشنبه 20 دي 1397 نظرات ()

آشناییپیشنهاد

باسلام
من دختری 22 ساله و دانشجوی دندان پزشکی هستم.
مدتیه از یکی از دوستان سال بالاییم خوشم میاد و اصلا مدل دختر هایی که با کلی پسر بودن و … نیستم!
حس کردم شاید ایشون هم به من علاقه داشته باشه.
چندین جا این مطلب رو خوندم که حرف رو توی دلمون نگه نداریم و من میخوام با گفتن اینکه : میخواستم باشما بیشتر آشنا بشم ، فکر خودم رو دسته بندی و آزاد کنم.
به نظرم خیلی منطقی تر و حتی با شخصیت تر از حالتیه که بخوای هی پیام الکی به طرف بدی… زورکی باش حرف بزنی…
خیلی شیک با مطرح کردن این موضوع ، موضع خودم رو مشخص میکنم.
شاید برای شما قابل لمس نباشه ولی من استخاره کردم و خوب اومد و خب یه حس بهتری نسبت به تصمیمم گرفتم.
پسری که ازش صحیت میکنم سال بالایی منه. سر به زیره و با هم سلان علیک داریم. کاری باشه به اون مربوط باشه یا من برای هم مطرح میکنیم و …
از طرفی تفکراتش و حتی شکل ظاهریش خیلی شبیه به منه…
حالا نظر شما رو در این ارتباط میخواستم

0 votes

با سلام
دوست عزیز اینجا چند تا مساله مطرح می شود ا- بحث فرهنگی و پذیرش مطرح کردن شما و قابل قبول بودن برای این فرد که واقعا از این رفتار حس خوشایندی داشته باشد یا خیر 2- بحث اعتقادات مذهبی چون اگر فردی باشد که عقاید مذهبی داشته باشد مطمئن باشید شاید جلو امدن شما برایش جالب نباشد چون اصولا مردها از افراد مغرور بیشتر خوششون میاد و به سمت اونها کشیده می شوند و اگر واقعا احساس کنند به درد ازدواج می خورند و ملاک های اونها رو دارند تعللی نخواهند داشت .و شما هم که با هم سلام علیک دارید و خوب موقعیت تحصیلی خوبی هم دارید یعنی فکر می کنید ایشون اگر بخواهند با توجه به اینکه شما فردی نیستید که اهل ارتباط باشید با پسر ها و ..پیش قدم نخواهند شد یعنی شجاعت مطرح کردن را ندارند ولی قرار است همراه زندگی شم ا باشند ؟؟بهتره به این مساله کمی معقولانه تر نگاه کنید و خوب حالا که علاقه وجود دارد چرا از طریق واسطه ای مطمئ اقدام نمی کنید که مطرح کنند و شاما رو به ایشون معرفی کنند اگر ایشون در پاسخ شما مطرح کنند شرایط ندارند و یا هر چیز دیگر واقعا در روحیه شما تاثیر منفی نخواهد گذاشت .بهتره بیشتر فکر کنید درسته راحت مطرح کنید و موضع رو مشخص کنید بهتره و از بلاتکلیفی خارج می شوید ولی این در ذهن شماست برای شما یی که نسبت به ایشون حس دارید شنیدن جمله منفی اصلا خوشایند نخواهد بود و تاثیر منفی در زندکی اینده شما خواهد داشت و بدتر اینکه شما هم دانشگاهی هستید و باز هم را می بینید پس بهتره نسنجیده اقدام نکنید پاسخی که واسطه بگیرند ضمن حفظ شان شما در هر صورت پذیرفتنی تر است .اگر مثبت باشد که هیچ اگر منفی باشد شما لااقل از برخورد با ایشون معذب نخواهید شد مگر اینکه انقدر ظرفیت در خودتون می بنید ک ه اصلا ناراحت نشوید
در هر حال امیدوارم خوشبخت باشید
در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
موفق باشید

تاثیر محیط های نامساعد بر کودکان

tina بازدید : 1 پنجشنبه 20 دي 1397 نظرات ()

بررسی مشکلات خانواده و سلامت روان فرزندان

برای این که در کودک این توانایی وجود داشته باشد که به سبکی سالم و بهنجار رشد و تکامل یابد، باید نیاز های فیزیکی، شخصیتی و اجتماعی او در حد معقول ارضا شوند. اگر مشکلاتی همچون؛ مشکلات رفتاری، بزهکاری و ناشادی کودک و نوجوان در آنان وجود دارند اساسا مربوط به ناکامی در رفع این نیاز ها می باشد. در کودکان و نوجوانان عواملی مانند: شرایط نامساعد خانوادگی سبب بروز ناکامی و در نهایت ناسازگاری در آنان می شود. از جمله ی اینشرایط ، خانواده هایی از هم پاشیده، سخت گیری و محدودیت شدید، طرد شدگی، فقر و کمبود های شخصی، نبودن معیار های صحیح اعتقادی و اخلاقی در خانواده و غیره را می توان نام برد.

بیشتر بخوانید:

خانواده و سلامت روان فرزندان

الگوهای خانواده و پرخاشگری کودکان

خانواده های از هم پاشیده

امکان دارد خانواده ها به دلایل مختلف از هم بپاشند. مرگ یکی از والدین یا هر دوی آنها، غیبت یکی از والدین به علت طلاق و جدایی، و نیز تعهدات نظامی و شغلی که یکی از والدین در مأموریت طولانی مدت باشند ، بیماری طولانی و یا …، همگی از عواملی هستند که می توانند خانواده هایی از هم گسسته به وجود بیاورند. کودکی که یکی از والدینش را از دست بدهد، به خصوص در سال های اولیه ی دبستان، در بخشی از موارد دچار بحران های عاطفی و احتمالا ناامنی خواهد شد.

تحقیقاتی در مورد کودکان متعلق به خانواده های از هم پاشیده وجود دارند که نشان می دهند که این گونه کودکان از عقب ماندگی تحصیلی و یا برعکس برخوردار از پیشرفت خوب تحصیلی هستند. در مقایسه با کودکانی که متعلق به خانواده هایی گرم و صمیمی هستند ، این کودکان احتمالا دارای مشکلاتی جسمی، عاطفی، اجتماعی و رفتاری بیشتری می باشند و کلا به نسبت ناسازگار تر می باشند. کودکانی که والدین شان به علت طلاق یا هر علت دیگری جدا ازهم زندگی می کنند، نسبت به کودکانی که والدین آن ها فوت شده اند مشکلات بیشتری خواهند داشت. از جمله ی این مسائل شامل: حساسیت زیاد و زود عصبانی شدن، کم توجه کردن به تایید و توجه اجتماعی، خود داری، افسردگی، و بیش از همه احتمالا دروغ گویی، دزدی و اشکال مختلفی از نافرمانی را می توان ذکر کرد. به نظر می رسد که تعارض و هیجانات عاطفی که منجر به طلاق می شود، در ایجاد چنین واکنش هایی بیش از صرف طلاق مؤثر است. والدینی که اختلافات خود را می توانند با مسالمت حل کنند متاسفانه اغلب فرزندان خود را وجه المصالحه قرار می دهند ، بدون آن که از این حقیقت تلخ آگاهی داشته باشند که بر اثر سهل انگاری و یا خود خواهی آنان، چه عواقب بدی در انتظار فرزندانشان خواهد بود.

طرد شدن زیاد در خانواده

بسیاری از کودکان به خانواده هایی تعلق دارند که از عشق و محبت و علاقه و احترام کافی والدینشان برخوردار نبوده اند، به همین دلیل نیاز کودک به محبت و امنیت مورد تهدید واقع شده، و در او احساس تنهایی و بی پناهی باقب مانده است. رفتار والدین می تواند در شکل های مختلف در کودک تجلی گردد؛ از جمله بی اعتنایی و بی توجهی به کودک ، جدایی از او ، تنبیه و تهدید کودک، نق زدن به او، تحقیر او در حضور دیگران و مقایسه ی ناعادلانه ی او با کودکان دیگر خانواده ها.

کودکانی که از سمت خانواده های خود طرد شده اند؛ این افراد در مدرسه، خانه و همچنین موقعیت های دیگر، علائمی نا سالم از خود بروز می دهند. یکی از این موارد آن است که؛ به دلیل جلب توجه دیگران به سمت خود، رفتاری خاص از خود بروز می دهند که این نوع رفتار در کودکانی بی نهایت شیطان و بیش فعال و ناآرام و بی قرار دیده می شود. مطالعات نشان می دهند که والدین این کودکان با آنان با خشونت برخورد می کنند و یا آنان از سمت خانواده طرد شده اند، دچار بی ثباتی عاطفی هستند و اگر مرتکب به اشتباه یا گناهی شوند، خود را مقصر نخواهند دانست. کودکانی که با پاسخ های عاطفی والدین خود کمتر مواجهه بوده اند، در ایجاد رابطه ی نزدیک با دیگران ، بیشترین مشکل را خواهند داشت، و نیز تا هنگامی که مطمئن نشوند که با محبت به آنان پاسخ داده خواهد شد، محبت کردن را بسیار سخت می یابند.

پذیرفتن کودک توسط هر بزرگسالی که مورد احترام کودک و هم سن و سالان او باشد، مانند معلم، حداقل تا حدودی می تواند تجربه ی طرد شدگی در خانواده را جبران نماید.

محدودیت زیاد از سوی خانواده

والدینی که خودشان احساس ناامنی و اضطراب دارند، اکثرا نسبت به فرزند خود بسیار سخت گیر خواهند بود. این گونه خانواده ها ، تمام نیاز های مادی کودکشان را مهیا می کنند ولی از اینکه او با هم سالان خود بازی کند و یا بدون والدین از خانه خارج شود بسیار محدودیت ایجاد می کنند و حساسیت بسیاری دارند. این گونه کودکان خصوصیات رفتاری خاصی دارند و از جله آن ها شامل؛ پرخاشگری، خود خواهی، عدم مسئولین و به طور کل ، گرایش به رفتار همچون عادات عصبیریال مانند مکیدن انگشت، زود عصبی شدن و از کوره در رفتن وشب ادراری، اغلب در میان این گونه کودکان مشاهده می شود. مشکل عمده ای که این گونه کودکان دارند، ناسسازگاری اجتماعی می باشد. به این صورت که در برقرار کردن رابطه با کودکان دیگر، گاهی خود خواه تر، پر توقع تر، و نسبتا متظاهر تر می باشند و در رابطه با بزرگترها، گاهی خشن و بی ادب و نافرمان هستند.

به طور کلی این گونه کودکان نیاز فراوان به اجتماعی شدن دارند، با این حال به همدردی و درمان واقع بینانه و قاطع نیازمندند. پس از گذشت مدتی به نسبت طولانی، این نوع کودکان از طریق معاشرت و محالست با افرادی خارج از خانواده می توانند رفتار اجتماع پسند را یاد بگیرند. بدون شک با ورود این کودکان به مدرسه، می تواند با مسئولیت دادن و غلبه بر رفتار کودکانه و خود خواهانه ی این نوع کودکان، کمک بسیاری به آن ها بکند.

عیب ها و نقص های شخصی

 اگرچه وظیفه ای را به کودکی محول کنیم و او از لحظ جسمی و یا ذهنی توانایی انجام آن را نداشته باشد، به طور حتم احساس ناکامی می کند. کودک معلول در مقایسه با کودک بهنجارو نرمال، برای سازگار شدن، با مشکلات بیشتری مواجهه است.

تحقیقات و مطالعات تجربی این موضوع را این گونه نشان می دهند که ناسازگاری بین افراد معلول جسمی و یا دارای نقص عضو ، به احتمال زیاد به مراتب بیشتر از افراد بهنجار و سالم از لحاظ جسمی می باشد. این گونه سازگاری های رفتاری شامل: کم روئی، گوشه گیری، ترس، احساس حقارت، ناپختگی عاطفی، جنسی و روانی، تنهایی و نداشتن دوست، واکنش های پارانوئید، حساسیت زیاد، کمبود محبت، رفتار برای جلب توجه، هدف هایی دور از دسترس، پرخاشگری شدید، عصبانیت، تنش و… می باشد.

باید به این امر توجه کامل داشت که تنها شرایط، علت ناسازگاری نیست، بلکه برداشت و نگرش کودک نسبت به وضع خود است که سبب تعیین واکنش های او می شود. باید والدین و مربیان نکونه هایی از افرادی را به کودک نشان بدهند که با عیب ها و نواقص و نارسائی های زیادی که در زندگی آنان وجود دارد، موفقیت هایی را کسب کرده اند.و به این شکل به کودک کمک می کنند تا بتواند محدودیت های شخصی خود را فراموش کند، و حداکثر استفاده را از خصوصیات مثبت خود می کند.

فقر  در خانواده

همه ی کودکانی که متعلق به خانواده هایی غیرمرفه  هستند، کودکانی دشوار نمی باشند، ولی موقعیت و شرایط غیرمرفه، فقر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، بدون شک برای سازگاری مطلوب فرد، زمینه هایی نامساعد و شرایطی نامطلوب هستند.

به طور خلاصه موقعیت کودک در خانواده، روابط بین آنان با والدین، تعداد و جنسیت فرزندان و ترتیب تولد آنان، وجود ارزش ها و معیار های صحیح اخلاقی و اعتقادی در خانواده، حضور دیگر افراد فامیل در خانه، روابط با همسالان و بچه های محله و دیگر عوامل مربوطه، همانند عوامل فرهنگی و اقتصادی، همگی با تعامل و در هم ورزی خود ، سبب شکل گیری شخصیت کودک می شوند. خوشبختانه بعضی مواقع تغییر در بخشی از عوامل امکان پذیر می باشد. مواردی وجود دارند که سبب می شود به والدین در درک و شناخت فرزندان و همچنین به یادگیری اصول تربیت کودک کمک می کنند ، این موارد شامل؛ برنامه های تربیتی از طریق رسانه های همگانی و آموزش های غیر رسمی، کتاب هایی ساده حاوی دستورالعمل های تربیتی و اخلاقی و اعتقادی می باشند. علاوه بر اینها، جلسات مشاوره ی فردی مشاور یا معلم با والدین، در مشخص ساختن مشکلات و کمبود ها و نارسایی هایی که در خانه و یا مدرسه وجود دارند و همچنین اقداماتی سازنده در جهت جبران آن ها، می توانند بسیار ارزشمند و موثر و مفید واقع شوند.

منبع:مشاورکو

با مخالفت خانواده برای ازدواج باید چه کرد؟/-

tina بازدید : 0 پنجشنبه 20 دي 1397 نظرات ()

ازدواج

با سلام
من دختری 31 ساله هستم که با پسری 29 ساله به قصد ازدواج 10 ساله در رابطه هستیم و از 6 سال پیش تصمیم گرفتیم به رابطه شکل رسمی بدیم ولی هنوز به نتیجه نرسیدیم.
خانواده پسر با این ازدواج مخالف هستند و به هیچ وجه اجازه ی ازدواج به ما نمی دهند. از آنجا که پسرشان سر به راه است و متاسفانه شخصیت مستقلی ندارد از اینکه من به واسطه ی بزرگ تر بودن و مستقل بودنم برای پسرشان حاکمیت داشته باشم واهمه دارند. این در حالی است که پدر خانواده فوت شده و مسئولیت زندگی شان بر عهده ی پسر 31 ساله ی خانواده است که شخصیتی کاملا مستبد و زور گو دارد که البته مادر خانواده هم کاملا مستبد هستند و هر دو مثل یک دیوار محکم جلوی ما ایستاده اند.
از 6 ماه پیش ما فشار روی خانواده را بیشتر کردیم، صحبت ها پیاپی شده، حتی پسر 1 ماه خانه را ترک کرد و منتظر عکس العمل مادرش موند ولی کاملا بی نتیجه بود. در آخرین اقدام از یک مشاور کمک گرفتیم که در منزل ایشون با مادر و برادرشون صحبت کردند و با مقاومتشون روبرو شدند. به ایشون اعلام کرده بودن که پسرشون مظلوم و آروم هستش و اون دختر کاملا روی پسر ما تسلط و حاکمیت داره و ما این اجازه را نمی دیم…
البته این نکته را هم بگم که من هیچ ارتباطی با خانواده ایشون ندارم و فقط 2 سال پیش مادرشون با من یک ملاقات حضوری کوتاه جهت آشنایی داشتن و بس…
این بلا تکلیفی و سر در گمی رابطه ی ما را هم تحت شعاع قرار داده و ما مدام در بحث و جدال هستیم. من از لحاظ روحی به هم ریخته ام و از نظر مشاور نیاز به روانپزشک دارم، از سمت خانواده خودم که همه در جریان هستن تو فشار هستم و هیچ کاری از دستم بر نمی یاد
جدایی هم واسمون غیر ممکن شده هم به لحاظ احساسی و هم به لحاظ منطقی چون خانواده وبعضی از فامیل از قصد ما برای ازدواج خبر دارن!
متاسفانه ما در مقابل این خانواده ضعیف هستیم ضمن اینکه مادر خانواده گاهی به خاطر بحث راجع به این موضوع راهی بیمارستان می شوند و افراد خانواده، مقصر را خواسته ی غیر معقول پسر می دانند و ایشون را سرزنش می کنند. این در حالی است که پدر خانواده به دلیل ازدواج ناگهانی پسرشون از همسر قبلی به یک هفته نکشیده فوت کردن و حالا اقدام به ازدواج بدون اجازه ی مادر، پسر را دچار ترس و تردید می کنه و ما هیچ راهی نداریم…

از شما مشاور عزیزی که مشکل من را بررسی می کنید خواهشمندم به ما “را حل” بدید، ما هر دو به عواقب این ازدواج آگاه هستیم و پذیرفتیم و الان فقط نیازمند این هستیم که با کمترین مشکل بتونیم ازدواج کنیم و بعد از 10 سال مشکل، آرامش را تجربه کنیم.
عاجزانه نیازمند کمک از سمت شما هستم،
با تشکر فراوان….

0 votes

با سلام
دوست گرامی توجه داشته باشید قطعا ده سال رابطه به امید ازدواج عمر کمی نیست و اصلا جدایی سخت است ول خوب اگر صرفا منطق خانواده بحث مظلوم بودن فرزندشون است و به همین خاطر اجازه ازدواج نمی دهند و شما از ابتدا با این مساله مواجه بودید ادامه دادن اشتباه بوده و حال که حتی حرف مشاور به صورت حضوری هم کاری نکرده باید دو نفری دنبال واسطه ای مطئن از نظر خانوادشون باشید به هر حال مادر ایشون از فردی حرف شنوی خواهد داشت ضمن اینکه اگر واقعا هر دو فکر می کنید در کنار هم خوشبخت خواهید بود خوب می توانید اقدام کنید در غیر این صورت اقدام کردن درست نیست وقتی هنور با هم بحث دارید و شک دارید که ایا می توانید کنار هم قرار بگیرید یا خیر ؟دوست عزیز بهتره واقع بین باشید اگر همه راه ها را امتحان کردید و درنهایت حرف حرف خانواده ایشون بود دیگر ادامه دادن دلیلی نخواهد داشت و صرفا گذر زنان و از دست دادن اینده برای هر دو شما و البته شما بیشتر خواهد بود خوب اگر این جریان منتفی شود شرایط سخت است ولی باید بپذیرید نمی شود در سردرگمی و بلاتکلیفی زندگی کرد .موفق و خوشبخت باشید
در این موردمیتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
موفق باشید

اختلال تیک کودکان

tina بازدید : 0 پنجشنبه 20 دي 1397 نظرات ()

اختلالات تیک یکی از اختلالات شایع دوران کودکی می باشند. تیک عبارت است از؛ حرکات و یا صداهای غیرارادی، ناگهانی، سریع، ناموزون، تکراری و کلیشه ای که فرد مبتلا در مقابل آن تقریبا، نمی تواند مقاومت داشته باشد اما برای مدتی می تواند با اراده، آن را کنترل کند.

تیک ها به طور معمول در اواخر دواران کودکی دیده می شود. اما در طی سال های دیگر، می توان این اختلال را در آن ها دید. تیک ها به دو نوع ساده و مرکب تقسیم بندی می شوند. تیک های ساده معمولی عبارت هستند از؛حرکت های پرتابی گردن ، پرش و یا تغییر شکل دهان، چشمک زدن، چروک پیشانی، بالا انداختن شانه، غنچه کردن دهان، نشان دادن دندان ها ، بالا رفتن ابرو، بیرون آوردن زبان، کشیدن انگشتان، صاف کردن گلو، خرخر کردن، بالا کشیدن بینی، سرفه کردن، عطسه، عوعو کردن و … .

تیک های مرکب عبارت هستند از: رفتار های آرایشی ،  قیافه گرفتن ، حرکات پرشی دست ، شانه ، بازو، خود را زدن ، گاز گرفتن، لمس کردن ، پا به زمین کوبیدن ، بوئیدن اشیاء ، تکرار کلمات و … .

برای مطالعه بیشتر:

عصبانیت و مراحل رشد کودکان

رشد مناسب کودک شما

تیک ها معمولا از طریق اختلال های تطابقی همانند؛ دستکاری بدن، ادامه ی شرایط نامساعد محیطی، به وجود آمدن درگیری های مختلف زندگی و اضطراب های شدید بوجود می آیند. به نظر می رسد که تیک در خانواده هایی که دارای افراد مبتلا به اختلالات تیک هستند شایع تر می باشد و همچنین تیک در مردان سه برابر زنان بیشتر وجود دارد.

به صورت کلی هنوز مشخص نشده است که تیک ها از بین خواهند رفت و یا به انواع مزمن تبدیل خواهند شد. تمرکز و توجه روی تیک اکثرا موجب تشدید آن می شود. به افراد خانواده ها توصیه می شود که تا جایی که امکان دارد، در ابتدا به آن توجهی نداشته باشند اما اگر تیک به حدی شدید باشد که سبب بروز اختلال در عملکرد فرد شود، یا باعث آشفتگی و یا پریشانی هیجانی قابل توجهی شد، معاینات کامل برای آن ها توصیه می شود. برای درمان تیک ها معمولا از روان درمانی و دارو درمانی استفاده می شود. همچنین از روش های رفتاری، خصوصا درمان های ” برگشت عادت ” در معالجه ی تیک های گذرا استفاده می شود و بسیار ارزشمند و تاثیر گذار است.

منبع:e-teb.com

فعالیت های اوقات فراغت با سلامت روانی و فیزیکی مرتبط است

tina بازدید : 0 پنجشنبه 20 دي 1397 نظرات ()در نظر گرفتن زمان برای فعالیت های تفریحی به غیر از خواسته های کاری و مسئولیت های دیگر، افراد به طور فیزیکی و ذهنی بهتر عمل می کننددر واقع، با توجه به یک مطالعه جدید، زمان بیشتری صرف انجام انواع مختلف فعالیت های لذت بخش، بهتر است که سلامت یک فرد باشد.

گفت: "افرادی که در فعالیت های متعدد لذت بخش هستند، از لحاظ جسمی و روحی بهتر می شوند." Karen A. Matthews، Ph.D. او استاد روانپزشکی، اپیدمیولوژی و روانشناسی در دانشکده پزشکی دانشگاه پیتزبورگ است.

این مطالعه به صورت آنلاین در مجله پزشکی روانپزشکی به چاپ رسیده است . مجله Biobehavioral Medicine .

خودارضایی دختر یا پسر

برای مطالعه، 1،400 بزرگسال گزارش دادند که چگونه اغلب آنها در فعالیت های گوناگون از اوقات فراغت، از جمله صرف وقت صرف وقت، بازدید از دوستان یا خانواده، رفتن به تعطیلات، رفتن به باشگاه ها یا فعالیت های مذهبی و یا ورزش بازی، شرکت کردند.

بزرگسالان با نمره بالاتر - نشان دهنده بیشترین زمان صرف شده در فعالیت های اوقات فراغت مختلف - فشار خون پایین، دور کمر، شاخص توده بدنی و اندازه گیری کورتیزول، همه نشانگرهای سلامت خوب است.

"هنگامی که یک فرد در معرض استرس قرار دارد، چیز معمولی این است که فعالیت های لذت بخش را کاهش دهد، زیرا احساس ناراحتی می کنید و زمان بیشتری برای مقابله با استرس لازم است. اما این داده ها نشان می دهد که کاری اشتباه است و فعالیت های لذت بخش شما می توانید مفید باشد، "متیوز گفت.

افرادی که مدت زمان بیشتری را در انجام فعالیت های اوقات فراغت صرف می کنند، شبکه های اجتماعی قوی تر و متنوع تر را نشان می دهند، احساسات بیشتر رضایت و تعامل در زندگی و سطوح پایین افسردگینویسندگان می گویند کسانی که بیشتر اوقات اوقات فراغت را وارد می کنند نیز بهتر خواب می بینند و به طور مداوم عمل می کنند.

داستان های مربوطه

·         ریسک مربوط به استرس در کنترل عملکرد سلول های ایمنی نقش مهمی دارد

·         تیم تحقیقاتی MGH نشان می دهد که چگونه استرس جامد بافت اطراف تومورهای مغزی را تحت تاثیر قرار می دهد

·         نوجوانانی که از تجدید نظر شناختی استفاده می کنند، دارای معیارهای متابولیک بهتر هستند، مطالعه را نشان می دهد

متیوز گفت، مطالعات دیگر ارتباط بین فعالیت های خاصی نظیر ورزش، و بهبود سلامت جسمی و روحی را مورد بررسی قرار داده اند، اما این نخستین نشان می دهد که انباشت منابع متعدد فعالیت لذت بخش به سلامت منجر می شود.

کتی ریچاردز، Ph.D.، یک پرستار ثبت شده و استاد ارتقاء سلامت در دانشکده پرستاری دانشگاه فیلادلفیا دانشگاه پنسیلوانیا گفت: نتایج مطالعه به آنچه که ما در مورد ارتباط بین ذهن و ذهن می دانیم اضافه می کنیم.

ریچاردز گفت: "اگر چه میزان اوقات فراغت هر فرد نیاز فردی بسیار فردی است، ما همه باید بدن و سطوح استرس خود را کنترل کنیم و در فعالیت های اوقات فراغت برای زندگی شاد، سالم و سازنده شرکت کنیم".

توسط امی ساتون، نویسندۀ 
خبرنامه سلامت رفتار نوشتار


پزشکی روانپزشکی: مجله پزشکی بیوفیزیولوژیک، مجله رسمی روزنامه نگاری رسمی انجمن روانکاو آمریکا استبرای اطلاعات، با Victoria White در (352) 476-9552 یا victoriajwhite@gmail.com تماس بگیرید یا از www.psychosomaticmedicine.org بازدید کنید .

Pressman SD و همکاران ارتباط فعالیت های اوقات فراغت لذت بخش با رفاه روانی و فیزیکی. Psychosom Med آنلاین، 2009.

به اشتراک گذاری مشاوره تجویز در میان نوجوانان می تواند پیامدهای خطرناکی داشته باشد

tina بازدید : 0 پنجشنبه 20 دي 1397 نظرات ()


اگر یک نوجوان با آکنه که مصرف Accutane - یک داروی مرتبط با نقایص زایمان - را به دوست خود بدهد، چه کسی باردار است، اما هنوز آن را درک نمی کند، چه؟ متأسفانه این یک سناریو واقع بینانه است.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که یک در پنج نوجوان آمریکایی "قرض دادن" یا "قرض گرفتن" نسخه های متنوع را با عواقب آن می تواند خطرناک و حتی مرگبار باشد.

تحقیقات پیشین نشان داده است که تقریبا 40 درصد بزرگسالان آمریکایی "قرض دادن" یا "قرض دادن" داروهای تجویزی را دارند.

"با این حال، قبل از مطالعه ما، هیچ کس از نوجوانان خواسته بود که چگونه اغلب آنها داروهای تجویزی را به اشتراک گذاشتند، که آنها به اشتراک گذاشته اند و برخی از نتایج آن،" ریچارد گلسورثی، دکترای ریاست تحقیقات و توسعه در Academic Edge، Inc.

رزرو وقت مشاوره

داستان های مربوطه

·         مطالعه بر روی وجود موانع دسترسی به کارآزمایی بالینی اولیه نوجوانان و بزرگسالان است

·         مطالعه: اکثر دانشجویان دهم که هرگز از قارچ استفاده نکردند، انواع مختلف دارو را مورد آزمایش قرار دادند

·         مطالعه FSU، اختلاف نژادی در میان نوجوانانی که واکسن آنفلوانزا دریافت می کنند، می یابد

این مطالعه به صورت آنلاین در مجله سلامت نوجوانان منتشر می شود .

تیم والدسوثی در تنظیمات شهری و حومه در سراسر کشور، 592 جوان و جوان انگلیسی و اسپانیایی را در سن 12 تا 17 سالگی مصاحبه کردمحققان پرسیدند که آیا جوانان تا به حال "قرض گرفته" یا "وام" یک دارو تجویز شده و اگر چنین باشد، چه نوعآنها همچنین خواسته بودند که آیا آنها هر گونه هشدار یا دستورالعمل با دارو و نتایج را دریافت کرده یا دریافت کرده اندبه عنوان مثال، آیا فردی که دارو مصرف می کند به هر دلیلی به پزشک مراجعه می کند؟ آیا عوارض جانبی یا واکنش های آلرژیک رخ داده است؟

علاوه بر خطر عوارض جانبی غیرقابل پیش بینی، به اشتراک گذاری تجویز می تواند به مراقبت های تاخیر یا غیرمتعارف منجر شود، در حالی که نوجوانان به تعویق می اندازند یا فکر می کنند که آنها یک مشکل را حل کرده اندسوء استفاده از "آنتی بیوتیک" به اشتراک گذاشته شده، مشکل رو به رشد مقاومت آنتی بیوتیک را تشدید می کند.

علاوه بر این، 32.4 درصد از جوانانی که در نهایت پزشک را دیدند، اغلب نشان دادند که دارو "قرض گرفته شده" را گرفته انداین می تواند منجر به تعاملات غیرمترقال دارو شود.

محققان دیگر معتقدند افرادی که داروهای تجویزی را خریداری می کنند، اما ما به افرادی با اهداف خوب نگاه می کردیم، برای مثال، برای کمک به دوستانی که پول یا حمل و نقل برای بازدید دکتر نداشتند، گفت: "کریس مهورن، Ph.D. .، استاد روانشناسی دانشگاه دولتی کارولینای شمالی
ملیسا هادو، مدیر اجرایی کمپنی جامعه Ozarks، گفت که این یافته ها به ویژه برای پزشکان، ائتلاف های پیشگیرانه، مشاوران مدرسه، والدین و خود جوانان اهمیت دارد.

او گفت که تحقیقات گذشته نوجوانان "به اشتراک گذاری" داروها و داروهای ضد اضطراب را مورد بررسی قرار داده اند، اما به اشتراک گذاری آنتی بیوتیک ها، قرص های ضد بارداری و داروهای آلرژیک به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است. "این کار به دانش ما در مورد یک مشکل رو به رشدی افزوده می شود ... و از تنوع داروهایی که از این طریق مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند، مشخص نشده است."

اتصال به مردم باعث افزایش پذیرش و کمک به غلبه بر شرم می شود

tina بازدید : 0 پنجشنبه 20 دي 1397 نظرات ()دشوار است کسی که هرگز در زندگی اش شرمسار نبوده است پیدا شود.

شرم یک واکنش رایج است، زمانی که کسی احساس می کند که زیر هنجارهای اجتماعی یا استانداردهای خود کاهش یافته استاز بودن در برابر همتایان خود و نادیده گرفتن شکست در یک آزمون مهم در مدرسه و یا رد شدن در رقص مدرسه، شرم می تواند زنگ داخلی است که تضمین می کند که ما می دانیم زمانی که ما در معرض خطر پیدا کردن خود را در خارج از خطوط پذیرش اجتماعی و مطلوبیت.

  درباره مشاوره خانواده

پژوهشگر دانشگاه آلبرتا جسیکا ون Vliet، که در مجله روانشناسی بریتانیا، Psychology and Psychotherapy: Theory، Research، and Practice ، منتشر شده است، نشان می دهد که در حالی که ممکن است به نظر می رسد مشکل در هنگام شرم آور شدن به نظر برسد، امید به حرکت بیشتر از این است احساسات دردناک

"شرم می تواند ما را به ایجاد تغییرات کمک کند که به حفظ روابط ما و همچنین حفظ محتویات جامعه کمک کند. مهم است تا تأکید کنیم که شرم ضروری و ارزشمند است." "مشکل این است که وقتی مردم از شرم و شرم برآمدند و از دیگران بیرون بروند، نه تنها این می تواند مشکلات روحی و سلامتی را برای مردم ایجاد کند، بلکه دیگر به جامعۀ جامعه کمک نمی کند."

تحقیقات ون ویتلی نشان می دهد که افرادی که احساس شرم و ناامیدی می کنند، تمایل دارند که وضعیت را درونی کنند و بیش از پیش شخصی سازی کنندآنها همچنین به نظر می رسد استعفا دهند که قادر به تغییر احساسات و سرنوشت خود نیستند.

"وقتی مردم شرم می کنند، ممکن است به خودشان بگویند" من باید سرزنش کنم، این همه گناه من است، همه من بد است، و هیچ چیز نمی توانم برای تغییر وضعیت انجام دهم، "ون Vliet گفت. "آنها بسیار با شرمساری که همه دیدگاه خود را از خود میگیرند شناسایی میشوند که منجر به احساس غریبی از بیثباتی میشود."

داستان های مربوطه

·         با استفاده از مجموعه کیت ها و رنگ ها برای پیشبرد تحقیقات زیست شناسی سلولی

·         پاسخ به بزرگترین پژوهش های عصبی تحقیقات امروز

·         گزارش پیش بینی امید به زندگی در سال 2040، اسپانیا می آید در بالای

وان Vliet یادآور می شود که یکی از اجزای کلیدی برای غلبه بر این احساس ها این است که به عقب بر گردیم از مشکل و تصویر را در یک نور متفاوت ببینیمهنگامی که افراد مبتلا به سرطان می توانند عوامل خارجی را که به اقدامات یا وضعیت آنها کمک می کنند (به عنوان مثال، تبعیض یا فشار همسالان) شناسایی کنند و شخص بدی را در مقایسه با انجام کاری بد بدانند، می توانند شروع به از دست دادن ناامیدی کنند.

او گفت: "وقتی مردم از احساس عدم کنترل و اعتقاد بر می آیند که شاید چیزی است که آنها می توانند در مورد وضعیتشان انجام دهند، مثلا عذرخواهی یا اصلاح برای اقدامات خود، شروع به افزایش احساس امید برای آینده می کند."

وان Vliet متوجه شده است که یکی از گام های کلیدی برای غلبه بر احساس عمیق شرم ارتباط برقرار کردن، آن را با خانواده و دوستان، قدرت بالاتر و یا بشریت به عنوان یک کلون Vliet یادآور می شود که گام اغلب می تواند مخلوط و یا منجر به دیگران شود، در حالی که یکی از جنبه های حرکت به جلو است.

ون Vliet گفت: "اتصال به دیگران کمک می کند تا افزایش خود پذیرش، و با خود پذیرش می تواند پذیرفتن بیشتر از دیگر افراد نیز می شود. "مردم شروع به درک می کنند که این فقط آنها نیستند. افراد دیگر چیزهایی را که گاهی اوقات بد یا حتی بدتر هستند انجام می دهند، بدین ترتیب آنها بدترین فرد در این سیاره نیستند. آنها شروع به گفتن به خود می کنند:" این انسان است، من انسان هستم ، دیگران انسان هستند. "

اجتناب از موانع بستگی به مسیرهای بصری باستان در مغز دارد

tina بازدید : 0 پنجشنبه 20 دي 1397 نظرات ()

بجز در لحظات دست و پا گیر، ما به ندرت در جعبه غلات و یا شیشه ای از آب پرتقال به عنوان ما برای قهوه صبحانه ما رسیدن به دست کشیدنتحقیقات جدید در دانشگاه انتاریو غربی به باز کردن رمز و راز از اینکه چگونه مغز ما اجازه می دهد تا از این اشیاء ناخواسته جلوگیری کنیم.

این مطالعه که توسط گروه تحقیقاتی کانادا در علوم اعصاب بصری انجام شده است، Mel Goodale، نویسنده اصلی Chris Striemer و همکارانش در بخش روانشناسی غربی، در شماره فعلی مقالات معتبریاز آکادمی ملی علوم منتشر شده است .

Goodale می گوید: "ما به طور خودکار یک مسیر را برای دست خود انتخاب می کنیم که مانع از بروز هر گونه موانعی است که ممکن است در راه باشد." "هر روز، ما صدها اقدامات از این نوع را انجام می دهیم بدون این که لحظه ای فکر کنیم که چگونه این وظایف ساده و ساده را انجام دهیم".

سلامت خانواده

داستان های مربوطه

·         دانشمندان عصبی رمزگشایی میکنند که چگونه مدارهای مغز خود را بهینه میکنند

·         تیم تحقیقاتی MGH نشان می دهد که چگونه استرس جامد بافت اطراف تومورهای مغزی را تحت تاثیر قرار می دهد

·         محققان ژن هایی را شناسایی می کنند که موجب اختلالات مغزی مردان و زنان می شود و باعث بلوغ می شود

در مطالعه، بیمار که به طور کلی در سمت چپ خود به دنبال ضربه ای به ناحیه بصری اصلی مغز به طور کامل کور شد، خواسته شد که از موانع جلوگیری کند تا او را در سمت راست یا میدان "خوب" خود لمس کند. . جای تعجب نیست که او قادر به اجتناب از آنها بود به عنوان یک فرد معمولی دید.

با این حال شگفت آور بود که وقتی موانع در طرف نابینای او قرار گرفت، او هنوز قادر به اجتناب از آن بود - هرچند هرگز گزارش ندیده بود.

Stremer می گوید: "رفتار بیمار نشان می دهد که او به موقعیت موانعی که او کاملا از آن آگاه نیست حساس است." Goodale می افزاید: «بیمار به نظر می رسید شگفت زده شده بود، همانطور که می توانستیم به این موانع غیرقابل مشاهده پاسخ دهیم.

این یافته ها شواهد قانع کننده ای برای این ایده دارد که اجتناب از موانع بستگی به مسیرهای دیداری باستان در مغز دارد که به نظر می رسد دور زدن نقاط اصلی بصری که به ما امکان می دهد جهان را درک کنیمبنابراین، حتی زمانی که بخشی از مغز که تجربه بصری را به ما می دهد آسیب دیده است، دیگر بخش های مغز هنوز توانایی محدودی برای استفاده از اطلاعات بصری از چشم برای کنترل حرکات ماهر اندام را حفظ می کنند.

آزمایش های اضافی در آزمایشگاه Goodale در مرکز معروف جهان مغز و ذهن نشان داده است که این مسیرهای دیداری ابتدایی تنها در زمان واقعی کار می کنند و دسترسی به خاطرات و حتی تنوع کوتاه مدت ندارندبه عنوان مثال، آنها در زمینه کور بیمار مانع ایجاد کردند، اما دو ثانیه به اوج خود رسیدبا این تاخیر کوتاه، او هیچ حساسیتی نسبت به موقعیت جسم نداشت.

نتایج مطالعه پیامدهای مهمی برای درک ما از آنچه که از دست می رود و چه چیزی پس از آسیب به مسیرهای بصری اصلی مغز کاهش می یابد و راه را برای روش های جدید برای توانبخشی نشان می دهد.

ماساژ درمانی باعث کاهش درد بیمار سلول داسی در کودکان می شود

tina بازدید : 0 پنجشنبه 20 دي 1397 نظرات ()

 

ماساژ مزایای فیزیکی و روانی را ارائه می دهد و در بیمارستان کودکان سراسر کشور در بسیاری از مناطق از جمله توانبخشی، فیزیوتراپی و بیمارانی که پیوند اعضاء را دریافت کرده اند فقط برای نامیدن چند مورد استفاده می شودمحققان کودکان سراسر کشور اخیرا یک مطالعه در مجله روانشناسی کودکان منتشر کرده اند که مزایای ماساژ را در کاهش درد، اضطراب و افسردگی در کودکان مبتلا به بیماری سلولی نشان می دهد.

بیماری سلولی سقط جنین یک بیماری ارثی است که بر روی گلبول های قرمز تاثیر می گذارد، باعث می شود سلول ها سخت شوند و به جای نرم و دور، به آنها اشاره شودبیش از 70،000 آمریکایی از این اختلال ژنتیکی رنج می برند و به عنوان یک مشکل بهداشتی بین المللی محسوب می شوند.

 

خانواده درمانی

 

Kathleen Lemanek، PhD و Mark Ranalli، MD، اولین مطالعه را انجام دادند که تاثیر ماساژ در کودکان مبتلا به بیماری سلولی سلول را در محیط خانه اندازه گیری کردهشتاد نفر از والدین بیماران آموزش دیده توسط ماساژدرمانی، در حالی که 16 نفر از آنها به عنوان گروه کنترل استفاده شدآنها کودکان در گروه آزمایشی را به طور قابل ملاحظه ای کمتر افسرده، کمتر مضطرب و کمتر درد بعد از دریافت ماساژ از والدین خود رنج می برند.

"این مهم است که توجه داشته باشید که ماساژ ممکن است برای تمام بیماران مبتلا به بیماری Sickle Cell و یا حتی بیمارانی که ممکن است از درد مزمن رنج می برند نیست،" دکتر Lemanek، روانشناس اطفال در بیمارستان کودکان Nationwide گفت. "شما باید به در نظر گرفتن مشخصه و راحتی شخصی سطح هر دو پدر و مادر و فرزند اول قبل از تعیین اگر ماساژ درست است."

دکتر رانیلی، عضو پزشک متخصص هماتولوژی، انکولوژی و پیوند مغز استخوان در سراسر کشور کودکان و اعضای هیات علمی در ایالت اوهایو، گفت: "ماساژ یک راه ارزان و آسان برای مدیریت درد است که بخش بزرگی از بیماری سلول های سقط است." کالج پزشکی دانشگاه. "مدیریت درد بیماری سلول های سقط معمولا شامل هیدراتاسیون، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و مواد مخدر استماساژ به عنوان یک روش مدیریت درد می تواند عضلات را تحمل کند، گردش خون را افزایش می دهد و به دارو کمک می کند مسیر موثرتری داشته باشد. "

داستان های مربوطه

·         بعلاوه داروهای ADHD تجویز شده به احتمال زیاد باعث افزایش خطر قلبی عروقی در کودکان می شود

·         ابتکار عمل جدید به کودکان کمک می کند راه های ساده ای برای حفظ سلامت مغز را یاد بگیرند

·         آزمون شنوایی غیرمخرب ممکن است با تشخیص زود هنگام اختلالات طیف اوتیسم کمک کند

محققان هر دو کودک و سطح اضطراب والدین خود را در طول این مطالعه اندازه گیری کردند و به این نتیجه رسیدند که پدر و مادرانی که به فرزندانشان ماساژ داده بودند، سطح اضطراب بیشتری در پایان مطالعه داشتندنیاز به ارائه یک ماساژ شبانه و استرس اداری علائم در خانه ممکن است موقتا اضطراب والدین را افزایش دهدبا این حال، اگر مزایای بیش از حد با ماساژ منظم تجربه می شود، ممکن است مراقبان ممکن است احساس کنترل در کاهش درد، و در نتیجه کاهش اضطراب خود را تجربه کنند.

دکتر Lemanek، که همچنین عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو است، گفت: "با وجود افزایش سطوح اضطراب والدین، والدین از این مطالعه گفتند که همچنان به استفاده از ماساژ به عنوان ابزار مدیریت درد ادامه می دهند." "وقتی کودکان شما در معرض درد هستند، علیرغم دارو، والدین احساس نا امیدی می کنند، زیرا تمام گزینه ها را خسته کرده اند، ماساژ می تواند به آنها کمک کند تا در کنترل بیماری احساس راحتی کنندهنگامی که کودک شما به درد شما می آید، ماساژ به شما امکان می دهد تا به طور فعال تلاش کنید و کمک کنید. "

تعداد صفحات : 240

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2408
 • کل نظرات : 25
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 18
 • آی پی دیروز : 29
 • بازدید امروز : 71
 • باردید دیروز : 91
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 242
 • بازدید ماه : 1,245
 • بازدید سال : 1,245
 • بازدید کلی : 16,122